bugün

entry'ler (240)

emin gürses

önümüzdeki hafta uluslararası ilişkiler teorisi dersine katılıp kendisinden ders almaya nail olacağım ilginç kişilik. bende hayranlık uyandırıyor adam.

ahmet davutoğlu yazar olsa alacağı nickler

kınayan adam

türkiye nin en yobaz şehri

sakarya'dır efendim, üstüne tanımıyorum.

sakarya üniversitesi siyasal bilgiler fakültesi

resmi olarak kurulmuş fakültedir. siyasal bilgiler fakültesi milliyetçiliği falan mı çıktı allah aşkına tek siyasal vardır o da ankara'dadır falan filan. neyin kafası oğlum bu?

skolyoz

sanırım bende de olan hastalık. küçüklükten beri taş düşürür dururum. 2008 yılında yine böbrek ağrısı şikayetinden dolayı ürologa gittim. yapılan röntgen çekiminden sonra doktor filmi eline alıp sen düştün mü diye sordu. ben de şaşırdım hayır dedim. sonra röntgeni gösterdi. omur bildiğin yamuk. bana ortopediye gitmemi önerdi ama ben herhalde röntgen çekilirken biraz yamuk durdum deyip önemsemedim.

bu yılbaşında yine böbrek taşı şikayetiyle hastaneye gittim. haliyle doktor röntgen istedi. çekilen röntgende ne kadar düz durmaya çalışsam da kemik yine yamuk çıktı. benimki dışarıdan bakınca pek belli olmuyor ama böyle röntgenlerde falan yamukluğu görebiliyorsunuz.

sırt ve bel ağrılarım da fazlalaştı, sebebi bu durum mu merak etmiyor değilim.

en yakın zamanda ortopediye gideceğim.

ayşe hatun önal

ön yargısız yaklaşılması gereken hatun. çak bi selam şarkısı bildiğin iyidir.

ali balcı

sakarya üniversitesinde doç. dr. hiç klasik giyindiğini görmedim. hep spor giyinir.

sonra döndüm ve dedim ki

senin ben yolunu yordamını sikeyim!

bas gitar

kalın sesli bir gitar çeşidi. genelde parçanın alt yapısı için kullanılır. nadiren solo olarak da kullanılır. müziği dinlerken geri planda kalıp sesi duyulmuyor olabilir ancak bas gitarsız da parça çıplak kalacaktır.

liberal demokrat partiye oy veren devlet memuru

kendi ayağına kurşun sıkan devlet memurudur.

patso

geçen seneki yurt gecelerinde açlığımı bastıran ucuz ve etkili yiyecek. gecenin 2sinde başımızda duran ablayı uykusundan kaldırıp patso yaptırmışlığım vardır.

muzaffer elmas

öğrencileriyle sosyal medya üzerinden yakın ilişkiler kuran hoca

az önce şu tweeti rt'ledi

https://twitter.com/Kimya...status/465539236784242689

edit:rt'yi kaldırmış

cambaz

etifest eskişehir'de kubat, bengü ve hayko cepkin tarafından söylenen şarkı.

(bkz: noluyo lan)

hayatında istanbul a gitmemiş yazarlar

içinde bulunduğum yazar grubu. iki senedir sakarya'da okuyorum daha bir kere gidemedim. ya para olmuyor ya vakit olmuyor. merak ediyorum sözlük.

istanbulda yaşayan tiperin fakir ve varoş olmaları

(bkz: bir halk olarak tiperler)

survivor sahranın ağız kokusu

ağız kokusunun yalnızca kürtlere has bir şey olduğunu sanan zevatların nefes alıp verdiğini gösteren kokudur.

edit: aynı zamanda selanik göçmeni sahra'nın kürt olduğunu sanan yazarları ortaya çıkarmış kokudur.

http://www.biyografi.info/kisi/sahra-isik

murat bardakçı

hüseyin nihal atsız'ın neden faşist olmadığını siyaset biliminden yararlanarak açıklamış tarihçi.

her ırkçı-milliyetçiyi faşist diye değerlendirmek aslında doğru değil. çünkü faşizmin gerçek anlamı ile günümüzde kullanılan anlamı arasında fark var. faşizm günümüzde tüm baskıcı rejimler için kullanılan ortak bir terim ancak faşist ideolojinin gerçek anlamı sadece ırkçılıkla-milliyetçilikle açıklanacak kadar basit değil.

panda

dürüst dondurma markası. sempatimi kazandılar.

yazarların şu an cüzdanlarındaki para miktarı

11,5 tl.

roberto mancini yi seviyoruz kampanyası

fenerbahçeli olarak gönülden desteklediğim kampanyadır. hatta kulüp üstüne bile yapılabilir.