meraktan girenlerin gizemli olmalarını, oda olmadı entry girmemelerini umduğum protesto olacaktır.
(bkz: moderatör baksana biz kaç gizemliyiz saysana)
online olanlarında entry girmeden sözlükte nöbet tutmaları gereken protesto, grev gözücüsü olmak için.
anlamlı bir protesto. moderasyonun yazarlara yapılan hakaretler karşısında yazarları korumakta gösterdiği beceriksizliği hatırlatması ve hatalarını görmesi açısından olumludur.
(bkz: sen gel birde birinci nesillere sor)
eylemin ortasında sözlüğe ' cok güzel ilerliyor. ' veya ' ya ben size dedim. ' tarzında entrylerde salakca olacağından destekleyen her yazar sessiz kalmalıdır.
saçmasapan çocuk eylemi. yahu arkadaşım bu kadar ciddiye aldığınız olay nedir yani, ne bu garip tripler. ulan resmi devlet kurumlarının bile net siteleri hacklenir sürekli, basit bir forum yapısındaki sözlük 2 saatliğine hacklenmiş nedir bu fransız tavırları be.. ne olmuş yani.

keyif veren olayları bu kadar ciddiye alan, etiket tarzındaki samimiyetsiz kişileri sevmiyorum, iyisi mi, girmeyin sözlüğe bir yıl.
yeni katılanlar için hakkında bir de açıklama alsak birilerinden on numara olabilir elbet..

(bkz: nooluyo lan)
iki rekat mantık diye diye olaylar oldu size halis muhlis kayswri mantısı onu trabozn hamsisi yedi hem de üc defa.

şimdi anlayacağiniz dilden yazayim da doktor ne demek istiyorsun demeyin bana. olaylari biliyorsunuz. olaylarin gece olmasina aliştik gece uykusu diye bir özür var ammenna. gece online olan kişiler ise zaten bizim cocuklar herkes birbirini bilir. sabah bes olur moderatorun biri iş basi yapar siteyi pürü pak yapar olur biter geçer gider.

bunlar daha önceeeee coook oldu. ses efekti vermeye calişiyorum yazida idare edin.

feyk almak kaniksanmıstı, sözlükte develik yapip silinmek kaniksanmişti yalama olunmuştu hersey.

bu küfür olayi da kanıksanicak sanki su içmek gibi.

peki bana adam akıllı yönetimi bos ver bizzat admin ne yapti onu söyler misiniz?

bir acıklama yapti;

'sevgili yazarlar, gammazların yaptığı ispiyonları daha etkili hale getirmek ve yeni gelen yazarlar* üzerinde gammazların da kontrolü olmasını sağlamak için, yeni gelmiş bir yazarın entryleri eğer yeterli sayıda* gammaz ispiyonlarsa o yazar otomatik olarak çaylak olacak. bu şekilde yeni gelen yazarları gammazların da kontrol altında tutması sağlanacaktır.'

yahu ozan tabakasını iğne iplikle dikmekten başka birş değildir zaten kaos içindesin kaosu iyice katmerlemek için böyle bir sistem uyduyorsun.

mantıklı diyenleri düsünmeye davet ediyorum. hatta ümit besen'den nikahına beni cağir sevgilim diyorum.

fazla laga luga etmeye gerek yok.

feyk var mı?

var.

sistemsizlik var mı?

var.

birşiey kokmusmu danimarkada kokmus mu?

kokmus.

kokusu ars-ı alaya cıkmış mı?

cıkmış.

kokudan ahalinin burun direği kırılmış mı?

kırılmıs.

yönetim ne yapiyor?

hiç birşey.

kulağinin üzerine yatiyor mu yatiyor.

bir sözlüğün temeli nedir?

yazardir.

yazar olmazsa sözlük ne olur?

bombok olur.

o halde ne yapmak gerek?

bu protestoya katilmak gerekir.

o halde orhan babadan geliyor;

sevgili gonul dostlarım ben orhan gencebay
yillardir size seslenen
dertlerinizi acilarinizi sizlerle paylasan
sizlerle aglayip sizlerle gulen
alkislarinizla ilginizle buyuyen orhan gencebay
sizlerden aldigim gucle yaptigim bestelerim
kiminizin gencligine
kiminizin dogup buyumesine ve yasamina eslik edebildiyse
bundan buyuk onur ve gurur duyarim
sizlere sukranlarımı sunuyorum
anilariniza kattiginız bestelerim artik benim degil sizlerindir
sevgili dostlarim
simdi söyle eskilere giderek dokuzyuzyetmislerde yaptigim bir bestemle saz arkadaslarim esliginde albumume baslamak istiyorum
arkadaslar hazir misiniz
daha guzel daha mutlu daha adil sevgi dolu bir dunya icin
baris icin insanlik icin

batsın bu dunya

dan dan dan diran diran

elbette bilmez değiliz tavşan zall a küsmüş zall ın haberi yok deinlebilir. fakat postacı kapiyi iki defa calar.
bi kere de tepkinizi gösterin be kardeşim! protestosudur. katılın lan.
bak arkadaşa olayın tam ortasında olan olarak anlatayım. şimdi her gece sabaha karşı modlar offline olunca uyanık bi yazar çıkıp herkese ana avrat küfredio. ama mod olmadığı için kimse bişe yapamıo yediği küfürle kalıyo. dün gece olmuş ben yoktum millete birisi ana bacı kaymış. bugün de öğleden sonra oldu. screen shotları görebilirsin. ortam bölümünde uludağ modern kısmında. baya bi atıştık biz bugün ve gündüz vakti saatlerce bi mod da gelip napıonuz siz demedi. biz de bu durumu protesto için yapcaz.

edit: arkadaşıma söylediklerimi aynen yazdığım için chat tarzı oldu. affola. silinene kadar okuyan okusun işte (bkz: swh)
(bkz: hep destek tam destek)
biz bu işi başarırız protestosu. moonlight sonata ya gönderme yapmadan edemedim.
00.00 itibari ile resmen katılacağım protesto.
yaklaşık bir ay önce böyle bir olayın bu sözlüğün başına geleceğini bildigim için 1 aydır sölüğü gizliden gizliye zaten protesto ediyordum bundan sonra protestoma devam edeceğim sözlüğün bu duruma düşmesi hepimizin sorunudur. tekrar yazmama oruçuma başlıyorum ama sessizce olan biteni uzakta izlemeye devam edicem böyle giderse bu sözlük çok kan kaybedecektir.
(bkz: 4 mayıs ta taksimdeyiz)
ayrıca eylem sırasında entry giren yazarlarada eksi verelim kampanyası ile desteklenecek kampanyadır.*
yaklaşık 10 dakika sonra başlayacak bir eylemdir. heyecanlıyız.
bugün yaşanan rezaleti gördükten sonra kayıtsız şartsız destek vereceğim protestodur.
merakmış, unutkanlıkmış, ya da dalgınlık gibi hikayelerle, bırakın gizemli yazar olmayı giriş dahi yapmayarak safımızın belli olması için desteklediğim protesto.
(bkz: butonlar moderatörünse protestolar bizimdir)
artık yazarların üstüne düşeni yapma zamanıdır yaklaşık beş dakika kala herkesin üstüne düşeni önceden yapması beklenir
ilk kurşun (bkz: hasan tahsin) den geliyor.
5-6 dakika sonra başlayacak haklı protesto. yazarların tamamının online olup hiç entry girmemeleri daha şık olur bence.
şahsım bu protestoya tam otuz gün (sayı ile 30) kafa izni ile katılıyor. bugün 12 saatten fazla süre içinde bu sözlüğün başına gelenler inanılır gibi değil. biz o kadar kasalım bilgiler girelim güzel nezih bir ortam sağlamaya çalışalım ancak karşılığında hala abus subuk tiplerin saatler süren saldırılarına açıklama bile yapılmasın. pes! bütün gün bir yedek mekanizması aradım mamafih onuda bulamadım. bu 30 gün sürecinde tüm yazdıklarımın yedeklerini almakla vaktimi geçireceğim. döndüğümde umarım birdaha böyle bir sorunla karşılaşmayız. karşılaşsak bile gereken ceza dakikalar içerisinde verilebilir.

bu isyan hepi topu 400 girişi olan beşinci nesil bir yazardan gelmektedir. benden daha eskilerin umarım yönetimden tanıdıkları vardırda onlarında baskısıyla 'gerçekten' kaliteli bir sözlük klonunu oluşturmak için gereken yönetime ulaşılır.

selametle.
on dakika sonra kimlerin hala burada olduğunu tespit edeceğimiz haklı protesto.
*
son 5 dakikası kalan ve adrenalinle boğulduğumuz hadise. *