bugün

4 haziran 2011 de recep tayyip erdoğan tarafından yapılacak mitingdir. 200 bin kişinin geleceği iddaa edilmiştir. 1,5 milyon kişiye sesli mesaj ve 3 milyon 200 bin seçmene de mektup gönderilmiştir.

http://www.google.com/url...efmel_954set4u4fd0mt1vlsa
sen gelme
inadına
sen gelme
sen gelme
sen gelme
recep tayyip erdoğan ın göz boyaması olacaktır.
izmir'e yakın bütün illerden kendi yandaşlarını toplayıp yapabileceği mitingdir.

(bkz: 31 mayıs 2011 akp hopa mitingi)
recep tayyip erdoğan ın boşa olan çabalarıdır.
demokratik bir ülkede başbakanını görüp yaklaşan seçimlerde planlarını dinlemek isteyen her vatandaşın gitme hakkı vardır. kimse de gidene gıkını çıkartamaz.
2007 genel seçim sonucuna göre akp' den yalnızca %5 puan fazla alan chp kadar gövde gösterisi yapılabilecek mitingdir. nihayetinde 600.000 civarı akp seçmeni söz konusudur ve icraatlerin, hedeflerin anlatılacağı bangır bangır yapılacak bir miting olacaktır, demokratik haktır.
(bkz: türkiye için rte ye bir taş da sen at)
gavurların mitinge muvafakatname ile alınacağı miting olacaktır.
kalablıkta izmirli'nin binde bir bile olmayacağı mitingdir. yerel seçimden öncekine konya'dan, çorum'dan bile adam taşımışlardı.
izmir halkının 4 gözle beklediği gün sonunda geldi! gavur izmirimiz sonunda tayyepına kavuşuyor! kömürlerimiz , beyaz eşyalarımız geliyor! yaşasın az bağımsız iktidar...
(bkz: çevre illerden kalabalık toplayarak miting yapmak)
pek mantıklı bir miting değil, olay çıkmaz umarım da kimsenin canı yanmaz.
gündoğdu meydanın da saat 16:00 da başlayacak olan miting.
(bkz: the economist)
onu bunu bilmem de izmirli belediyeler yerlerde sürünüyor halk bir ihtimal akp ye oy verebilir bu seçimde.laik olsun çamurdan bir belediye olsun da diyebilir.
(bkz: geldikleri gibi giderler)
sunset'de katılımcılarına kadeh kaldıracağımız miting.
kahrol chp, kahrol chp diyerek yapacağımız miting olacak. chp'nin kalesinde yine chp'ye gözdağı vereceğiz.
chp'den memnun olmasak bile gidip de akp'ye oy vermeyiz.
akp bir alternatif değil bir beladır.
bir alternatif isteyenler için zaten cumhuriyet güçbirliği vardır.

ayrıca izmir belediyeleri yerlerde süründüyse sorumlusu sadece yandaşlarını gören ve mili bilinçten uzak faşist akp yönetimidir.

izmirde yaşayan ve izmirli olmayanların çoğu orada olacaktır.
geçen seçimde de çok kalabalıktı zaten.kazanacak kadar kalabalık olmasa bile içlerinde sağduyulu insanların olduğunu ve hatta çok olduklarını görmek bile güzel bence.
bazı klavye delikanlısı totoşların mitinge katılacağız, yapacağız edeceğiz çığırışlarını duyunca iyice helecan yaptım. madem izmir'e teşrif edecekler kendilerini görmek isteriz. yanımda mezura da getiricem ama.
an itibariyle ekranlardadır. binlerce insan meydanlarda.
Tayyip erdoğanın "gavur" dediği memlekete oy istemeye geldiği gündür. izmir'den akp'ye oy çıkacağını zannetmiyorum...böyle bir kalabaık olması doğal tabi ki başbakan geliyor, meraklısı çok.ve çevre ilçelerden,köylerden,şehirlerden insanlar taşınıyor otobüs dolusu...normaldir.başbakan satmaya doymadı. seçim öncesi yandaşlarının olmayan akıllarından oy çalıyor şimdide.
darius ve krezus nickli yazara da söylediğim gibi arkalarda dinleyeceğim demiştim ama erken gitmenin etkisi, arkadaş baskısı ve rte'yi canlı canlı görmenin getirdiği istek ile ilerilere doğru yol aldık. tabi bu sıra saat 4.

ilerlerken sıcak hava dolayısıyla şapka ve buz gibi su aldık en beleşinden. sonra beklemeye koyulduk ilk başlarda güzel giderken sonra sıkışık olmanında etkisiyle baya bir yorgunluk düştü. insanlar sıkılmaya başladılar fazla beklemekten ötürü. en sonunda 2.5 saat sonra tayyip geldi meydana. ama önce ertuğrul günay ve binali yıldırım çıktı. konuşmalarından sonra mitingdekilerin ''usta'' diye bağırdıkları rte geldi. insanlar bağrına bastı. ağzından kk'nın ismi çıktığı anda insanların yuhalaması, chp'nin kalesinde artık farklı algılanması gerek.

ne kadar kalabalıktı, ekranlardan gördüğüm kadarıyla, o atlı heykel'in 30-50 metre önünden pasaport'un önüne kadar doluydu. tabi sokak aralarını da söylemezsek olmaz. bazı gerizekalılar farklı plaka gördüklerini söylüyorlar. e be mal, e be gerzek sen de hiç akıl mı yok? izmir gibi farklı yerlerden gelen insanların bir olabildiği şehirlerde o plakaları görmekte ne var.

not: iş bugünden sonra bir daha mitinge gidersem aklımı zikeyim.
ak partinin yaptığı mitinglerden bir tanesidir. ak parti izmirden daha çok oy istiyorsa bu onun hatası değil azim ve hırsıdır, ki bunda başarılıdır, izmirde ak partinin oyları sürekli yükselmektedir. ak partinin izmirde birinci olmaması ak partiye bişey kaybettirmez, bazı arkadaşlar izmiri gözünde fazla büyütmüşler, dostum ak partinin elinde kaç tane büyükşehir var bir say istersen, istanbul ve ankarayı ben sayayım sana, sonrasını sen say artık.

bu seçimde de ak parti izmirde birinci parti olamaz bunu ben de kabul ediyorum, mutlu oldun mu izmirli-chpli kardeşim, tatmin oldun mu. adam türkiyenin yönetimini elinde tutuyor sen hala izmir edebiyatı yapıyosun, hey allam ya.