bugün

entry'ler (67)

tek taş yüzük istemeyen kadın

sevginin parmağa takılmayacağını, yalnızca gönülde olacağını bilen ve gönülden seven kadındır.

limit hızdaki inanılmaz mantık hatası

sıcaklıkla molekül ilişkisi, basınç, rüzgar sürtünmesi vs gibi kavramların olmadığı bir formüldür bu. tamamen teorik. zaten formül açıklanırken de özellikle belirtilir sürtünmesiz ortam diye.

2011 mayıs ta bütçenin 2 8 milyar tl fazla vermesi

bir ayda, ünlü bir oyuncu transfer eden dizinin reytingleri gibi artan bütçedir. *
çok mutluyum allahım böyle bir ülkede yaşadığım için. *
hep iyi şeyler oluyor bu ülkede. *
ne kadar da şanslıyız. *
meğer zaten herkes mutluymuş da ben farkedememişim. artık ben de mutlu olurum onlar gibi. *

josef vissaryonoviç çugaşvili stalin

sosyalizmin kanla, zorbalıkla yayılacağına inanan diktatör. tabi ki hitler faktörünün önlenmesinde. yokedilmesinde etkili kişidir ama barışı destekleyen bir politikayı dikte ile yayamayacağını asla anlayamamıştır ve bu nedenle o da tıpkı hitler gibidir. farkları siyasi tutumlarıdır. zihniyetleri ütopik politikalarla meşgulken, bencillikleri tavan yapmış ve tarihin kara listesine girmeye hak kazanmışlardır.

ygs diyarbakır skandalı

sehven kağıt okuma devrinin de başladığını gösteren olaydır. kedi ile ciğerden biri kayıp ama bulana aşkolsun kıvamında bir haber. hadi oldu da kağıtlar kayboldu, bugüne kadar yapılmış olan en güvenli sınavda da kaybolan kağıtların sahiplerinin puanları nasıl hesaplandı. valla ben bu adamlarla aynı dünyada yaşamıyorum,artık buna eminim. aklım mantığım yetmiyor yeminlen söylüyorum. bunların ağızlarından çıkanla kulaklarının duyduğunun tuttuğunu görüyorum da, kendimin ağzını burnunu kırıcam artık.

vahdettin vatan haini diyenler vatan hainidir

vatan hainidir ya da değildir ama ülkesini bırakıp kaçmıştır ve mandayı kabul etmiştir. idam cezasını kaldırdığından dem vuranlar bunu sadece necip fazıl'a bağlı kalarak söylüyorlar. dayanakları sadece söylem. vahdettinin sorunu vatan haini olması değil, vatan aşkıyla gerçekten yanmamasıdır. bu topraklarda, yönetiminden sorumlu olduğu halkı canı pahasına savunması gerekirken kaçmayı seçmiş bir insandır kendisi. can ile canan arasında kalmamıştır bile. maalesef ki tarihin acı yüzüdür. osmanlının gücünün acizliğe dönüştüğünün ispatıdır hepsi. oysa kuruluş ve gelişme dönemi padişahları ve devlet adamları gerektiğinde savaş alanında vermiştir canını ama vatan savunmasını bırakmamıştır elden.

ikinci dünya savaşından haberi olmayan başbakan

sözlerine körü körüne inanacak bir çok insan olması sebebiyle, neye dem vurduğunu önemsememesi, yeter ki vurayım nasılsa millet iyi birşey sanıp oy verir diye düşünmesinin fiili hali.

nazım hikmet ran

bugün ölümsüzlüğünün 48. yılı olan mavi gözlü, dev yürekli şair.

peygamberle atatürk ü bir tutma yavşaklığı

zihin bulantısı sonucu serap görmeye bağlı olarak ortaya çıkan söylem.

--spoiler--
peygamberle atatürk' ü kimsenin bir tuttuğu yok. asıl bir tutulan rte. buna neden ses çıkarmıyorsunuz. bizler ilahi ile ilahi olmayıp akil, başarılı ve fedakar insanların ayırdındayız da, siz acaba zihninizin bulantısının farkında mısınız?
--spoiler--

günü en iyi anlatan şarkı

pinhani - ben nasıl büyük adam olucam.

mhp den bdp ye katılımlar

her iki güruhun da milliyetçi olması nedeniyle bir sorun olmayacağını düşündüğüm olay. *

4 haziran 2011 akp izmir mitingi

sen gelme
inadına
sen gelme
sen gelme
sen gelme

üzerinde durma gereğini duymuyorum

işine gelmeyen durumlarda yaptığı çıkışlardan biridir. başbakan olarak olayı sorgulamak yerine, hep kendi adına rant elde etmeye çalışıyor. manevi kapitalizm diye bir kavram doğurdu zihnimde.

hopa nın solcu ateist bir ilçe olduğu gerçeği

akepeli olmayanlar olsa olsa ateist olur şeklindeki zihniyetine! sahip bir insanın düşüncesi.

interneti açınca girilen ilk üç site

hürriyet.
mynet.
uludagsozluk.

türklerin yüzde 95nin tuvalet kullanmayı bilmemesi

iki defa herhangi bir umumi tuvalete girmeyle anlaşılabilecek durum.
maalesef bu nedenle umumi tuvalete fobisi diye bir kavram bile oluştu.

küçükken yanlış bilinen şeyler

yaşadığı ilçeyi ülke, şehri de dünya sanmak.

unutulmaz reklamlar

bazılarının zeki kurguları, bazılarının 'jingle' ları, bazılarının da saçma senaryoları ile yıllara meydan okuması durumudur.

--spoiler--
- biriktirin eti gofreti kulakçıklarını, belki bir gün lazım olur diye bir repliği olan reklam.
--spoiler--

yerli ürün kullanmayıp cari açıktan şikayet etmek

devletin üreticiyi desteklememe, kurbanlığı bile ithal etmeye dayanan politika anlayışı nedeniyle bu duruma mahkum olmanın sonucu ve şikayet edenlerin bu konuda sacede seçimlerde oy kullanarak bir şeyler yapabileceği durumdur.
şikayet eden kişiler belki de yerli malı bulmakta zorlandıkları için ithal mal kullanıyorlardır düşüncesini doğuran yargı.

günü en iyi anlatan şarkı

herkes köşesini kapmış
iyi ama ben nasıl büyük adam olucam?