bugün

325 inci dönem olarak hayırlı tezkereler diliyorum arkadaşlarıma. geçiyor be yapın tabiii ...

alışılması gereken terimler
*
*
* * *
ben de varım yahu. yahu ben de hiç heyecan korku merak filan yok. çok rahat bi ruh halindeyim. aşırı rahatlıktan dolayı heyecana kapılmaktayım. bi bok var da ben mi bilmiyorum.
benimde içine dahil olduğum güzide grup.
izmir'den ağrı'ya kadar her karış toğrağa dağılacak bu güzel ülkenin cengaverleridir.

hayırlı tezkereler.
333. dönem gitmedikleri için götü kurtarmış sayılacak sözlük yazarlarıdır.
(bkz: 333 üncü dönem askere gidecek sözlük yazarları)
bundan sonraki entrylerini emir-komuta zincirine bağlı olarak girecek olan yazarlardır.
-entry girilecek!..
-gir!!!
not; size anlatılan ''çok geyik oluyor'', ''kısa dönemsin göz açıp kapayıncaya kadar geçer'',
''sizi ezmezler'', ''yazıcı olursun rahat edersin'' gibi safsatalara kanıp, hayal dünyasında yaşamayın. ben ot yolan savcı gördüm gerisini siz düşünün.
hepinize hayırlı tezkereler.
şu günlerde yedek subaylık sınavına girecekleri yere götürmek üzere, sarı zarflarını ve sevk evraklarını alıp, 1,2,3 aralık tarhini beklemeye başlayan yazarlardır.**
tezkere - teskere ikilemi?
dün itibariyle o sarı zarfları ve sevk evraklarını almamla birlikte benimde dahil olduğum dönemdir.
en kalabalık dönem olacağını düşündüğüm yazarlar grubu.

istanbul tuzla piyade okuluna gidecek olanlar için söylüyorum erken gidin. 2008 aralıkta saat 06:00 da otoparka gelmiştik ve önümüzde 1600 kişi vardı. şimdi sınava girecek olanların sayısı iki katına çıkmış olsa gece gidip orada yatın derim ben. çünkü işler öyle iki saatte halledilip çıkılamıyor. askeriye orası. sıra nnumarasını 08:30 gibi alabilmiştik. sıra 12:30 gibi bize geldi ve sınav bitip çıktığımızda saat 17:00 idi. bu size bir fikir verir sanırım.
sabah sekizde orda ol dedi 8,91 tl'lik harca harca bitmeyecek paramı ve sınav giriş zarfımı aldıktan sonra, memur kadın. etimesgut zırhlı birlik komutanlığı. ilk gün gitme çok kalabalık olur dedi. dedi, dedi güzel dedi de. şimdi balgattan yola çıkıp etimesgut'a sabahın sekizinde nasıl varacağımı söylemedi, ben de sormadım. neden, ankara merkezde sınava girmediğimi de soramadım, 8,91 tl ağırlık yaptı heralde, onun heyecanı. zarfı açma, içinde optik form var, zarar görmesin dedi. kimliğini de yanında götür dedi. kimliksiz dolaşmam zaten ben abla, diyemedim. 8,91 tl lan bu, boru mu. neyse, tam 1 ay sonra bugün, nereye gideceğimi öğrenmiş olup, bir ay sonra yarın da yola çıkacağım galiba. kaderdaş yazarlarıma buradan sinerjik sevgilerimi yolluyorum. hadi gençler, vatan bize emanet...
301 olarak safranboluda son derece kafa bi askerlik yaptıktan sonra kışın gittikleri için adlarına sevindiğim topluluktur ,yemişim doğalgaz zammını demeleri olasıdır...mayısta bekleriz efenim.
silah arkadaşım olacak yazarlardır. hepsini ayrı ayrı öperim.
benim de dahil olduğum yazarlar grubu. bu dönemde gidecek olan yazarlara hasan yılmaz'dan tertibime sor şarkısını armağan ediyorum.
30.91 liramı alıp, biraya yatırdım...bende gidiyorum devrem.
kendileri has torunum olan poşetlerdir, geçen yıl bu zamanlar bir 325 kd olarak hazırlık yapmaktaydım.
319. atğm olarak bol tüfek omzalı günler dilediğim yazarlardır.

büdüt: neyini eksilediniz anlamadım. hayır söylediğim yalan değil ki. bol bol tüfek omza yapacaksınız alla alla. inanmazsanız gidin görün.
şafağı bir milyon olan sözlük yazarlarıdır. bitmez sizin askerliğiniz.
torun torun geceler uzun

Ötmez borun

aramızdaki tek sorun

x günlük borum

319 kd dim be zaman ne çabuk geçiyor 5 ay sıkıverin götünüzü

ha bide orda uzun dönem askerler bitmez bu askerlik demeyin içlerinden size küfrederler.
o içtima senin bu içtima benim ordan oraya koşturacak sözlük yazarlarıdır. orası sözlük kucağı değil asker ocağı.
ben mi gideyim *

edit:bazılarının zoruna gidiyor galiba. ozaman ne diyoruz;
zoruna gidenin borusuna gitsin yada beraber bot mu bağladık *
ben mi yapayım? *
şimdiye kadar öğrendiğiniz her şeyi unutun diyebileceğim uludağ sözlüğün torun tosba yazarlarıdır. sabahları kalkın lan yarraklar lafına kendinizi hazırlayın.
sabah 6 da başlayıp akşamüstü 4 gibi sona eren bakırköy askerlik şubesi maceram sonrası sarı zarfımı ve 8,91 tl mi alarak dahil olduğum gruptur. o parayla da bi paket sigara aldım 2 de kaşarlı tost yedim, cepten de biraz ekledim bi ayran içtim.
devlet babadan da ufak da olsa bir nasibimiz varmış bu hayatta demek ki. şimdi tuzla yolları taştan var mı büyük beşiktaştan...
vaktin yaklaşmasıyla içine bir garip hüznün çökmeye başladığını hisseden kişiler. * *