bugün

300 filmine gittikten sonra sürekli oradaki sahnelerin gözünde canlanması yüzünden normal hayat akışı değişen insandır.

herşey filmin fragmanını izlememle başladı. 256'lık aşırı hızlı adsl hattım ile youtube'dan binbir güçlükle fragmanı izledikten sonra oldu ne olduysa... filme gittim ve olaylar gelişti.

filmin başlamasına dakikalar kala hala fragmandaki savaş sahneleri akılmdaydı, fragman böyleyse film kim bilir nasıldı? mısır patlaklarının hışırtıları ağır ağır azaldıktan sonra herkes filme konsantre oldu. iki saat kadar süren görsel şölen beni film sonunda şoka sokmuştu.

film bittiğinde 48 numaralı belediye otobüsü ile eve dönecektim. durakta kuyruğa girdim ve beklemeye başladım. başımı arkaya çevirdim ve arkamdaki 100 kişilik kalabalığı gördüm. amacımı bellli edercesine hemen arkamdaki adamı süzmeye başladım ve arkamdan gelen "hadi kardeşim otobüs geldi bekleme yapma" sözüyle iteklendim.

otobüse bindim ve hemen ilk sıraya oturdum. iyice dolduktan sonra ilerledik ve otobüs ilk durakta durdu. ön kapıdan turist olduğu her halinden belli olan çantalı bir sarışın adam bindi. her zaman otomatik kapı çarpma tehlikesi olan basamakları çıktı ve şoförün yüzüne bakmaya başladı. akbil'i veya bileti olmadığını el kol hareketleriyle anlatmaya çalıştı ve şoför anladı. "biletsiz binilmez aslanım" dedi ve sağ eliyle defol der gibisinden bir işaret yaptı. turist donakaldı. "but... but... this is madness" dedi. o an şakağımda atan damarı hissettim.

this is sparta diye kükredim ve turisti henüz kapanmamış olan kapıdan bir tekmeyle ittim. delikanlı yuvarlandı hareket halinde olan otobüsten ve peşine ani frenle ben de otobüsten itildim. filmden çıkalı çok vakit olmadığını düşündüm,etkisi de geçer, dedim ama yemedi...

yolda illegal yoldan indirildikten sonra eve dönmem epey uzun sürdü. eve gelir gelmez mutfakta yeni yıkanmış bulaşıkları gördüm. bulaşık sepetine tabak ve tencereler öyle bir ters kapatılmıştı ki aklıma hemen malum sahne geldi... pers ordusu önünde üstüste kapanan spartalılar ve leonidas... annem mutfağa girer girmez önünde diz çöktüm. neredeydin bu saate kadar dergibi bakıyordu.yemedi, pers tarafına geçtim başladım kalkanlı askerlere yani sepetteki tabaklara omuzla yüklenmeye. annem yapıştı koluma ama çok direniyordum. tabakların yere düşmesiyle irkildim ve uyandım... ayakta hayaller dünyasındaymışım.

tabaklara yazık olmuştu... ben akıllanmayacağım sanırım.
arkadaşarını toplayıp ırak'a direnişe gitme potansiyelinin kinetiğe dönüşmek üzere olduğu insandır.
sınıfın köşesine yollanıp tek ayak üstünde bekletilesi insandır. film kötü oluğundan dolayı gidip etkilenecek başka bir film bulması tavsiye edilmelidir. hem daha önce film izlememiş bir insandır zira truva ya da breavheart'ı izleyen bir adam bu filmi * içindeki kahramanlık duygularına tuvalet kağidi bile yapmaz. bundan sonrada kimse türk filmleriyle dalga geçmesin bence adamların senelerce önündeymişiz sinema konusunda. cüneyt abimizin yaptıklarını ancak yapıyor adamlar.
durduk yere this is sparta diye bağıran insandır.
leonidas amcanın sevişirken yaşadığı pozisyon zenginliğini günlük hayatta uygulamaya çalıcam diye abazan bir şekilde ortalıkta dolanan insandır.
http://www.youtube.com/watch?v=gJqEHNcf7bA
turkiye - yunanistan macindan once her turlu zibidiligi yapan yunan seyircisi, medyasi, kisaca yunanistan halkinin 7 si ve 70 i. cok feci gaza gelmislerdi, garibanlar.
çöküş filminden etkilenip ahh führerim ahh diyen insan da bi farklı modelidir. * *
deplasmana giden taraftarın etkilenmesi mümkündür...
kafalarına idrar dolu torbalar gelirken ceketinin altına saklanır;
- gölgede maç izleriz der.
meşale fırlatacakken; Kafasındaki şapkayı cıkarır çünkü görüş mesafesini kısaltır.
elindeki ceketini atar cünkü idrardan ağırlaşmıştır. meşaleyi uzağa atmasını engeller
filmin gösterimde olduğu sıralarda yaklaşık 50bin yunan taraftarının da 300 filminden aşırı etkilendiğini söyleyebiliriz. o sıralarda yapacağımız maç için de tekrardan onlar batı biz doğu oluyorduk ve biz barbarlar onları sahasına işgale gidiyorduk ve bizi geri püskürteceklerdi, hatta kimileri leonidas gibi at kuyruklu miğferlerden giymişlerdi...

sonuç; 4-1 koyduk...
This is Sparta sloganıyla meydanlarda korku salacak olan delidir.
Nekrofili - " But this is istanbul meeeeennnn! "
büyük ihtimalle 120 filmini izlememiş insandır.~ ~
300 spartalı hakkında şunu da söylemeliyim ki;
adamların savaş kostümleri çok etkileyiciydi... don gömlek de savaşa gidiliyomuş demekki...
sadece bi don ve bir pelerin giyerek dünyayı yenceğini iddia eden insanlara kanmak.
gladyatör filminden çalıntı sahnelerden dolayı etkilenmiştir. yoksa filmin kendisinde bir espri yoktur. ha bu arada persler zencilerden mi oluşuyordu? 300 kıçı kırık spartalı daha uygun.
muhtemelen "meet the spartans" filminden de aşırı etkilenecek insandır.
korkusuz insandır. "abi adamlar 20 kişi geliyodu kaçmayıp dayak mı yeseydim?" diyen arkadaşını "ulan 300 zıpartalı gadar olamıyon mu?" diye azarlayandır.
-Üniversitede sinematografi okuduğunuz yazıyor cvnizde, acaba mesleğiniz nedir?
+au, au, au
-Tamam biz sizi arayacaağız

--spoiler--
Spartalılar onlara yardım etmeye gelen bir grupla karşılaştığında başlarındaki şahıs herbirinin mesleğini sorar, herkes normal köy işleri yapmaktadır. Daha sonra kendisi adamlarına döner ve "spartalılar mesleğiniz nedir diye bağırır; 300 kişi hep bir ağızdan au au au diye cevap verir.
--spoiler--
- oğlum ne o elindeki ?
+ this is ekmeeeeeeeeeeeeeeeeek !
- manyak mısın lan sen?
hazır gaza gelmişken 299 kişi daha bulması elzemdir.
(bkz: aziz yıldırım)

- para ben de. güç ben de. istediğim her oyuncuyu transfer edebilirim. ben cömertim aragoñes. yarın porto'yu yen, henry benden. yalnız bir şartla. önümde diz çök.
+ habooo....
- nihahaha!
vücüt geliştirmeye başlar.
aracının arkasına "this is ısparta","32","300 tuning"... gibi yazılar yapıştıran insan.
Filmden çıktıktan sonra şemşiyesiyle hamle yapan insandır. Tehlikeli olabilir.
dünyası kaymaya başlar. olmaz olsun öyle insan.
türkiye sınırları içerisinde pek etkisi olmayacak etkilenmedir.

(bkz: adamın götünden kan alırlar kamil kan)