bugün

bir kaç dakika önce başlamış harekat. yine insan ölücek, birilerinin ego tatmini yüzünden.
israil'in bok yemiş fok gibi dönmesi umulan kara harekatıdır. füzelere cevap veremeyen filistin kara harekatında daha etkili olacaktır diye düşünmekteyim şahsen, askere gitmek için başvuranların çakma vatansever olmadığı düşünülürse, direniş olacaktır.
http://www.ntvmsnbc.com/news/471094.asp
insan sifatli siyonist köpeklerin yakla$ik bir saat önce ba$lattiği harekat.

allah'a havale.
başladığına yönelik haberler doğruysa lübnan'a saldıran siyonist ordunun hizbbullah karşısında 33 günde aldığı ağır mağlubiyetin hamas eliyle tattırılan tekrarı olmasını dilediğim soykırım girişimi.
şehir savaşı her zaman düzenli ordular için başa beladır. dolayısıyla israil hava harekatında olduğu kadar rahat olamayacaktır ki hamas'ın yönetim kadrosundan bir elemanın daha 4 karısıyla beraber dün öldürüldüğünü de hesap edersek, kendilerine daha da bilenmiş militanlarla karşılacaklar... çok miktarda pusu yiyecekler muhtemelen...

artık siviller, çocuklar ölecek diye veryansın da etmiyoruz, dünya yüzyıllardır böyle gidiyor, gidecek de... grozny'dir, kosova'dır, filistin'dir, felluce'dir... buraların kaderi bu maalesef, değiştirilemiyor... kendi ülkesindeki dünya kadar problemi bırakıp da filistin'deki çocuklara kilitlenen halkıma da selam ederim...
http://edition.cnn.com/vi.../live.html?stream=stream1
ahmedinejad abimizin elini cebine atma zamanıdır.
limitli olacak operasyondur.

bilgiden sonra gelen edit: ıdf*' nin amacı sadece roketlerin ateşlendiği bölgeleri ele geçirmekmiş.
dünyanın canlı yayında maç izler gibi seyre daldığı katliam.
yazıklar olsun
(bkz: kan revan içindeyiz)
hamaslı direnişçi kardeşlerimize israil zalimine karşı rabbimizin ve peygamberimiz hz muhammed (s.a.v.) in yardımlarını beklediğimiz harekattır.
dünyanın barış ve demokrasisini sözde sağlamaya çalışanların * * * çekirdek çitleyerek izledikleri harekat. müdahale edecekler de nolcak ki, petrol yok bi bok yok orda, ellerine ne geçecek ki. çok afedersiniz ama sokayım ben böyle düzene.

bi de hala yok ermeni soy kırımı yok bilmem ne diye tartışırlar sağda solda oylama yaparlar. gözünüzün önünde lan işte.
allahım onları yeryüzünden silecek, büyük bir yenilgi tattırsın. dünyanın bas belası, kendi dinlerine bile katliam için ihanet eden, katil sürüsü, kan içiciler.
israil ve abd'nin oltayı atıp beklemeye koyulduğu harekattır..küçük balık filistin'i oltaya yem olarak takıp büyük balık iran'ın kancaya takılmasını ummaktadırlar...
son hamas militanı da yok edilmeden sonlandırılmaması gereken harekattır.
israil'in aylardan beri hazırladığı planın son hamlesi. önce çeşitli taahütlerle operasyon olmayacak dediler. ardından şiddetli bir bombardıman ile, Gazze'deki hem Hamas mevzilerine, hem alt yapıya, hemde sivillere saldırarak, hamasa hazırlık fırsatı vermediler. gazze halkınıda, hastane, okul, cami ve yiyecek stoklarını vurarak demoralize ettiler. şimdi başlayan kara harekatı, planın son halkası. zaten israil siyasi olarakda iyi hazırlanmış. bırakın uluslar arası toplumu, arap birliğinden dahi ses çıkmıyor. üstelik saldırılar, amerikanın felluce operasyonundan beri, arap toplumunun gördüğü en büyük toplu katlima neden olmasına rağmen...dolayısı ile, hiç bir müttefiki olmayan, hiç bir yerden yardım almayan hamasın, her ne kadar kahramanca bir direniş göstereceğine inansamda, bu tuzaktan kurtulmasına ihtimal vermiyorum. dökme kurşun operasyonu'nda kurtulsalar dahi eski hamas olamazlar.
uluslararası hukuk, evrensel değerlere sahiptir; işlevselliği sorgulanabilir olsa da. sorgulanabilir diyorum çünkü egemen uluslararası hukuku eğip büker. bunu bi nebze kabullenebiliriz ama belli normlar vardır ki yoruma gerek bırakmaz!

israil için "sıcak takip hakkı"nın kullanıldığı vurgulanılıyor. efendim sıcak takip hakkı namık kemal büstü gibi durur karşımızda. belli koşulları vardır; "derhal ve süre geçmeksizin olma", "basit ve sınırlı olma" gibi falan. ya arkadaş bu kadar somut bi norm da böyle aymazca alet edilemez katilliğe.

ne sıcak takibi ya? neyin sıcak takibi? sen güpegündüz gazzeye diriyosun bunun neresi basit ve sınırlı olma özelliği taşıyor?

asla faşist, hatta milliyetçi bi adam olmadım. ama basitçe saydırıyorum sorumlulara:

1) objektif millet anlayışı için gereken bütün koşullara(din, dil, ırk) haiz olmasına rağmen birlik olamayan-millet olmayan ve israile sessiz kalan arapların,

2) asla anti-semititst olmamama rağmen: para bende, ortalığı öttürürüm, benim güvenliğim arapların soyunun tükenmesinden geçer diyen yahudilerin,

3) ayrılığı tetikleyerek otorite sağlayan, şiddetten ve ölümden nemalanan hamasın,

4) işgale, soykırıma ses çıkarmayan başçavuş jandarma abd yönetiminin,

5) dönem başkanı g.tüm kadar coğrafyaya sahip dönem başkanı çek cumhuriyeti aracılığıyla "kara harekatı yapmak, israil'in hakkıdır" diyen avrupa konseyinin,

6)80'lerde solcuların "bağımsız filistin" sloganlarına şimdilerde kolpadan sahip çıkan yurdum faşistlerinin,

7) israil ortalığın ebesini atlarken ses çıkarmayan uluslararası toplumun,

taaaaaaaaa aq!

paylaşamadığınız ne varsa, buyrun birbirinizi öpmeye devam edin. vicdansız şerefsizleri teşvik etmekten başka birşey gelmiyor elimden!..
(bkz: ey allah!ım insanlık ölüyor yardım et)
haklı bir harekattır. Bir devletin en önemli amacı sivillerini korumaktır. Onlara karşı bir tehdit varsa bu ortadan kaldırılır. Aylardır israele roket asaldırıları yapılıyor, 800000kişi sığınakta yaşıyor, medyadan ses seda yok. Halbuki israel kendini savununca olay oluyor. Kaşınmasınlar kardeşim o zaman. kendi düşen ağlamaz.
diğer devletler tarafından da sözde tepki çeken israil'in filistin topraklarını işgal etmesidir. hazır bütün devletler seyrediyor ve birşey yapmıyorken pkk'ya sıcak takip deyip, türkiye'nin de bu fırsattan istifade ederek acilen kuzey ırak'a girmesi gerekir. o zaman uluslararası devletlerin tarafsızlığını da görmüş oluruz.*
hamas isimli savunduğunu iddia ettiği halkı aslında dolaylı yoldan ölüme gönderen çapulcuların kökünü kazımasını dilediğimiz harekattır.

ölümüne yahudi düşmanı basın*** ise kendinden bekleneni yapıp, hamas'ın israil'e roket saldırılarına göstermediği duyarlılığı gösterip; hamas'ın kalkan olarak kullanması yüzünden canını kaybeden insanları kullanarak bu operasyonu katliam olarak gösterecektir.
israil'in açıklamasına göre hedefleri sadece, son zamanlarda 4 israilli vatandaşın ölümüne sebep olan roketleri engellemekmiş. hamas'ın yaptığı açıklama ise filistin halkını barış içinde yaşatmak için son nefeslerine kadar mücadele edecekleri idi. görünüşte herkes halkı için mücadele ediyor.

israil ve hamas, gazze denen yerde savaştılar. kazanan ;

(bkz: silah tüccarları)

ve kaybeden;

(bkz: sivil halk)
israil kendi sonunu hazırlıyor. hiçbir zulüm karşılıksız kalmaz, kalmayacaktır. er ya da geç israil kendi pisliğinde boğulacak.
barack obama geldi amerika düzelecek zihniyetine kapaktır.bir ülke geriye çekilir, yalakası olan diğer ülke önplana çıkar, olan masum sivillere olur.tüm dünyanın başı sağolsun.
güncel Önemli Başlıklar