bugün

illinois'ten secilmis demokrat partili, siyahi, abd senatorudur. son zamanlarda dikkatleri uzerine cekmistir, zira dusunce yapisi begenilmektedir. hele ki 2004 te demokrat parti kurultayinda yaptigi konusma en dikkat cekenidir. siyahi babayla beyaz annenin hawaii de dogan cocugudur. asil adi barack huseyin obama jr. dir. hemen atlamayalim, o huseyin, kenyadaki dedesinin ismidir, arkadas musluman degildir. zati demokratlarin hillary clinton ilk kadin baskan olabilir mi geyiginin yanina bu arkadasla ilk siyahi baskan olabilir mi geyigi de eklenmistir. marketing hocam bu adam icin "he is a total stud!" demistir. ama baskan olsa gayet guzel olur, bir david palmer tadi yakalanir. arkasindayiz. ettigi bir guzel kelam:
"there's not a liberal America and a conservative America; there's the United States of America. There's not a black America and white America and Latino America and Asian America; there's the United States of America."

görsel
görsel
kendi belalı ülkesinin ırak'ta, somali'de, vietnam'da ve kızılderililere karşı yaptığı kıyımı görmeden, görmek istemeden "Ermeni halkına karşı bir soykırım oldu" demek cüretini gösteren abd demokrat partisinin başkan adaylarından.
DOğduğunda müslüman olan, lakin bir kaç yaşındayken hristiyan bi ailenin evlad edinmesiyle koyu hristiyan olarak yetişmiş insandır. Hala amerika basınında bazı çevreler onun için gizli müslümandır o komploları kurmaktadır. Hillary Clinton'un son ankette 5 puan gerisinde olan ABD başkan adayıdr kendisi...
(bkz: barrack)
(bkz: barracks)
iowa da gerçekleşen önseçimlerde %38 oy alarak hillary nin hayallerini yıkmış olan ve tam adı barack huseyin obama olan müstakbel usa başkanı.
1961 doğumludur. başkanlık seçiminde Demokrat Parti'nin adayı olmaya en yakın kişi.
endonezya'da medrese eğitimi görmüştür.
1915'te bu topraklar uzerinde olen ermenilerin olayina soykirim adini vermeyen bush'tan daha kaliteli olabilecegini dusundugum baskan adayi. en azindan amerikan gelenegi olan dini secimlere alet etme dalgasina girmemekte.

edit: yahu bu niye kotulenir anlamadim. soyleyene de hediyem var!
secilmesi halinde amerikanin ilk siyah,mason olmayan ucuncu devlet baskani olacak kisi.
daha çok afrikalı bir topçu ismine sahip zat-ı muhterem.
seçilmesi imkansıza yakın kişi.

edit: eğer seçilirse bikini giyeceğim*

(bkz: fenerbahce sevilla yi elerse bikini giyerim)*

edit 2: helal olsun barack'ıma! canım benim.
adını obama değilde osama olarak okuyanlar varmış. ayrıca medresede eğitim görmesinden ve göbek adının da hüseyin oluşundan ötürü müslüman olduğu iddia ediliyormuş. son olarak kokain kullandığına dair birkaç haber atılmış ortaya. amerika'daki halk afedersiniz biraz kanık mıdır nedir, böyle şeylerle başkan seçiyorlar. zaten bu sebeplerden ötürü de bush başkan olmadı mı?
arizonalı bir arkadaşımdan babasının müslüman olduğunu ve amerika'da karakter olarak martin luther king'e benzetildiğini öğrendiğim, amerika birleşik devletleri başkanlık seçimlerinde başkan adayı olarak gösterilen siyahi politikacı.
ayni bokun laciverti dediğim kişidir. sonuçta geleceği yerde bellidir, uygulayacağı politika da.

yok efendim babası müslümanmış, yok ismi huseyin'miş, yok medresede okumuş. geçin bunları, boş safsatadan ibaret bunlar. ne bekliyorsunuz aman bunlarla ortak çok yanım var bush' un israil' e yaptığı yardımı bende türkiye' ye yapıyım demesini mi *, o zaman daha çok beklersiniz.

adamlar 50 sene öncesinden planlarını yapmışlar. oraya kim gelirse gelsin onlar uygulanacak bizde bu oyunun içinde olucağız. nedeni de düzeni güzelleştirmeye çalışan insanları, biz yada onun gibi devletler yok edip de, sessiz kaldığımız sürece tekere çomak sokamadan yaşamak bizim payımıza düşen.
kenya asıllıdır.
seçimleri kazanması halinde, 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddialarını tanıma sözü veren abd başkan adayı.
http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=640994
babası kenyalı ve müslüman olan abd başkan adayıdır kendisi...son günlerde hillary clinton ın gerisinde kalmıştır...* **
yok gizli müslümandı, yok ermeni iddalarını tanıma sözü verdi gibi saçma sapan laflardan ziyade, zaten israile ve ülkede ki lobilere itaat sözü vermeyen birinin başkan olamayacağını beni geçtim sözlükteki en gerzek insan bile bilir. rahmetli başkan kenedy gibi bir örnek durmakta karşımızda.
bush gözlerini sivriltmiş gazeteye bakar ve yanındakine dönüp
-adaylığımı koymamama rağmen başkanlık anketlerinde birinci sıradayım görüyor musun?
yanındaki ise
+efendim yanlış okudunuz galiba, o harf 'y' değil 'b' olacak.

[uykusuz]
ermeni lobisinden oy almayı isteyen her aday gibi soykırımı tanıyacağını söylediğine niye bu kadar şaşıldığını anlamadığım başkan adayı.*
dün maine eyaletinde hillary clinton isimli kıl hatunu bozguna uğratarak pek bir mutlu etmiş siyaset adamı.
seçim sürecinde genç nüfüsun desteğini arkasına almıştır, seçildiği taktirde abd nin ilk siyahi başkanı olacaktır.
geçen hafta itibariyle hillary clinton'u dört ön seçimde de ezerek ne kadar iddialı olduğunu ispat etmi$tir. ermeni iddialarına kolay yem olacak gibi.

dipnot: clinton bu yenilgilerden sonra seçim direktörünü deği$tirdi.
dun gece ruyamda bir davette beraber yemek yedigimiz daha sonra kendisine "ermeni soykirimini neden destekliyorsunuz?" dedigimde "bende inanmiyorum ama siyaset..." cevabini veren amerikan demokrat partisinin potansiyel baskan adayi.
clinton çok hırslı ve bu hırsı ile zaten berbat olan konjontörü iyice rezil eder diye düşünüyorum. Obama ise ezilenlerin iktidarı olarak lanse ediliyor ve ilk siyahi başkan olacak eğer seçilirse. Her ne kadar iyi bir insan olmadığını bilsem de en azından siyah olduğu için seçilmesini isterim

tabi ki o da büyük oyunun bir maşası olarak göreve gelecek ve çok uluslu sermaye güçlerinin dediklerini yapacak ama en azından siyah olması ezilen halkları az da olsa mutlu edecektir diye düşünüyorum.