bugün

kilisli vatandaştan geliyor;

http://www.youtube.com/watch?v=ybS_zH-xJIA
yasak kalkmış ta ben farmvile yasak konduğunu yeni öğreniyorum.. hayır,, sabahtan beri görüyorum başlığı ekşide,, ama millet geyik yapıyor sanıyodum!!! lan harbi harbi... lan bak valla.. allah allaa... lan olum bak!.. olum yemin ediyom biri bizimle acayip kafa buluyo... olum bak buraya yazıyom ibnenin biri acayip eğleniyo bizimle. ama o ibneyi bulursam pis sikertecem.. hatta zirve düzenliycem;, interneti yasaklayan ibneyi sikertiyoruz zirvesi,, diye...lan olum var ya. lan ben neyse bişey demiyorum ya!!!
an itibari ile engelleme yoktur.
kimin sorumlu olduğu iyice merak edilen engellemelerdir. at gözlüğünüzü çıkarın, ak partinin işi değil bu. youtube de ak partinin suçu değildi, google'ın kapatılmaya çalışılması da. bu kimin problemidir merak ediyoruz.
kendi çiftçisine ananı da al git diyen bir başbakanın olduğu ülkede, sanal olarak bile çiftçilikte başarılı olunmasını kaldıramayanların yaptığı eylem.

(bkz: çiftçi demeyin olum şunlara yaa)
(bkz: Koylu sanal alemin efendisidir)
(bkz: proxyraside careler tukenmez)
hayır bir buna girmemişlerdi oda oldu. yurt köşelerinde sıkıntımı giderdiğim bi aksiyon buydu ama onunda içine sıçtınız kapatanları tebrik ediyorum!
dns ayarları değiştirilince girilebilen sistem fakat dns dns nereye kadar. bizim bu yasaklara dur! dememiz lazımken.
dns ayarlarını değiştirip çattttır çatttır, evet çatır çatır oynadığım oyundur. kapak olsundur.
(bkz: facebook jacker)
youtube'tan sonraki en saçma olay. ama en saçma. ne lan, hayatımda bi ineğin altına girip süt sağamayacağım, biliyorum, kendimi datmin etmek için hayali inek sağıyorum. herşeyi geç, normal hayattakinden 100.000 kat daha zenginim. mutluyum ulen. ne dokunuyosun benim keyfime 5651. madde?
merak ettim, "ulan ne zararı varmış kine engellenmiş bu?" diye, malum maddeyi okuyayım dedim. hukukçu arkadaşlara tekrar saygı duydum. önlerinde eğildim büküldüm. gerçekten çok zor işleri. allah kolaylık versin.
onu bırak da, ben hala bi b.k anlamadım. birikimlerimin de uçması, cabası.
5 arkadaşıma yasaklandığını söylediğimde aynı tepkiyi verdirten oyun.

- ben marihuana ekmiştim onu mu keşfettiler acaba..

oha mk. yasaklanmadık ne kaldı acaba.
türk tarımının geldiği noktayla paralel yapılmıştır.
ikisinin de içine sıçılmıştır.
bir kaç şerrefsiz farmville tarlasının sınırlara mısır ekip ortasına haşhaş ekiyomuş,sanıyor ki vatandaş görmüyo.türk polisi yakalar aha böle adamın g.tünü keser afedersin...
"-hayatınızın gözlerinizin önünden film şeridi gibi geçmesi, mahkeme kararıyla yasaklanmıştır."
şaşırılmasını saçma bulacağım yasaktır.

hatırlatırım; youtube'un ne zamandan beri kapatıldığını.
hatırlatırım google groups ya da blogger gibi hizmetlerin bile zamanında geçici süreliğine yasaklandığını.
bir sebebe ihtiyaç duyulduğunu düşünmüyorum, rastgele bir sıra ile akıllarına gelen her siteyi yasaklıyorlar işte.

hala mantık mı arıyorsunuz? işte ben buna şaşırırım.
sadece artçıdır. sırada aşamalarla gelecek facebook yasağı ve daha sonrasında internetin devlet daireleri dışında kullanım yasağı gelme ihtimali vardır.
daha sonra özel televizyonların halkın ve toplumun ahlak düzeyinin bozulması nedeniyle yasağı ve en sonunda varacak nokta tek bilgi alınacak kanalın trt olması durumudur.
sessiz kaldıkça ve bunu sadece bir online oyun yasağı olarak görüp tepki vermeyen her birey bu gidişatı hızlandıracaktır.
anne babalar şikayet etmiş, ederler tabi. o yaştaki çocuklar çatır çatır poker oynamaya başladıysa, bir de harçlıklarını fiş almaya harcıyorlarsa bu onların ileride akranlarından daha zeki daha girişimci ve hayata karşı daha atik olacakları nlamına gelir ki bu da anne babaların pek işine gelmez. çünkü onlara okula giden, harçlığıyla kola-simit alan, mal gibi bir nesil gerekiyor. di mi lan hükümet?
Yine, yeni, yeniden:

(bkz: Burası Türkiye)
asıl sorun şuymuş:
çocuklar poker oynamaya ve para karşılığı chip almaya başlamışlar. bazı aileler de bundan rahatsız olmuş ve şikayet etmeye başlamışlar. birkaç ay süren inceleme sonucunda da zynga.com engellenmiş. dolayısıyla zynga'nın tüm oyunları da erişilmez oldu.

ayrıntılar: http://www.turk.internet....igoster.php3?yaziid=25176
hükümet söylemlerinin çeliştiğinin göstergesi.

(bkz: sen ağa ben ağa bu ineği kim sağa)
badem bıyıklı f tipi faşizmin adım adım ilerlemesi ve önlenemez yükselişi.

dünyada bir örneği daha var mıdır bilmiyorum ama lugatımdaki bütün küfürler tükendi artık. nefret ediyorum bu ülkenin başına musallat olmuş geri kafalı arab muhibi faşistlerden ve onların cemaatlerinden, sözde demokrasilerinden. allah belanızı versin. mezarlarınıza tükürmezsem insan evladı değilim.
saçmalığın daniskası. beyinleri nasıl çalışıyor bu insanların ben anlamıyorum. internette oyun engellemek nedir? nasıl bir mantıktır? nasıl bir yönetim anlayışıdır? birisi açıklasın. eşşeğin götüne su kaçmaya başladı artık.
başbakanımızın yakında " ben giriyorum ve oynuyorum, siz de girin ve oynayın, geçen deniz baykal'ın tarlasını satın aldım, bahçeli'nin de bahçesini alacam yakında, he heeee, siz de girin siz de alın" diye beyanat vereceği olay...
bugün duyduğumda ulan gitti tonlarca mahsul diye çemkirdiğim uygulama. ulen tarlada kenevir mi yetiştirdiniz yoksa helal olmayan kesim mi yaptınız da yasaklattınız ibneler.
ha ben şu anda giriyorum normal bi şekilde nasıl yasaklanmış anlamadım.
güncel Önemli Başlıklar