bugün

entry'ler (368)

ilber ortaylı nın akademik yetersizliği

(bkz: çok cahilsin keşke ölsen)

wellbutrin xl

uzun süreli paxil ve prozac kullanımından sonra psikiyatristimin verdiği yeni başladığım antidepresan. meğer kolay bulunmuyormuş eczanelerde.
sabahları 1 tane/150 mg içmeye başladım. bugün 3.günüm. herhangi bir değişiklik olmadı ruh halimde şimdilik. okuduğum bir sürü etkisi olmuş insanlar üzerinde bende biraz ön yargılı başladım aslında ama bakalım devamında nasıl olacak. gelişmeleri ileteceğim.

prozac

paxil'den sonra psikiyatristin verdiği diğer bir antidepresan.
20 mg olarak başladım ancak hiçbir etki hissetmediğimi söyleyince test yaptılar.
kanımda yetersiz olduğunu göründe 40 mg olarak 1 yıl kullandım.
o zaman da bir etkisinin olduğunu sanmıyorum, bende ne uyku ne iştahsızlık ne de fark ettirecek derecede bir değişim olmadı.

topamax

koca sözlükte hiç mi kimse kullanmadı lan bu ilacı ? normalde epilepsi ve migren hastalarının tedavisinde verilen bir ilaç. çok etkili olduğu söyleniyor. bana ise psikiyatrist anti-depresanı bırakmamda yardımcı olması için verdi. hatta eczacı "kardeş tanı olarak epilepsi yazmadığı için sgk parasını karşılamıyor ona göre" dedi, neyse yine de bir ümit aldım yeterki şu lanet anti-depresanı bırakayım diye. ilk gün 25 mg bir tablet topamax içtim saat 9 falandı akşam, gece 3e kadar uyku sıfır, yorgunum ama uyuyamıyorum. ve deli baş ağrısı. ertesi gün sabah ve yarım olarak içmeye başladım şu anda aramız iyi. yalnız soda içerken iğrenç bir tat geliyor inanılmaz kötü, ayrıca yüksek doz kullananlarda iştah kapadığından kilo kaybı da yapıyormuş.
ilerleyen dönemde diğer etkilerini de yazacağım. bekleyin anacım.

maaşa zam yapılması

her yıl şubat ayında bir hevesle hesaba bakma sebebidir. istenilen oranda alamamak garanti tabi ki.

psikiyatrist

depresyondasın deyip ilaç yazan kişilerdir. 3 sene gittim, bu ay sinirlenip bıraktım. para al, ilaç yaz, yollaya döndü hatun. hayır kriz anında ararsın açmaz, mailler atarsın dönüş alamazsın. ee ne anladım bu işten ben? hakkıyla yapanlara saygım sonsuz ama ticaret kafasından çıkın azıcık.

yeğen

resmi olarak bugün benim de bir tane olan abi çocuğu. ulan kan mı çekiyor anlamadım ama resmen özlenen bir şey bu, dünyanın en güzel, en tatlı şeyi.

scottish fold

günlerdir instagram'da fotoğraflarına baktığım sonrasında ise yorumları okuyup, evet işte bu dediği kedi cinsidir.
acayip kedi seven birisi olarak, bu cins daha çok dikkatimi geçti. sahiplendirmek isteyen olursa, iletişime geçerseniz süper olur.

ah bu gönül şarkıları

izel'in 2010 yılında çıkardığıjazznağme albümünde seslendirdiği efsane şarkı.

karadenizli kızlar

burunla ne alakası var amk, kaç tanesini tanıdınız da yorum yapıyorsunuz acaba. insan olan herkese insan gibi davranırlar, karaktersizlik yaparsanız atarlanırlar tabi.

insanı yoran şeyler

iyilik edip nankörlük görmek, değer verip değer görememek, hiçbir hikayenin esas kahramanı olamamak..

ben seni arkadaş olarak görüyorum

size kendisini önce yakın hissettirir, sonra ona hoşlandığınızı söylediğinizde de aldınız cevaptır. bence takılırsak daha mutlu oluruz diye devam ederler cümlelerine. siz ise onun da sizden hoşlandığı için size yakın olduğunu düşünmüşsünüzdür ve değer vermeye hazırsınızdır. ancak bir başlangıcı yoktur.

yalnız yaşamak

zaman zaman çok cazip gelen bir eylemdir. evde bekleyen anne-baba ya; işten hayattan bezmiş bir şekilde gelip, yalan yere gülümsemek ve de 2 kelime fazladan söylemeye çalışmak yoruyor insanı. sonra diyorum çok şükür bir ailem var, ne gerek var uğraşmaya her şeyle. ama işte bazen öyle bir an geliyor ki insan o yalnızlığı arıyor. iyi de oluyor ama uzun vade de ne derece iyi bir eylemdir bilemedim.

tijen karaş

defalarca tsk metnini okuyuşu ile beynime kazınan spikerdir. o surat ifadesini ve eyvallah deyişini de hiç unutmayacağım.

15 temmuz 2016 darbe girişimi

sabaha kadar ayakta durmamıza sebebiyet veren, akla mantığa uymayan girişimdir. trt spikeri tijen karaş ın durmadan o sözleri söylemesini, cnn türk'te yayının kesilmesi ancak o arkada fondaki sesleri asla unutamayacağım. tepemizden geçen jetleri, helikopterleri, silah seslerini, milletin sokaklara dökülmesini, meclisin vurulmasını, tankın ezdiği insanları asla unutmayacağım.
o şanlı üniformayı kirleten, kendi milletini tarayan yavşakları asla unutmayacağım.
sikerler fetoyu da paralel yapıyı da, bu işin içinde her kim var ise belasını bulsun.

seks dolu gecenin sabahında darbe olduğunu görmek

yuh amk saat 23,00 den beri mi yapıyorsun sorunu akla getirir. toplar tüfekler tanklar insanlar, sabaha kadar uyumadı ülke, hiç mi duymaz insan lan.

16 temmuz 2016 askeri aracın vatandaşa çarpması

bunu yapan üniformalı terörist orospu çocuğudur. şu görüntüyü de izleyip hala sikindirik yorumlar yapıyorsunuz gidip yatın.

talihimin döndüğü yok

ferhat göçer'in yeni klip şarkısıdır. sözlerini de yazayım tam olsun.

Yara büyük gizlice kırıldı bir kere gönül
Yara büyük gizlice kırıldı bir kere gönül
Başın düşmüş omzumda efkarım süzülerek
Başın düşmüş omzumda gözyaşım süzülerek
Talihimin döndüğü yok, yıllar akıp gidiyor
Ağlıyorum ellerinden zaman akıp gidiyor
Acınla gel, neşenle gel, can evime buyur
Giden gitti, yollar ıssız, yüreğim sensiz uyur
Talihimin döndüğü yok, yıllar akıp gidiyor
Ağlıyorum ellerinden zaman akıp gidiyor

aşık olmak

yapma, etme! şimdi sakince kalbinden ve aklından o kişiyi çıkarıp, koşarak uzaklaşıyorsun.
böyle tam mutluluğa vardığın anda, birden yere çakılmaktır.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

model-mey

--spoiler--
bu şarkı sevip de kavuşamayan, özleyip de barışamayan herkes için gelsin.
--spoiler--