bugün

farmvillei yapan zygna adlı sitenin yasaklanmasından dolayı otomatikman farmvillein yasaklanması durumudur.

önce kahkaha attırır, sonra gümbürlenk midenize huzursuzluk oturur.

edit: lan oğlum deli misiniz beni ne diye eksiliyorsunuz ?
sayın başbakanımızdan 'ben farmville'e giriyorum siz de girin' diye bir açıklama gelmesi an meselesidir.
genel olarak zynga'ya erişimin engellenmesi anlamına gelen hadisedir. aynı firmanın birçok oyunu engellenmiştir ama komik bir şekilde mafia wars gibi bir oyun hala oynanabilmektedir. hani zaten oynansın da, farmville gibi bir oyunu engelleyip mafia wars'ı bırakmak nasıl bir mantıktır ben bilmiyorum. açıklayamam.

dns ayarıyla yine hiçbir şey olmamış gibi yolunuza devam etmeniz mümkündür. hatta üşeniyorum dns'i aktarmaya, ss aldım ben;

görsel

aha böyle yapın. ben giriyorum siz de girin.
FarmVille'e Erişmek mi istiyorsunuz?
Cmt, 10/03/2009 - 11:23 tarihinde Emre Boztepe gönderdi
Son günlerin gözde bilgisayar oyunu FarmVille'e erişim Tarım ve Köy işleri Bakanlığı'nın itirazı üzerine engellendi. "Çiftçi Mallarının Korunması Hakkındaki Kanun" uyarınca yapılan itirazın gerekçesi ise ilginç, kullanıcıların 'Online Üretici Sertifikası'na sahip olmaması...

Telekomünikasyon iletişim Başkanlığı'na gönderilen dilekçede FarmVille uygulamasının sertifikasız çiftçiliği özendirdiği vurgulanarak, kayıt dışı ekonomiyle mücadele kapsamında siteye erişimin engellenmesi talep edildi.

Çözüm Çok Basit

Peki siteye erişim imkansız mı? Bir çok FarmVille kullanıcısı şu anda bu sorunun cevabını arıyor. Oysa durum sanıldığı kadar kötü değil. soru@tib.gov.tr adresinden Telekomünikasyon iletişim Başkanlığı'na göndereceğiniz 'FarmVille'e Girmek istiyorum' başlıklı bir maille Online Üretici Sertifikasına sahip olabileceksiniz. Mail adresinize yollanan koda tıklayarak ektiğiniz biberler çürümeden oyununuza kaldığınız yerden devam edebileceksiniz.

http://www.neguzelhaber.c...ismek-mi-istiyorsunuz.ngh

----------------------------

şaka mısınız siz ya?
http://twitter.com/cemsanci/status/4575908217
Börtü böcek ve çiftlik elemanlarını bir süre ortalıkta göremeyeceğimizin miladıdır bu tarih..
engellersen ekime kadar engellemezsen s.kime kadar afedersiniz...

(bkz: open dns)
insan hakları açısından hakikaten ütkiyenin hiçte ipe sapa alıncak bir yer olmadığını gözümüze sokmuştur. farmwille lan bu hakında ilk entrymi girdim şu sözlüğe, yemin ederim engel fena battı.
(bkz: sadece türkiye de görülen olaylar)
(bkz: başbakana modem fırlatmak)
Ne kadar zavallı bir durumda olduğumuzun bir başka göstergesi daha. Franco dönemindeki faşist yönetimle bile ispanya eminim bizden çok daha moderndi.

(bkz: Allah belanı versin)
topraklar yabancılara satılmıştır belkim.*
tcp/ip özelliklerine aşağıdaki dnsleri girmeniz durumunda çiftliğinize yeniden ulaşabilirsiniz. bırakın engeli mengeli.

aşağıdaki dns sunucu adreslerini kullanın:
208 67 220 220
208 67 222 222
bir sonraki adım için (bkz: google a erişimin engellenmesi)
isabet olmustur... insanlari kumara alistiran bu zynga zimbirtisi cok bile yasadi... arada kaynayan farmville oldu, o da bir b.ka benzemiyordu halihazirda!
hepimiz tarladan dışarı sürüldük. tilkiler, kargalar kol geziyor şimdi caanım el emeği göz nurumuzda. benim anlamadığım bütün bu engelleme zımbırtısı prosedürleri sonucunda, engelleyenlerin zararı neydiki karı ne olsun.*
muhtemelen, bayan (hanım, kadın, dişi, cins-i latif, xx, hangisini beğeniyorsanız) çalışanlarının "önlenemez farmville tutkusu"nu firewall sistemiyle engellemekten aciz olan Telekomünikasyon iletişim Başkanlığının fişi komple çekmesinden başka mantıklı izahı olmayan engellemedir.

(bkz: pire için yorgan yakmak)
facebook'a erişimin engellenmesinden önce yapılan ilk hamle.
sırada facebook var.

ulan, şaka gibi ya.
(bkz: tayyibin iktidarındaki millet manzaraları/#5671980)
sabah sabah beni şoke etmiş olaydır zaten herşey bitmiş sıra farmville'e gelmişti,o değil de daha dün çiftlik evi almıştım onca emekten sonra doyamadan gitti ona yanarım ben sözlük.*
" ne o zındık gibi domuz neyin besliyorlar." ali baba telekomünikasyonoğlu
(bkz: facebook a bile k tunnelden girmek)
"Sansür, bir toplumun kendine olan güvensizliğini yansıtır ve otoriter rejimlerin belirgin bir özelliğidir."
Potter Stewart

(bkz: http://www.sansuresansur.org/)
en çok bilinen dns'lerle geçici olarak çözülen sorun. bu dns'ler de sorun yaratıyor zaman zaman.

yeğlenen dns:4.2.2.1
diğer dns:4.2.2.2
amacı, yeri, yönü anlaşılamayan, şaşırtıcı olay. evet çok ebleh bir oyundu evet insanlar amele gibi tarla döşüyor dolanıyordu, evet her gün gelen farmville isteklerine uyuz oluyordum, evet arkadaşlarım olmanıza rağmen size her gün küfür ettim o istekleri yolladığınız için. ama bu ne kadar saçma bir olaydır? hani neresinden tutulacak?

"lisansız üretimi özendiriyor olması. "

gerekçe bu mudur?

ulan senin ebleh yerine koyduğun gerçekten ebleh olan halkın kırk yılda bir, bir şeyler yapıyor, üretiyordu. Bu mu battı? bu nasıl bir zorbalık aklım almıyor gerçekten? olaya genel açıdan bakmak lazım. mesele farmville değil, bu kadar önemsiz bir detaya bir devlet bir mahkeme, devletin bir parçası nasıl takılabilir?

53 milyon kullanıcısı varmış farmville'in ve günde ortalama 15 milyon kişi oynuyormuş. sen böyle korkunç rakamlara ulaşan bir oyunu nasıl yasaklayabiliyorsun onu anlamıyorum. youtube yasaklandı onu hazmettik, mantıklı bir şeyler az da olsa vardı argümanda peki farmville? bi * afedersin, koskoca oyun deryasında sadece bir damla suyu kaldırdın ortadan sen, hani hepsini yasaklayamadığın sürece komik duruma düşeceksin. en iyisi biz modemlerimizi bilimum elektronik eşyamızı toplayıp bırakalım, sonra soyunup uzanalım.