bugün

* *
(bkz: 28 days later)
(bkz: 28 weeks later)

yukarıdaki iki filmin devamı olarak çekilen zannedersem 2009'da gösterime girmesi planlanan film. * ardından "28 yıl sonra" ve "28 asır sonra" gibi filmler çıkabilir. *
http://www.imdb.com/title/tt1322885/

2011'de gösterime girmesi planlanıyormuş. daha oynayacak oyuncular bile belli değil. haydi hayırlısı.
Radyasyonun hastalık önleyici etkisinin farkedilmesi ve insanların koruyucu kıyafetler giymesi konu edilecekmiş bu filmde. Kısa kısa görüntüler mevcut, cıkıs 2011 e kalmayacak gibi görünüyor.
28 yıl sonrası beklenen 28 gün sonra filminin beklenen üçüncü serisidir.
kendini bilimsel alanda geliştirmek yeterli olmayacaktır. 28 hafta sonra filminde görülmüştür bu ve isterse 28 ay geçsin insanlık aynı tavrını sürdürdükçe ve bencillik yerini birlik ve beraberliğe bırakmadıkça herkes film boyunca kudurup "kıhh" sesleri eşliğinde devam edecektir katle.
*
http://www.izlesene.com/v...sinema-28-ay-sonra/984040

fragmanı çıkan, 28 days later 28 weeks later'ın devam filmi. merakla bekliyoruz.
açıkçası serinin iki filmi kimine göre sıradan kimine göre berbat olsada çok ilginç bir şekilde ben bu serinin hastalarından biriyim. yani arşivimde klasiklerin yanında tutuyorum oha dimi?

neyse beni geçelim, fragmana bakıp biraz konuşacak olursak, yine çok meşhur oyuncular falan yok bunu görüyoruz en azından aha bu adam ya da bu kadın için gidiler tarzı etkiler bırakmıyor. zaten diğer filmlerde de böyle bir etki olmadığından çok takıldığımı da söyleyemem. gerçi ikinci filmdeki kadro oldukça iyiydi. kendimle çeliştim şimdi.

ancak fragmandan şu an için tam anlamak mümkün olmasada biraz daha karanlık ve daha dar bir ortam havası sezdim ben. operasyon tarzı olan sahnelerden bahsediyorum. şimdi eğer filmi tamamen bu şekle büründürürlerse yani kapalı alan 5 tane kaslı erkek 1 tane kızımız operasyona koşup içeride virüslü abiler ablalarla kapışacaksa bu filmi hiç yapmasınlar. çünkü bu tarz resident evil'ın işidir. 28 x later serisinin kendine çektiği nokta tamamen gündüz ve açık alanlardaki o atmosferlerdir. yeri gelir çığ gibi bir virüslü cenneti olur yeri gelir dünyada bir tek karakterimiz kalmış gibi bir ıssızlığa bürünür.

işte bu gündelik yaşamın bir anda bu sapkın şekli almasını yansıtması zaten bu filmi film yapan unsur. eyfel kulesi altında insanların sapıtması mesela. kalkıpta olayı dar mekanlara, yalandan operasyonlara sığdırıp efekt masrafından, oyuncu masrafından falan kurtulmayı planlıyorlarsa hiç yapmasınlar.

ama ne kadar eleştireceğim olsa da ilk etapta duyduğum in a heartbeat şarkısı beni benden aldı ve ağzım sulanarak beklemeye başladım. o şarkıyı sinema salonunda dinlemek için koşa koşa giderim. evet yaparım sözlük.
28 weeks later'dan sonra serinin 3. ve muhtemelen son filmidir.28 weeks later'da açık bir kapı bıraktıklarında böyle bir filmin geleceği az çok tahmin ediliyordu. film 2011'de vizyona girecek. artık şimdiden bekler oluruz. en son karede virüs fransa'daydı. şimdi ise dünyaya yayılması bekleniyor. 28 months later'da işi bitiremezlerse bir sonraki film 2040 yılını gösterebilme imkanı olasıdır.
merakla beklenen, serinin devam filmi.
ağlatan zombi filminin devamı.
gösterim tarihi 2013 olan devam filmidir. *
gösterim tarihi 2011 olan devam filmidir. *
buyrun efenim gösterim tarihi 2011 mi 2013 mü bakın bakalım...*

http://www.imdb.com/title/tt1322885/
belli bir yerden sonra küçülmeye gidip star wars gibi 28 saat sonra çekilebilir.
2013 de cıkacak diyorlar. film paris'den itibaren başlayabilir yada herşey düzeldikden sonra hastalık yeniden başlayabilir.
ne zaman çekileceği ya da çekilip çekilmeyeceği meçhul film.
Beklenendir.
yıllar önce izlemediğim ama geçenlerde elime geçtiğinde, ard arda sömürdüğüm, 28 days later ve 28 weeks laterın, yıllardır beklenen ve sanırım beklenmeye de devam edilecek olan ardılı filmin adı.
bir türlü çıkmayandır.
gelmeyecek sevgiliyi beklemek gibidir.
bir cardozo birde bu film gelmedi.
unutulmaz in a heartbeat soundtracki ile ve o şaşırtıcı derecede etkili şekilde dramatize edilmiş, bambaşka bir auradaymış hissi uyandıran sahneleriyle fanboyluk ve fanatizm kavramlarına çok uzak olan beni dahi fanı yapan enteresan serinin şimdilik çekilmeyecek olan devam filmi.
Hala sabırla çekilmesini beklediğim filmdir. Zira serinin ilk iki filmi, beni resmen koltuğa çivilemişti. Cillian Murphy ve Robert Carlyle' dan sonra, eğer olurda çekilirse başrole nasıl efsanevi bir isim koyacaklarını merak ediyorum.
çekilecek filmdir. şimdi sadece senaryo taslağı üzerinde çalışılıyor. merakla bekliyoruz.

Kaynak: http://www.filmloverss.co...ddan-28-ay-sonra-mujdesi/