bugün

öğretmek görevinin bilincinde her öğretmenin öğretmenler günü kutlu olsun.
atanamayan öğretmen kardeşlerim, özellikle bizim günümüz bu gün.

eğmeyin başınızı;

bunca öğretmen açığına rağmen atama yapmayanlar utansın.
bunca öğretmen beklerken, farklı ve alakasız bolümlerden sözleşmeli öğretmen alanlar utansın..
ne kadar herkesin öğretmen olmayı hak etmediği ancak bunu sorgulamayan sistemin ürünü çocuklar olsakta ve aynı yolun yolcusu olsakta ne kadar farklı ürünler olduğumuzu gösterme vakti yakındır. bütün öğretmenlerin öğretmenler günü kutlu olsun.
derslerin işlenmediği bir diğer gündür.
van depremi'nde hayatini kaybeden ogretmenlerimizin goremedigi anlamli gun. hepsine rahmet diliyorum.
benden alayınıza gelsin! sevmiyorum sevmiyorum asla sevmicem sizleri!

--spoiler--
Bir okumuşum tam onbeş sene sürece ve okulumu kırmışım kırılmışım dünümde. Şimdilerde ezbere büyüdüğümü anladım tek düze...

Bilgilerimi çöpe attığım defterlerimde bıraktım ve soru kağıtları artık yok önümde, tıpkı sorulan sorulara cevap olamadığı gibi.

Verilen cevaplara kayıtsız kalanım, ben talanım, ortadayım çevremde bu koca şehir, elimde dumandan ibaret bir zehir, kibirle yıkanan insancıklar ortasında binlerce çocukluğum, çantalarına koymak için bekliyor geleceğini. Ben işte oydum şimdi buyum.

Önümüze bakıp da yönümüzü bulamadık, gözümüzü açıp da yolumuza varamadık, sözümüzü tutup da ileriye adım atamadık, adımızı karaladık ama temize çıkaramadık, Atamıza rüsvayız, şimdi ben soruyorum sayın hocam pişman mısınız?

Gelecek sizin eserinizdir, ezbere nesiller yoldalar, kırmızıda geçtiler, yeşili beklemeden meydanı boş bulan her hergele, mengene oldu ülkemi yedi afiyetle beni de. Siz diplomasına imzalarınızı attınız, şimdi yine soruyorum sayın hocam pişman mısınız? imzalarınız ateşe verdi kibritin torpilini ve yandı okul önlükleri, üniformalarda saklanan büyük teröristleri yarattınız, kararttınız, 25 senedir beklediğim aydınlık geleceğimi, biraz abarttınız!
--spoiler--
atanan atanamayan bütün öğretmenlerin bu gününü en içten şekilde kutluyorum.
başta uc harfli ali olmak üzere tüm öğretmen yazar arkadaşlarımın öğretmenler gününü kutlamak istediğim tarihtir.
atatürk öncesi memlekette öğretmen yokmuş gibi davranılan gündür.
öğretmenlik meslek haline cumhuriyet döneminde mi geldi?
daha öncesinde öğretmenler yok muydu?
atatürk öncesi yetişen önemli insanların öğretmenlerine haksızlık yapmıyor muyuz?

hem öğretmenlerin ekseriyeti sevilmez ki!

madem böyle bir gün var -uydurulmuş- kutlu olsun o zaman.
'' dünyanın her yerinde öğretmenler, insan topluluğunun en fedakâr ve en saygıdeğer kişileridir. '' m. kemal atatürk

atanamasak da öğretmeniz. günümüz kutlu olsun!
öğrenciyken, öğretmenlerden çok dayak yediğim için kutlamayacağım gündür. *
--spoiler--
anasınıfındaki ilknur öğretmenimin, ilk okulda sabiha öğretmenimin, lisede neslihan, buket, özer, zekeriya, ayhan öğretmenlerimin; doğuda ayşe öğretmenin, batıda mehmet öğretmenin; anıtkabirde yatan baş öğretmenimiz mustafa kemal atatürk'ün öğretmenler gününü kutlarım *
--spoiler--
benim gibi işi gücü yaramazlık, fırlamalık, puştluk olan birisini bile adam eden insanların günü. kutlu olsun.
Gece gece "öğretmenler günün mübarek olsun" diye kutlandığım gündür...

Not1: öğretmen değilim..
Not2:şaka yapmıyorum, cidden böyle kutladılar...
Gece gece "öğretmenler günün mübarek olsun" diye kutlandığım gündür...

Not1: öğretmen değilim..
Not2:şaka yapmıyorum, cidden böyle kutladılar...
kutlu olsun. elbet bir gün hakettkleri değeri göreceklerdir umarım.
Güzel bir geleceğin temellerinin sağlamlaştığı günlerden biridir.
kutlu ve mutlu olsun.
atanmış,atanamamış,ücretliye boyun eğmek zorunda kalmış tüm öğretmenlerin,sadece eğitim fakültesini bitirip öğretmen sıfatı alanların değil,annelerin,babaların,ataların,büyümemizde emeği geçen tüm cefakar eğitim neferlerinin günüdür.kutlu olsun!
kendi kendimi kutladığım gündür.çocuğun gelişiminde en az anne baba kadar etkisi olan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum. öğretmenlik bir vicdan işidir bunuda her öğretmenin kulağına küpe olmasını diliyorum. * *
okul bittikten sonra bir önemi kalmayan gündür.

herkesin ilk okul öğretmeni gelir gözlerinin önüne 3-5 saniyeliğine hepsi o kadar.
özellikle yakında van'daki depremde kaybettiğimiz öğretmenlerin anısının buruk hüznü içinde kutlu olmasını temenni ettiğimiz gündür.
Hemen her sabah, güne gülümseyerek başlarım, çocuklarım kapıda bekler beni. Evli değilim, ama evlenmeden çocuk sahibi olmak, öğretmen olmaktır sanırım.
Art niyetsiz bakışların içindeki sevecenlik, masumluk ve o masumiyetin gülüşlere yansıması mest eder beni. Hani yağmurdan sonra toprak kokusu gibidir. Çeker insanı kendine.
Bazen çok sinirlenirim, yeri gelir eser gürlerim. Sonra o masum yüz asılır, o yüz düştükçe benim içimde birşeyler ölür. Kıyamam... Ama alttan almamak adına gülümsemem. Zil çalar, herkes gider. O asılmış suratı yakalar, bir öpücük kondururum baldan tatlı yanağına. Gülüş geri döner, benim içimde bayram sevinci yaşanır.

Ben öğretmenim, iyisiyle kötüsüyle, sizin çocuklarınızın manevi anası, babasıyım. Ben öğretmenim, sınıfa girene dek borçların hesabını yapar, içeri girince tüm dünyam o sıradakiler olur. Ben öğretmenim, dışarda insanlar ölür, içim acır, ancak görev önce gelir.

Anneyim, babayım... Çocuklarım üzülmesin diye içimde saklarım hüzünleri, ben öğretmenim ve o gözlerden alırım meslek sevgisini.
Kısacası; ben sahneye çıkmadan önce tüm dertleri bir bir yaşayan, ancak seyircilerimin önünde gülümsemek zorunda olan ve onlarla nice dertleri unutan, sanatçıyım, zanaatkarım...
Ben öğretmenim.!

Bu anlattığım şahsımdır, herkes kendinden mesuldür. Görevini hakkı ile yapan öğretmenlerimin gününü kutlar, saydıklarımı mesleğinde yaşamayan öğretmenlerime de uğurlar olsun derim.
bir çok öğretmen arkadaşım olmasına rağmen özel olarak hiçbirini kutlamadığım gündür. sağlıkçılar, avukatlar, overlokçular gününü de kutlamam. bana çok yapay geliyor çünkü. eğer ille de mesleklerle alakalı bir gün kutlayacaksam o gün 1 mayıstır. öğretmenler günü ise benim için 24 kasımda okulların önünü çiçek bahçesine çeviren çingenelerin girişimcilik ve fırsatçılık günüdür.
12 eylül cuntasının yarattığı bir öğretmenler gününü kabul etmiyoruz!
öğretmenlik bölümü bitirmeme rağmen benim-bizim olduğunu hissedemediğim gün. mezun olalı 3 sene oldu. okuduğum üniversite bölümde en yüksek puanla öğrenci alan üniversite. gel gelelim 100 mezun veren üniversitede atanabilen öğretmen sayısı 10u geçmez. meslek aşkıyla yanıp tutaşan arkadaşlarım ya ücretli kölelik yapıyor ya da farklı alanlara yöneliyor. KPSS illeti nasıl birşeyse öğretmen olma duygusunu yaşatmıyor. çalışınca oluyor diyenler gerçekten olmuyor. matematiği almıyor kafalar işte. neyseki ben o KPSS illetine daha hiç bulaşmadım. 4. sınıfta hayallerimin peşine düştüm, yavaş yavaş onları gerçekleştiriyorum. şimdi avukat olmaya çalışıyorum ve 2. sınıftayım. umarım ben 5 nisanı kutlarken arkadaşlarımda 24 kasımı hak ettikleri şekilde öğretmen olarak kutlarlar. onların hayalleri gerçekten öğretmen olmak.

öğretmenler gününüz kutlu olsun.
atanamayan öğretmenler sorununun sanal ortamda artık geyik haline gelmesine, bokunun çıkartılmasına neden olan gün.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar