bugün

Cumhuriyet degerlerine ve o degerler icin bizlere, turk gencligine birakilmis olan;

Atanin Genclige Hitabesi;

Ey Türk gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti'ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin en kıymetli hazinendir. istikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek dahilî * ve harici * bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklâl ve Cumhuriyet'i müdafaa mecburiyetine düşersen *, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir. istiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler *. Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş *, bütün tersanelerine girilmiş * *, bütün orduları dağıtılmış * ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler * *. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini *, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir *.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! işte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Gazi Mustafa Kemâl ATATÜRK
20 Ekim 1927
Lozan konferansi
"Bugun bu masada her istedigini verdim * ama unutmaki, yarin memleketine dondugunde halkin senden ekmek ister, as ister , is ister! Para bu masada bir bende, bir de * onda var" der. "Iste bir gun kapima geldiginde bilesin ki, bugun bu masada aldiklarinin hepsini tek tek sizden alacagimizdan kuskun olmasin!"

Buyuk Britanya Dışişleri Bakanı ve Lozan Konferansi ingiliz delegesi başkanı Lord Curzon

not: Su an yurt disinda siyaset bilimi okuyan ve american hukumet danismanlari tarafindan dersler alan birisi olarak yorumluyorum, bizzat john f.kennedy'nin danismanligini yapmis hocamin; neden bugunku hukumetin desteklendigini buraya yazsam, entry'im ne yazik ki silinir. * taktir de oy hakkida milletin! unutulmasin ki m.kemal ataturk'e de bir donem suikast duzenlemeye kalkmis kisiler de, bu vatanin evlatlari ve devlet icin bir donem calismis kisilerdir, meclis'de temsil hakki bulmuslardir. Bir donem Osmanli'nin borclarini dahi odeyip, duze cikabilmis, avrupa'ya kendi urettigi ucaklari satmis olan ayni ulke, bugun yerli mali araba bile uretmez ve bogazina kadar borca batmis haldedir! yakin tarihimize bakarak bu durumun kimin eseri oldugunu anlayabilmek icin dahi olmaya gerek yok sanirim.

Hangi hareketin kimin devami oldugunu, tartismaya hic gerek yok. zira taraflar kabak gibi belli!
"bir koyup üç alicaz"
Turgut Ozal, 1991
"Odunu aday göstersem mebus seçtiririm"
"küçük Amerika olacağız, her mahallede bir milyoner yaratacağız" *
Adnan menderes
"ananida al git"
Ne ezilen ne ezen, insanca, hakca bir duzen!
Bulent Ecevit
Kanli mi gelecek, kansiz mi gelecek! *
Necmettin Erbakan
kim ne veriyorsa 5 milyon fazlasını veriyorum - (bkz: süleyman demirel)
Yahu bu milletin butunlugu,"Ne mutlu Turkum diyene" ifadesiyle saglanır mı? Osmanlı otuz etnik grubu ummet dusuncesiyle bir arada tuttu. Bizde inanc birligiyle tutacagız.

Recep Tayyip Erdogan

Tutturmuslar laiklik elden gidiyor diye.Yahu millet istedikten sonra laiklik tabi elden gidecek!

Recep Tayyip Erdogan

"Minareler süngü, kubbeler miğfer
Camiler kışlamız, mü'minler asker
Bu ilahi ordu dinimi bekler
Allahu Ekber, Allahu Ekber"

Recep Tayyip Erdogan
12 Aralık 1997

Duyarsanızki bir dağ yerini değiştirmiş inanın, duyarsanızki bir insan huyundan vazgeçmiş inanmayın! (hadis-i Şerif)
"Sekiz yıl Özal'a verdiniz, onun iki yılını ananıza verin, o zaman Türkiye şahlanır..."

Tansu Çiller
tüh! nasıl atlanmış. kimse yapmadan ben yapayım *;

-Elhamdülillah seriatçiyiz(21.11.1994 Milliyet)
-Yilbasina karsiyim(19.12.1994 Sabah)
-Ben tekkeye degil dergaha gittim(22.1.1997 Gözcü)
-Ata'ya saygi durusunda sap gibi ayakta durmaya gerek yok(12.5.1994 Hürriyet)
-Her 10 Kasim'da yaygara kopartiliyor(14.11.1994 Hürriyet)
-Içki yasaklansin(1.5.1996 Hürriyet)
-Istanbul'u Medine yapacagiz(Akis)
-Bütün okullar Imam Hatip yapilacak(17.9.1994 Cumhuriyet)
-Sarik operasyonu çok komik(15.5.1995 Sabah)
-Yesil medeniyettir(25.6.1994) -Sadece imamlar resmi nikah kiysin(9.5.1995 Milliyet)
-Ben Millet Meclisi'nin de dua ile açilmasindan yanayim(8.1.1995 Milliyet)
-Ben Istanbul'un imamiyim(8.1.1995 Hürriyet)
-Mayo reklami sehvet sömürüsüdür(6.3.1996 Hürriyet)
-Milli Piyango zulümdür(29.9.1994 Hürriyet)
-Taksimde'ki caminin temelini insallah atacagiz(1.7.1994)
-Cumhurbaskaninin imam hatipli olacagi günler yakindir(5.2.1996 Akis)
-Türkiye kendine din olarak Kemalizmi almis ve baska hiçbir dine hayat hakki tanimayarak kitlelere zorla dikte ettirmistir.
-Türkiye'nin yarininda artik Kemalizme ve Kemalizm benzeri rejimlere,sistemlere yer yoktur.Kemalizmin yeniden kendini üretmesi söz konusu degildir.Bizim için en üst belirleyici,Islam'in etkileridir.Her sey ona göre belirlenir.
-Camiler kisla,minareler süngümüz,kubbeler migfer,müminler askerimizdir
-Demokrasi bizim için bir amaç degil,araçtir.Amacimiza ulasana kadar demokrasiye bagliyiz.
-Demokrasi bizim için bir tramvaydir.Istedigimiz duraga gelince ineriz
-Hem laik hem müslüman olunmaz.Ya müslüman olacaksin,ya laik.Ikisi bir arada olunca ters miknatislanma yapar.Mümkün degil,ikisi bir arada olamaz
-Referansimiz islmadir.Tek hedefimiz islam devletidir
-1.5 milyarlik islam alemi,müslüman milletimizin ayaga kalkmasini sabirsizlikla bekliyor.Kalkacagiz,bu ayaklanma baslayacak
-Egemenlik kayitsiz sartsiz milletindir lafi koskoca bir yalan,egemenlik kayitsiz sartsiz Allah'indir BASBAKAN OLDUKTAN SONRA
-Türkiye'yi pazarliyorum.Bizim için verilecek para önemlidir.Herseyi pazarlar satariz,parayi veren düdügü çalar
-Bir tutturmuslar laiklik elden gidiyor diye,millet isterse tabii ki gidecek be
-PKK nin cenaze töreninde bayrak açmasi da,F-16 larin alçaktan uçus yapmasi da yanlis.Iki tarafin da yaptigi yanlis -Suriye'yi Lübnan'dan çikardiklari gibi,bizi de Kibris'tan çikarirlar.Birileri bize çik der,kuzu kuzu çikariz
-Sana mi kaldi türban konusunda karar vermek,bu ulemanin isidir.Ulema ne derse o olur
-Biz hukuka aykiri birsey yapmiyoruz.Mecelle'de böyle bir kaide var
-Askerlik yan gelip yatmak yeri degil

(bkz: anne ben laik oldum)
"Aday olmayarak, yeteri kadar konuşmuş oluyorum, sanırım"

Abdullatif Sener
Verdiysem ben verdim.(akrabalarına verdiği devlet arazileri için)

Suleyman demirel

Millete plan değil pilav lazım

Suleyman demirel

turkiye'de petrol vardi da, tankerlerin hortumuna agzimizi dayayarak biz mi
ictik?

Suleyman demirel
mazot 1 ytl olacak.

cem uzan
oğlum/kızım bak x'e oy atmazsan reddederim seni, almam eve şerefsizim..
Benim memurum işini bilir.
Turgut Özal

Ben zenginleri severim.
Turgut Özal
türkiye en geç 1998'de avrupa birliği'ne tam üye olacaktır

Tansu ciller

Edit: Butun hepsini anladim da, e buna neden eksi oy verirsin be arkadasim?! uye mi olduk? biz her yapilmasi gerekeni yaptik da almadilar mi? * *
ülkenin satışı.
(bkz: oglum ampul u gordugun yere bas dedi)
(bkz: luzumsuzsa sondur)

update:
(bkz: #2612409) bununla ayni anda eksilendi.

(bkz: sanirim bize bir sey anlatmaya calisiyor)
hem müslüman hem laik olunmaz.

r.t.e
zaman sifali bir ilactir

sadri alisik
ya onursuzca,sömürülerek,dizleri üzerinde bir yaşam yada eşit,özgür bağımsız ve gerçekten demokratik türkiye...
"askerlik yan gelip yatma yeri değildir"
RTE,
"ananı da al git"
RTE...
siyaset felsefesini başarıyla yapanlar,ahlak felsefesinden sınıfta kalacaklar.