bugün

YILLARDIR BiZE UYGULANAN TAKTiGi KULLANIP MASA BAŞINDA KAYBEDiLEN ADALARI PARAYI BASARAK GERi ALMA PROJESiDiR. PROJENiN ÖNEMLi ARTILARINDAN BiRiSi YUNANiSTANIN iÇiNDE BULUNDUĞU EKONOMiK KRiZDiR. BU KRiZDEN FAYDALANIP YUNANiSTANIN KURTULMASINDA KÜÇÜK BiR PAY SAHiBi OLUP KARŞILIĞINDA 12 ADALARI SATIN ALMAMIZI SAĞLAYABiLECEK PROJEDiR. PROJENiN EN BÜYÜK HANDiKABI iSE BU GEREKLi KAYNAĞIN BiZDE DE OLMAMASIDIR AMA BU BiR MiLLi PROJE DÖNÜŞTÜRÜLÜRSE GODOMAN TÜRK ZENGiLERiMiZ ELLERiNi AKREPLi CEPLERiNE SOKARLARSA NEDEN OLMASIN DEDiRTEN PROJEDiR.
(bkz: 12 kızgın türk)
alsınlarda kurtulalım projesidir. ne adaymış arkadaş.
hem fasa hem fiso projesidir. sen önce elindekini zaptet değil mi ama?
tatillerde bizim prens adaları yerine gideceğimiz başka bir yerin olduğunu bilmemizi sağlayacak projedir.
benden 2 lira çıkar bu proje. zira cebimde 3 lira var.
(bkz: bana on iki ada bir de süt)
içinde oturan insanlar ile beraber alacaksak, 12 adet kıbrıs problemimiz daha olacaktır.
ilk önce elimizdeki toprakları satmayalım, kuruluşlarımızı özelleştirmeyelim de, sonra fethederiz dünyayı dedirten aksiyonun sözcüsü olan cümle.
(bkz: ne içtiyse ben de aynısından istiyorum)
proje tamamlanıp da yunanistan'ın ekonomik durumunu düzelttikten sonra bizim durumumuzu düzeltmek için yunanistan'a o 12 adayı iade etmekle kalmayıp onlarla beraber yasal faiziyle birlikte birkaç il daha vermemizi gerektiren proje.
onlardan herşeylerini alın ama onlara hiç birşey vermeyin.
(bkz: ne veriyorlarsa 5 katı)
'ya illa ki devletin almasına da gerek yok. aramızda o adaların bizim olduğunu düşenen üç beş birikmişi olan herkes toplansın birer ikişer alsın bence. bunun tanesini 1 milyon dolardan verseler 12si 12 milyon eder. yani herkes üç lira verse ohoo'

(bkz: herkes 1 lira verse adamcıkları)
kocaman olana yeşile ne kadar kapora isterler acep emmi?
(bkz: başlıkta sınır tanımamak)
12 adayı kredi kartına 12 taksitle almak. *
"iki fabrika daha kapatsak şu kadar tasarruf, üç işçinin daha amına koysak bu kadar para gelir, hmm evet gördüm ve arttırıyorum" diye düşünen zihniyetin hangi parayla ada alacağı tartışma konusudur.
türkiyenin dünya siyasetinde izlediği politika olan yurt sulh cihanda sulh kriteriyle devlet olarak böyle bir girişimin olması büyük olasıklıkla kesin yazmıyorum tabi, ihtimal dışı olurdu.

yalnız, iç - dış tehdit ya da benzeri sebepler ortaya atılıp, on iki adalarla birlikte selanik ve giritide oldu bittiye getirerek alabiliriz.

(bkz: olur mu dersin)
alalım derken elimizdeki üç beş adayıda kaptırırız.

(bkz: eldeki bulgurdan olmak)
bence satın almayalım direk gidip alalım paraya ne gerek var *
yeni bir uludag sözlük kampanyası olabilecek bir proje. biz alalım bizim olsun.
KONUYLA ALAKALI MECLiS ÇALIŞMA KOMiSYONU OLUŞTURULMUŞ, HÜKÜMET KAYNAK ARAYIŞINDAYMIŞ iÇKi VE SiGARA TÜKETiCiLERi TEDiRGiN.
on iki adalardan biri olan rodos, ege kıyılarının sezon boyunca aldığı toplam turisti tek başına bir ayda alırken, kriz halindeki yunanistan'ın böyle bir gelir kapısından vazgeçmeyeceği düşünülürse imkansız projedir.
hepimiz 5lira ortaya koyarak yapacağımız eylem.

yalnız adaları kullanma kurallarına lütfen uyalım;
- adalar dönüşümlü olarak kullanılacak. mart'ta doğu, nisan'da g.doğu, mayıs'ta içanadolu, haziran'da karadeniz, temmuz'da akdeniz, ağustos'ta marmara ve sezon sonunda egeliler tatil yapacak.

- mangal yapılırsa, ateşin söndüğünden emin olmadan alan terkedilmeyecek.

- bira, kola vs. şişeleri denize atılmayacak.

- denize donla girilmeyecek.

- plajda futbol oynanmayacak.
peşi sıra gelicek başlık şu olmalıdır ki. (bkz: yedi kişi adaya girmek)