bugün

ata'ya sonsuz saygı duyan bir insandır. helal olsun.

bu sabah saat 8'e çeyrek kala civarında dedemin kalp krizi geçirmesi üzerine ambulans çağırdık eve. sağ olsun fazla gecikmeden saat 9 gibi geldi. apar topar yola çıktık ve tam hastaneye varmak üzereydik ki siren sesiyle aniden frene bastı şoför. hemen yakasına yapıştım. n'apıyorsun lan it, dedem ölecek bassana gaza dedim. sus lan ibne, atamızı anıyoruz yavşak dedi. özür dileyip stresten dolayı unuttuğumu belirttim.

dedem öldü ama atamızı saygıyla andık. gururla.
Bazı şeylere bok atmak isteyen götoşların uydurduğu hikayeden başka bir şey değildir.
Ütopyadan bir anıdır bu sanırım çekemeyenlerin zihniyetince.Liseli bu tavrın*
(bkz: hayallerde yaşıyor bazı ibneler)
11 kasım 2010 ögle namazında kılınacak olan cenaze namazına davet edilesi gereken şofördür

(bkz: dedenin ölmesi)
(bkz: allah sevdiğini yanına erken alırmış)

(bkz: dedenin seveni yoktu brutus)
"a bi s*ttir git olmaz öyle şey" diye karşılanan olay
(bkz: nobrain yasta) *
(bkz: yalan götümde yuva yaptı)
(bkz: atıyor beyler)
hayalgücü yüksek insanların götlerinden uydurması bir hikayedir. inanan da onlar gibidir.

(bkz: yalancıyı siksinler mi)
bu olay üzerine inci sözlük yasta.

(bkz: gri ekran)
anlatılan hikaye her ne kadar yalan olsada, mustafa kemal uğruna birinin gerçekten ölmesi sevinç vericidir.
eğer hastaya gitmiyorsa, ya da hastası yoksa durması normal bir davranıştır.
(bkz: şizofreni belirtileri)
(bkz: atatürk düşmanlığının şizofrenik sonuçları)
iflah olmaz bir yalancı, akılalmaz bir hain ve sınırsız bir provokatör olmanın sonucudur bu sanrısal parodiler.
Böyle bir şeyin olmayacağını, düşünebilen herkesin anlayabileceği iddaa.

Ata'mızın ölüm yıl dönümü olmasını bir kenara bırakın lütfen, senden benden farksız, hayatı tüm sıradanlığı ile yaşayan herhangi ölmüş birinin arkasından bu tip şeyler düşünmek, bu gibi ucuz şeylerle bir tepki oluşturmaya çalışmak, gerçekten çok çok çok acınası bir durum.

Hangi görüşü savunursanız savunun ama kaliteli olun, ucuz olmayın!
(bkz: dedeler den biri gitti)
benim de dedemin hikayesidir. bi gün ambulans çağırdık, 'atamızı anıyoz' dedi. 'vay amuğa goyyim' dedim. 21. yüzyıl türkiyesi falan filan dedim, sonra. eve gittim lahmacun söyledim, çok acayip çocuğum çünkü.

edit: ironiye ironi kardeş.
(bkz: iki iki mi)
9'u 5 geçe duran ambulans şoförünü bilmiyorum, zaten büyük ihtimalle uydurulmuş bir hikayedir.

ama! bakın, ama; 9'da dersi olan ve geç kalmış, dershanesine koşar adımlarla giden bir lise öğrencisinin, 9'u 5 geçe dershaneye girmesine 15 bilemedin 20 adım kala durmadığı ve dershanesine girmeye çalışırken "neden durmuyorsun lan vatan haini" deyip 10-12 kadar esnafın aralarına alıp linç girişimi yapmaya çalıştıklarına bizzat şahit oldum. ayıramadık o kadar sinirlendiler. etrafta polis vardı da havaya kurşun sıktıktan sonra durdular.

muasır medeniyet seviyesine o 10-12 tane öküz esnaf ile çıkacağımızı düşünmüyorum ama o dershaneye giden çocuğun şu anda mühendislik 4. sınıfta okuduğunu ve eğer ki muasır medeniyet seviyesine ulaşılacaksa mühendis ile ulaşabileceğini biliyorum.
umulur ki gerçekte var olmayan sorumsuz kişidir.
böyle birşey yoktur.
(bkz: yalancıyı sikseler kucaklardan inmezsin)
var olmayan şofördür.
hatırladığım kadarıyla ben wade adlı yazarın arabası vardı da hiç bot giymiyordu. neden arabanla götürmedin dedeciğini hastaneye?
(bkz: bot giyen biriyle sevgili olmak)
eğer varsa ki bu kişilik; diri ile ölü arasındaki farkı algılayamayan kişidir.
öğle vakti kalp krizi geçiren birini hastaneye yetiştirirken namaz kılmayı tercih etseydi allah belamı versin ki bu kadar tepki çekmezdi...
bu kafalarla bu ülke şurdan şuraya gidebilirse ne olayım...