bugün

göz göre göre yalan söyleyen insanlara yöneltilen sorudur.
- yalancıyı siksinler mi mithat?

+ siksinler abi. hatta yalancı olmayını da siksinler!

- ne diyon lan sen iyi misin olum?

+ gayim abi ben, ama gizli gayim. kimse bilmiyor...

- ?!?!?!
yalancıyı hadım etme teklifini meclis yasa komisyonuna götürmenin tam vakti olduğunu düşündüren soru önergesi.
potansiyel bir bkz.
- yalancıyı siksinler mi ?
- ya bi siktir git sana yalan borcum mu var amına koyim.
sürekli saçma sapan iddialarla ortaya çıkan bu iddiaları anında cürütülür cürütülmez çark eden gözlüklü bir adama söylenebilecek cümle.
inanılmamış bir ifadeye verilen gayet samimi bir tepki.

gelelim subjektif kısma. inanıp inanmaması artık sikinde olmayan biri için, peşinden sürüklendiği tek şeyin piçlik olduğunu farketmemiş ve düzgün bir iletişimin tadını, buna inanmanın ve birine tamamen ait olmanın tuzunu bilmeyen birinin varlığı yokluğundan daha güzel, daha özel değil. bazen 'güzeldi be, keşke' falan dersin ama o güzelliğin içine sıçan bir özgüven yoksununun hatıranı bok etmesini de seyretmemiş olursun. bu keşke de gözlerine baktığında nefes alışları bile tatlı kılacak bir kadının kollarında biter, zaten gayet de yakındır.

kendimi öyle iyi hissediyorum ki sanki az önce son anda sandalyeden düşmeyi atlatmış gibiyim. yalancıyı vallahi de siksinler billahi de siksinler; imkanların içinde imkansızlığın peşinde bir daha koşanı da ayrıca siksinler.
inananın da yalancının da sonu aynıymış demek ki.
yalancıyı dilenci siksin mi şeklinde daha güzel kotarılmış şekli olan iddia cümlesi.
nasıl olsa sikmeyecekler üfür gitsin. harbiden güzel bkz olur.
+ben asla yalan söylemem hacı.
-tabi tabi
+geçen gün 4 hatunla grup yaptım lan.
-yalancıyı siksinler mi?
+s*ksinler aq.
-yalancıyı s*kseler kucaktan inmezsin be üstadım sallama.
yalan söylendiği düşünülen durumlarda kullanılan tehdit, uyarı, savdır.
--spoiler--
Yalancıyı sikselerdi her gün avukat sikerdik
--spoiler--
siksinler lan. inanmayanı da siksinler mi ? diye spontane bir yanıt bulacak kışkırtıcı sorudur.
Bir çok durumda kullanmayı istediğim ama genelde kullanmadığım soru öbeği.
cinsel tercihi farklı olan kişiler için caydırcı bir koşul olmayabilir.
Opsunler daha naif.

Ayiligin lüzumu yok.

Evet