bugün

matematikçi olabileceğine inandığım yazardır.
#15491960 günaydın. sen yenisin galiba? *
--spoiler--
bu ne la binom açılımı gibim
--spoiler--
fibonacci dizisinin neden sadece 55'e kadarki kısmını kullandığını merak etmekte olduğum yazar.
benim da onun kandilini kutladığım yazar.
(bkz: fibonacci sayıları)
ardışık iki sayıdan büyük olanın küçük olana bölünmesiyle elde edilen sayının, dizi ilerledikçe altın orana yaklaştığı sayı dizisi.
Akla şu vidyoyu getiren yazardır.
http://www.youtube.com/watch?v=p41-yVIxqFc
(bkz: kırk yapar)
(#15903944) öncelikle sakin ol evlat.

yazı boyunca ne demek istediğine karar verememişsin ben her iki ihitmali de cevaplıyım da artık uykuların kaçmasın.

1) kaşar hatun damgalaması: taşak geçtiğimizi belli etmek için işaret fişeği mi atıcam alsancakta? kanaviçe işliyorum diye bitirmişim lan entrynin sonunu. arkadaş gelip nickaltında kısıtlı kapasiteyle ayar vermeye kasmadan önce bi oku adamın entrylerini. anlaşılmayan entrylerine bak, en beğenilen entrylerine bak, kimdir nedir bi oku birader. hep dedim yine diyorum; bu sözlükte okuyanı sikmiyorlar korkmayın. korkmayın hafız iki satır fazla okumaktan.

2) gençleri tahrik ediyormuşum, sen bu tipleri çok görmüşsün ben senin koçunmuşum falan: şimdi ben kaşar mıyım yoksa olta atıp sazan bekleyen bi adam mıyım? sen iki satırlık yazıda bile tutarlılığını koruyamayan bi tipsin bak ben sana bunu söyliyim. o günkü itiraf entrylerine bakarsan art arda geyik geyik mevzular yazmışız. sadece ben de değil bi kaç kişi. sen içlerinden birini ikisini alıp yüklenmeye çalışıyorsun. işin üzücü yanı, onu bile becerememişsin. o entryden tahrik olacak, oltaya takılacak kadar gerizekalı ergen varsa zaten sözlüğü falan siktir et ülkeyi terk edelim amk!

özetle, hafız saracaksan da git dengine sar. ben sana 3-4 boy büyük gelirim. koçum demiş miydim?

edit: ahahaaa bu entrymden sonra gitmiş yazısını değiştirmiş. yazık lan hakkaten yazık.
bir yazarın nick altına yazdığı yazı ile kalitesini belli etmiş rakamlı boş yazar.
hoşgelmiş.
sondakı 55 rakamı sabrı reyızın numarası oldugu ıcın, baya bı dıkkatımı cekmıstır effenım.
ön yargılarından kurtulamamış, asalak zihniyetli bebecik.
(#15919603) gereksiz pohpohlama yapan yazar.
fibonacci dizilimini nick edinmis yazar.
21, 34 ve 55 ile aramızda o bilmese de bir bağlantı kurmuş yazardır. *

ayrıca geç oldu ama hoşgelmiş yazardır.
an itibariyle nikinceki algoritmayı çözdüğüm yazar.çok zor değil hatta hiç zor değil . ulan bu niye böyle bir şey yapmış acaba diyip 50 saniye düşündükten sonra buldum . daha önce yazıldı mı buraya bilmiyorum ama yazacağım valla.

bu yazar samsunlu olup istanbulda yaşar . plaka numaraları ise

34 55 . birbirinden çıkarıp sola yazacağız şimdi çıkan sayıları; 55 den 34 çıkar 21 eder

21 34 55 .evam edersek

13 21 34 55 .yine

8 13 21 34 55

5 8 13 21 34 55

3 5 8 13 21 34 55

2 3 5 8 13 21 34 55

1 2 3 5 8 13 21 34 55

1 1 2 3 5 8 13 21 34 55 .

not: gece gece uğraşması da baya bir sarıyor.*

edit: esemway e teşekkürler . fibonacci nin sayılarıymış. ben de sayıların gazına geldim mutlaka bir şey var bunda diyerekten çözmeye koyuldum.konu hakkında cahilliğim de çıkıverdi.ne kadar şansızım ya değil mi.
fibonacci sayı dizisi. (yani yanlış hatırlamıyorsam)
samsunlu olmayan yazar. ama istanbul'da yaşadığı doğrudur.
Fibonacci sayı dizimidir, ilk olarak ilköğretim 3.sınıfta karşılaştığım sayı dizimidir aynı zamanda.
Aralarında bi piçlik olan sayılar.
Sayısal lotonun bu haftakı kazanan rakamları herhalde.
fibonacci sayıları. a b c d, a+b=c, b+c=d.
4 yaşındaki çocuğun sayı saçma tarzı.
(#16418925) şakacı. aman da neler yapıyor ?
ben de o sayılar ne diyorum; nickmiş meğersem. bir de diğer harfler kalın da yumuşak g neden ince puntoyla yazılmış onu da düşündüm. bir sonuca varamadım.