bugün

entry'ler (43)

fatih üniversitesi nin uludağ sözlük reklamı

fatih üniversitesi mezunu olarak, fatih üniversitesinin her kesime hitap ettiğinin bir göstergesidir. Hala bunu anlayamayan geri kalmış insanlar mevcuttur, hiçbir zaman tek tip adam yetiştirme yerine dünyanın her yerinden gelen öğrenci ve hocaların bulunduğu global bir kuruluştur. Bunu anlamak için kayıt olup,4 yıl sonra mezun olmak gerekir.. Hala şansınız var..

gülen cemaatinin şiddet yanlısı olması

geri kafalıların cemaati çekememesi olayının bir yansımasıdır. Hoca efendiyi birkez bile dinlemeyen, hayatını bilmeyen insanların uydurmasıdır.

31 mayıs uludağ sözlük taksim gezi parkı direnişi

olmaması gereken bir olaydır, sözlüğün siyasi bir olaya karışmaması ve ortamı yatıştırıcı tavır alması gözardı edilmiştir.

ak partiyi seviyorum çünkü ülkemi seviyorum

siyaset içerikli bir sözdür, kullanılabilir. Özgür bir ülkede yaşıyoruz.

anneni mi daha çok seviyorsun yoksa babanı mı

Bir çocuğa yada bir insana sorulmaması gereken, ama ülkemizde her çocuğa en az 100, tüm hayatı boyunca en az 250 defa sorulmuş bir sorudur. Bu soru kutuplaşmayı artıran, psikolojiyi bozan bir sorudur.

1 1 2 3 5 8 13 21 34 55

matematikçi olabileceğine inandığım yazardır.

kulağıma ne hoş gelirse dinlerim

müziğe önyargısız yaklaşma söylemidir, hoşdur. Ben sadece şunu dinlerim yada şu müzik tarzını dinlerim gibi tek düz tabulaşmış söylemlerin 10 adım 100 adım önündedir.

ben çay istiyorum

Yemekden biraz sonra, yada sabah mükemmel kokusuyla sıcak bir simitten bir ısırık alınması ile, vücudunun tüm hücrelerinin güzel kokulu, tam demini almış cam bir bardakta çay istemesi söylemidir. Olsada içsek. Çiğ köfteden yarım saat sonrada iyi gider.

ayasofya nın kiliseye dönüştürülmesi

Ayasofya camisi fethin sembolüdür, biz istanbulu fethettik, aynı zamanda gönülleride fethettik. Osmanlı fethettikten sonra diğer devletler gibi yakıp yıkmadı ve diğer dinlere hoşgörü ile davrandı, Ayasofya camisinin içindeki resimleride bilerek kazıtmadı. Siz hala ne diyorsunuz. Bir sürü klise zaten var, ve dokunulmamıştır ama Ayasofya camisi farklıdır çünkü o fethin sembolüdür ve müslüman bir halkın milletin topraklarındadır. Ayasofya camisinin kalıcı bir şekilde camiye dönüştürürmemesi bizim ayıbımızdır, kliseye dönüşmesini isteyenler ise çok ayıp etmiş ve ayrıca bu insanların ideolojik yada dinsel olarak farklı yapıya sahip insanlar olabileceği söz konusudur. Yada islamı tam benimsememiş de olabilirler.

galatasaray ın fenerbahçe yi kadıköy de yenmesi

herkes ütopya, hayal, rüya olarak düşünsede, bence önümüzdeki maçta feneri yeneceği gerçeğini destekleyici bir entrydir. Galatasaray ın her ne kadar şansı tutmasada, bu kez şeytanın bacağını kıracak, kadıköyde şampiyon olacak.

dört dörtlük ama ateist olan insan

böyle bir insanının olmadığı söz konusudur. Bu dünyada inançsız olup da dört dörtlük olan kim vardır ki, insanın dört dörtlük olması inançla sağlanır, hırsızlık yapmayan, adam öldürmeyen, kimsenin hakkına tecavüze yeltenmeyen, yardımlaşmayı seven insanların ateistim demesi ise farklı bir durumdur, çünkü tüm bu şeyler islam ahlakının ve diğer dinlerin ortak özelliğidir ayrıca insan olmanın da gereğidir. Aslında ateist diye bir topluluğun olması da gülünçdür, çünkü inanmayan insan, inançsız insan yoktur. Ateist olduğunu söyleyenler ise dinlerin bazı inançlarını uygularlar ve yaşarlar.

hagi nin alex ile kıyaslanması

kıyaslanması çok gülünçdür, hagi dünya standartlarında ve her türlü saha deplasmanda kendini ispatlamis yurt içi yurt dısida farketmeyen çok iyi bir oyuncuydu, alex de çok ıyi fakat yurt dışı karşılaşmalarında zayıf kalması onun en kötü yanı basari Türkiyede , alex in haginin önüne geçemeyeceği bariz ortada, hagi gibisi yaşlanmadan Türkiyeye gelmesi zor.

ders çalışmaya başlamak için alınan ilk karar

yarın sabahtan itibaren çalışmaya başlayacağım, bu akşam dizimi kaçırmayayım denilmesi genel bi durumdur.

leyla ile mecnun daki mecnun gibi konuşmak

nasıl kelimesinin diziyle beraber daha çok kullanılması, bu durumun göstergelerinden biridir.

leyla ile mecnun daki mecnun gibi konuşmak

leyla ile mecnun dizisinin gün yüzüne çıkmasından sonra, ortalarda insanların mecnun karakterinin konuşmasından etkilenmesi ve günlük hayatta kullanması durumudur. Aslında bu dizinin kalitesinin iyi olduğunu gösterir. Simit sarayına gidersiniz çay veren adamın mecnun gibi konuştuğunu ismail gibi bağırdığını duyabilirsiniz. Ortalarda mecnunlar çoğaldıda, niye leylalar ın çoğalmadığı ise bir muammadır.

chp ye bir günlüğüne iktidarı vermek

Rüyalarda bile zordur. Ama Kurban yada Mübarek Ramazan bayramında denenebilir bakalım ülke batıyormu, çok dikkat edilmesi lazım gelir, 1 saat de bile ülke uçuruma gelebilir. Tabi önce 1gün de olsa kimin başbakan olacağını seçmeleri gerekir ki, bu da iç kavgayla kendi kendini bitirir o yüzden denenmesinde sakınca yoktur.

üds girip yanlışın doğruyu götürmediğini bilmemek

çok kötü birşeydir. Herkes sallarken sen sallamazsın bir sürü boşun olur. Sınav biter öğrenirsin kendini berbat hissettiğin durumdur.

fenerbahçe yi ateş basması

Bugün feneri tamıtamına ateşin basması dır. Son dakka ateşin seviyesi yükseldi.

fenerbahçe balı

bu kadar da olmaz, ucundan kaçtı galibiyet. fenerbahçe rezil oldu kendi stadında, ilk 20 dk hariç, tek kale top oynadı galatasaray, Hallaç pamuğuna çevirdi feneri. Aykut hoca kendinden geçti değişikleri yanlış yaptı, 2-1 in üstüne yatmaya çalıştı. Ama cimbom affetmedi, son top da gol olsa cimbom alacaktı maçı ve daha nice golleri kaçırdı cimbom. Olsun sildi staddan feneri, bu da fenerin balı işte.

yerime imza atsana

hocanin sınıfı saymaması için dua edilen olaydır. Böyle sınıflarda şu teknik uygulanır: çok önemliyse sınırdaysa devamsızlık, ve sende gelemeyeceksen başka sınıftan arkadaşa rica edip dersde bulundurulup imza attırılır sayı korunur.