entry'ler (292)

sözlük yazarlarının yabancı dizi tavsiyeleri

Dexter der çekilirim.

eski sevgili

tüm gereksiz ve sevimsiz özellikleri taşıyan şahsa verilen sıfat. sıfatını sevsinler.

bir insanı ağlatabilecek 3 kelimeden oluşan cümle

hesabında para kalmamış.*

insanın zoruna giden şeyler

hiçbir suçun olmadığı halde üstüne gelinmesi. daha ne olsun.

tecavüzün normal olması

ülkemde olabilecek durum.

95 alıp ağlayan kıza söylenebilecek sözler

benim aldığım 5 puanı sana vereyim de kes sesini.

bir sevgilide olması gerekenler

(bkz: saygı) bir ilişkiyi bitiren sevgisizlikten öte saygısızlıktır çünkü.

üniversiteye yeni başlayacaklara tavsiyeler

o klasik laf var ya kalabalık gezmeyin anlaşılıyor diye, işte bu gerçekten doğru. korkmayın kimse sizi yemiyor. bir de " üniversiteliyiz " havasında gezmeyin vize final haftasında liseli hallerinizi özleyeceksiniz.

uludağ sözlük

11 ay sonra ilk defa entry girdiğim sözlüktür.

sözlük yazarlarının itirafları

aşkın gururu olmaz diyen tiplere sinir oluyorum sözlük. al öldür kurtul. lan anladık aşkın gururu yok da insanın gururu da mı yok?!

sözlük yazarlarının lisede aldığı en düşük not

15 fizik. sonra gidip sayısal seçtim böyle bir özgüven bendeki

aşk

zibilyon tane cevabı olan ama bir tane bile doğrusu olmayandır.

yağmur sonrası toprak kokusu

şehrimin uzun zamandır hasret kaldığı kokudur.

kız da gitti öpücük de gitti

ne vakit görsem ekranda ağzının ortasına çarpasım geliyor. kız seni insan yerine koyup sinemaya gelmiş şükret. aaazaa bak hele aazaaa

çılgın bediş banu

mini etek/elbise her ne haltsa onu giyince taş gibi olunuyormuş bunu öğrendik. yine bir halta benzemez. o tene o saç.

ideal erkek boyu

1.85tir. zorlamayın

çılgın bediş ile büyüyen nesil

yanına ek olarak ruhsar'ı da izlemiş nesildir.

sevgiliyi umursamamak

sinirlendiğiniz zaman yapmanız gereken eylemdir. peşinizden koşsun hatasını anlasın falan.

sözlük yazarlarının itirafları

Kendime tanım buldum sözlük. "aptal". fazlasıyla ciddiyim bu konuda karşımdakine bitmek bilmeyen sonsuz bir güvenim var. o ne derse doğru ne söylese haklı. öyle günler geçirdim ki kendi düşüncelerim önemsiz oldu o bir laf etmişse mutlak doğru oldu. nasıl kendimi bu kadar değersizleştirdim bunlar ne ara oldu düşününce kafayı yiyecek gibi oluyorum.

aşk bu muydu yani? kendini unutmak tek onunla bütün olmak? yahu aptal! bütün olmaktan kastın kalplerin bütün olması olmasın? sen niye beynini kullanmayı unutup kendini onda yaşatıyorsun ki? niye mantığını devre dışı bırakıyorsun ki? bak bakayım o aynısını yapıyor mu? kimdi hatırlayamadım bir zat-ı muhterem " aşkın gelişi aklın gidişi " demişti. ispatıyım.

ömrümce duymadığım lafları duydum ondan. ama söyleyen "o"ydu diye takmadım. beni seviyor o da dedim bana değer veriyorum dedim. beni aldatmaz asla dedim. baya kendi oluşturduğum bir aşkı tek başıma yaşamışım. onca zaman verdim ben sana? kalbimi verdim? sensiz eksiktim ben resmen. yoktum.

peki şimdi sen nerdesin? " cehennemin dibinde " demeye bile dayanamıyorum hani ölürsün falan diye korkuyorum. sen şimdi başka kızların yanındasın. defol git desem de kalbim kal diye çok bağırdı.

" söyle bana küçük adam herşey biter mi? " bitiyormuş. hem de herşey ve herkes gidiyormuş. arkasına bile bakmadan. kimse karşısında olmadığım kadar güçsüzüm onun yanında. lanet olsun ki benimle sadece gönül eğlendiren birine gönül verdim. keşke değseydin onca zamana. geçmişte senden saygıyla bahsedebilseydim. benim için acı bir tecrübesin. ötesi yok. hala seviyorum hem de sana rağmen. ama bana ait olmayan kalbinle birlikte git. kime, nereye gidersen git.

şimdi bunları okuyamayacaksın. okusaydın direkt laf sokma çabasına girerdin böylesi daha iyi. basit bir insanla kendimce büyük bir aşk yaşamışım. aptalım!

itiraf yazının başında ve sonun bas bas bağırıyor.

haziran

tonlarca yükle gelen ay. gelmesen olmaz hı ? olmaz mı?