bugün

yılın altıncı ayı.
kendisine çok güzel bir nick seçmiş ikinci nesil yazar adayı. * *
10 günlük çaylaklık evresinden sonra yazar olabilmiş kardeş yazar.hoşgelmiş dünyamıza.* *
yarim haziran (bkz: can dündar)
birinci ve ebedi aşkım, haziranı seçerken bana özenmiş yazar...
21'ine kadar doğanların ikizler 22'si ve sonrasındakilerin yengeç burcuna dahil olduğu ay...
hakarete karsi ortaya koyabildigi destek sozcukleriyle dikkatimi cekmis,
daha onceden neden rastlayamadigim icin kendimi suclu buldugum yazar. *

aryıca alakalı olabilecegini düşündüm,
(bkz: haziran gecesi) *
yazın başlangıcı olması,okulların tatile giriyo olması sebepleriyle pek bi sevdiğim ay.**
yaşasın benim gibi uyuyamayan biri daha var dedirtip akabinde sapıkça sevinmeme neden olan yazar. *
bilgi içerikli entrylerine neden eksi oy verildiğini kendisi gibi benim de çözemediğim yazar. edebî türler ve çeşitli akımlar hakkındaki entrylerini takip etmekteyim. * *
ankara' daki "türev integral bilen selpakçı çocuk"' u cin sanarak korkup kaçan yazar. *
bakar gülümserdin bana balkonundan
ah o yaz akşamları sen ne iyiydin
rüyan, kokun ve sesin
rüzgar gibi esiyor günler arkasından

her an bir başka hatıran
çiçek açıyor karşıki dalda
kendimi kaybederek rüyada
yaşadığım o sonsuz zaman

bir yarı sarhoşluk içinde
geçerdim sevdalı evinizin önünden
görünürdü aralık pencereden
odan akşam serinliğinde

işte boydan boya divan
üstünde akşamı ettiğin
işte şapkan, bembeyaz entarin
böyle vakitlerde anlaşılmaz duran

ufukta görününce yağmur bulutları
şaşırırdın yapacağını telaştan
yerleştirirdin her şeyi yeni baştan
taşırdın içeriye masaları koltukları

o her zaman hatırladığım karanfil saksısı
suladım o güzel mevsimi keyfimce
ben haziran gecesi âşığı *
bir haziran gününde dünyaya gözlerini açtıktan yarım saat sonra kucağıma aldığım avuç kadar bebek.
ilkokula başladığı ilk gün öğretmeninin tüm sınıfı erkenden eve göndermesi üzerine korkup ağlayarak sınıfımın kapısını çalıp dersi bölen gözleri yaşlı ilkokul öğrencisi.
bir kış günü eve geldiğimde kanepenin üzerinde üzeri battaniye ile örtülü yatan, battaniyeyi açtığımda alçılanmış bacağını gördüğümde gözlerimin yuvalarından çıkmasına neden olan ortaokul 8. sınıf öğrencisi.
başı her sıkıştığında yardımıma sığınan sıkışmadığında bildiğini okuyan bazen sıkıcı, bazen kavgacı, bazen duygusal, ama her daim içli bir genç kız.
*iki sene öncesine kadar ortamda kaç çocuk varsa hepsini bir odaya tıkıp, saklambaç oynayan enteresan kişilik, kuzen.
henüz ne olduğunu, kim olduğunu bilmediğim, kullanıcı adından anladığım kadarıyla bir haziran kadar sıcak bir insan olduğunu tahmin ettiğim, yazar olduğum ilk gün * hoş bir kaç cümlesiyle gururumu okşayan akabinde bir özel mesajla teşekkürlerimi ilettiğim, ilk başlarda (yolun başında) destekçim olan yazar arkadaşım. yazarların dayanışması bu durumda kendini belli ediyor ve sözlüğe daha faydalı olabilmek, daha çok emek harcamak adına birbirimizi kamçılamımızı sağlayan dayanışmanın hiç bir kötü tarafı olmadığına inanan ve bu konuda hiç tereddüt etmeden destek veren yazarımız.
türkçemizin doğru kullanımına gösterdiği hassasiyet gözlerden kaçmayan yazar kişisi.
(bkz: hece düşmesi)
Haziran, Gregoryen Takvimi'ne göre yılın 6. ayı olup 30 gün çeker.

Süryanice sıcak anlamına gelen "haziran" sözcüğünden alınmıştır.

Haziran ayının ingilizce karşılığı olan June, Jüpiter'in karısı, Roma tanrıçası Juno'dan gelmektedir

kaynak:wikipedia
çok seviyeli muhabbet edebileceğiniz bir yazardır. Bilgi birikimi ve bilgileri yerinde kullanabilmesiyle dikkat çeker. Tanışılası, sohbet edilesidir.
gelmesine az kalmış olan yaz ayıdır. gelse de içimiz ısınsa der insan..
genel bir konuyu nick altı entry tartışmasına dönüştürebilecek kadar kıvrak zekalı.(!)

(#1664966)

sözlerimin hala arkasındayım 'cemaatlerin laik türkiye yi tehdit ettiğin acıklasın bırakırım sözlüğü' ..

aciz yorumlarıyla açıklamaya çalışmış ben objektif normlarda beni tatmin etmesini istemiştim..
eğlenmek amaçlı yazılan entryleri bir kenara bırakırsak, bugüne kadar yazdığı tüm entrylerini nesnel kaynaklara dayandırmış ve düşüncelerinin sonuna kadar arkasında durmuş yazardır. (#1664824) arkasında durduğu fikirler tüm kamuoyunca bilinen gerçekler olmasına rağmen birileri bu gerçekleri inkar edebiliyorsa ve bunu inkar etme sebeplerini açıklayamıyorlarsa, kendi fikirlerine karşı bir fikrin ispatlanması durumunda sözlüğü terk edeceklerini söylüyorlarsa bu onların kaypaklığıdır da diyebilecek cesarete sahip yazardır.
kendi nickinin altina entry girip kendini ove ove bitirememis yazar...
daha önce nicki altına kendisiyle ilgili entry girmemiş yazardır. bazıları kaypak davranışlarını bile savunurken, haziran fikirlerinin arkasında durduğu için bu özelliğiyle gurur duymuştur. o entryi de kendini övmek için değil, entrylerini nesnel kaynaklara dayandırarak yazdığını belirtmek için yazmıştır.
kalamam hayatın köşesinde,o zaman neşesi neresinde dediğim,
iyi ki doğdun dedikleri yaz mevsiminin giriş bölümü.**
haziran'da;

- kafur ağacının kokulu, yeşilimsi sarı çiçek kümeleri belirir.

- saz akasyası çiçek açar.

- gülibrişim ler çiçek açar.

- kelebek çalıları gösterişli çiçeklerini açar.

- benekli kaya gülü güle benzeyen, taç yaprakları lekeli ve lavanta rengi çiçeklerini açar.

- ıhlamur lar çiçek açar.

- dut lar olgunlaşır.

- iğde ler çiçek açar.

- kestane ler çiçek açar.

- akasya lar çiçeklenir.

- ada çayı çiçek açmadan toplanır.

- ahududu yaprakları toplanır.

- enginar , taze patates , bakla (ayın ortasına kadar), bezelye , kabak , sivri biber , domates , salatalık , ıspanak , semizotu , marul , taze soğan , dereotu , çalı fasulyesi , dolmalık biber yeme zamanı.

- kiraz , yeşil erik , kayısı , şeftali , dut yeme zamanı.

- ahududu ların hasat zamanıdır.

- mor salkım, leylak , filbahar gibi çalı ve sarmaşıklar çiçeği geçtikten hemen sonra budanır.

- bu ayda balık az tutulur. dip balıkları da yumurtalarını dökmüş olduklarından dağınık gezerler.