bugün

entry'ler (53)

fallout 3

bethesda'nın resmi web sitesinde "in development" bölümünde geçen oyundur.

http://www.bethsoft.com

gozluksuz bilgisayar muhendisi

her aynaya bakışımda gördüğüm mühendistir.

şükela

on basışımın en az altısında beni erkek nickiyle chat yapan kız başlığının aynı entrysine yönlendirmiş buton.

lineer cebir

birinci sınıf 1. dönemden kaldığım tek ders. 2. sınıf 1. dönemde kaldım. keza 3. sınıf 1. dönemde. kendisiyle ilgili tüm dersleri geçmeme rağmen bir kez de 4. sınıf 1. dönem kaldıktan sonra 5. sınıfta(4+1), toplam 16 kez sınavına girdikten sonra vermiş olduğum ders.

albion

bluebyte firmasının 1990lı yıllarda çıkardığı tamamen yeni bir dünya içerisinde geçen rpg.

mutalisk

temel zerg hava ünitesi.

zerg

zerglerin genel özelliği çabuk üremeleridir. zira ana binaları olan hatchery sadece 300 mineral ister. bunun yanında, eğer yeterli larva var ise 1 hatcheryden aynı anda 3 ünite basılabilir. önemli özelliklerinden birisi de binalarıda dahil olmak üzere yavaş yavaş kaybettikleri hitpointlerini geri kazanabilmeleridir. protossların shieldine göre biraz yavaş dolsa da işe yarar bir özelliktir. zerg işçileri olan dronelar kendilerini zerg binalarına dönüştürürler. üniteleri sırasıyla drone, zergling, overlord, hydralisk, mutalisk, scourge, queen, defiler ve ultralisktir. mutaliskler devourer aspect ya da guardian aspecte, hydraliskler ise lurkera dönüşebilir. ayrıca queenin spawn broodling özelliği ile organik bir üniteden 2 adet broodling yaratılır. queenin infest ederek zerglere çevirdiği infested terran command centerdan ise infested terranlar üretilebilir.

mantis

ing. peygamber devesi.
fallout 2 da bunları shotgunla katletmek çok eğlencelidir.
ayrıca heroes 4 da nature kalesi yaratığıdır.

zeratul

protoss dark tamplarların karizmatik lideri. ölümcül warp bladei(100 damage) ile starcraftın en sağlam herolardan biridir.
ayrıca "though we strike you through the shadows, do not think that we lack the courage to stand in the light" diyerek kalbimi fethetmitir.

starcraft

üzerinize salınan full upgradeli 9 ordu hydraliskin terran ile marine-medic-siege tank, protoss ile zealot-reaver-high tamplar, zerg ile ise bir defiler, 12 zergling(defilerin enerjisini doldurmak için) ve bir iki ordu hydralisk ile çok az zaiyatla ortadan kaldırılabileceği oyun.

archon

iki high tampların birleşmesi ile ortaya çıkan protoss ünitesi. protossların en güçlü ünitelerinden biridir. 350 shield'a karşılık sadece 10 lifeları olması bunları science vesselin emp shockwave special abilitylerine maruz kalmaları durumunda bir bebek kadar savunmasız bırakır. upgradesiz 30 damage verebilmeleri ve splash damage özellikleri ile mutualisk ve wraith gibi bir araya toplanan hava ünitelerinin en büyük düşmanlarından biridir. bunların 10 tanesi 5-6 adet battlecruiser alabilirken, aynı 10 archon 5 marine +empsi olan 1 science vessel karşısında varlık gösteremez. herşeye rağmen emp shockwave olamdığı durumlarda ön saflarda zealotlarınızın yanına serpiştirildiklerinde harikalar yaratırlar.

finali muhteşem olan filmler

(bkz: fight club)

macro management

strateji oyunlarında genel olarak ekonomi-ünite dengesini sağlama yeteneği.

mikro

strateji oyunlarında ünitelerin iyi yönetilmesine verilen isim.

wizard

büyücü anlamına gelen ingilizce sözcük. değişilmez frp karakterlerindendir.

starcraft online

http://sco.trs10.com/ adresinde hizmet veren, browser üzerinden oynanan ogame-starcraft karışımı strateji oyunu. Şu an için protoss ırkı ile oynanıyor.

ridrid

(#281093) hakkında kendisini sadece müzik dosyalarını gösterir diyerek uyardığım için hakkımda (#735803) tekileri yazan afacan.*****

edit: efendim hatta söz konusu entryi başkası yazmış şimdi farkettim. şu durumda kendisi için işgüzar bızdık diyorum.

merchant

ing. tüccar. *

bülent ecevit

şu anki başbakan* gibi haftada bir gaf yapmamış merhum. bırakın haftayı, ayı, yılı ben kendimi bildim bileli efendilikten ve incelikten taviz vermemiştir.

pk

(bkz: player killer)
mmorpglerde pk olmayan oyuncuları öldüren tiplerdir. çoğu zaman kırmızı renkle ifade edilirler.