bugün

entry'ler (18)

13 mayıs 2012 bursa minik efe için kan zirvesi

iki elim kanda olmazsa bir tüp kanla katılmaya çalışacağım zirvedir.

gory

pek değerli hasmım. aramızda gayet "gory" bir savaş devam etmekte...

keşke tüm rakipler böyle olsa dedirtmelere doyamayan göbekli nur topu...

fifth avenue

ing. beşinci cadde

yazarları sözlüğe getirenler

(bkz: anket aşkı)

başlıkları alt alta okumak

· sevda demirel
· bursali
· ne dedin sen

sayın bağyan bursalı lafına sinirlenmiş olacak ki tokadı hazırlamış

ekşi sözlük ten haber alınamıyor

ssg'yle konuştum haberler iyi. dedi ki ek$i sozluk turp gibiymiş ve hala http://84.44.114.44 ten hizmet vermekteymiş. ayrıca sözlüğe ulaşamayan adsl kullanıcıları da türk telekom ile görüşmeliymiş.

kırmızı merkep

anlayamadığım saçma sebeplerle entry girmemden ortalama üç saniye sonra entry silen moderatör.

örnek vermek gerekirse:

baslik: eksisozlukten haber alinamiyor
entry:ssg'yle konuştum haberler iyi. dedi ki ek$i sozluk turp gibiymiş ve hala http://84.44.114.44 ten hizmet vermekteymiş. ayrıca sözlüğe ulaşamayan adsl kullanıcıları da telekomla görüşmeliymiş.
silinme sebebi: burasi uludagsozluk

edit: sahtiyan'in müdahalesiyle entry tekrar hayat bulmuştur. ancak sanıyorum ki kirmizi_merkep eylemlerine devam edecektir.

bersan

aynı zamanda kürtçede de bulunan bir isim ki sanırım yasaklı olmasının esas nedeni de budur. ama yasaklı olmasına rağmen çocuklara koyulabildiği görülmemiş bir şey değildir. yanılmıyorsam (yanılıyor olabilirim çünkü kürtçe bilmem, kulaktan dolma bilgi benimkisi) "şanlı lider, önder kişi" gibisinden anlamlara gelmektedir. farsçada bayan ismi olmasına rağmen kürtlerde de erkeklere verilirmiş bu ad. hatta alişan'ın bir dizisinde oynadığı bir karakterin adı da (yine yanılmıyorsam) bu idi.

yahoo widget engine

konfabulator'a yahoo! tarafından satın alındıktan sonra verilen yeni isim.

sözlük formatı dediğin nedir yahu

"lüzümlu bir şey demek ki bunca insan umursuyor" diye cevap verilesi soru.

konfabulator

masaüstünüzü incik-cincik, lüzumlu-lüzumsuz bir dolu şeyle donatmanıza imkan sağlayan; vakti zamanında yahoo! tarafından satın alınıp ismi yahoo! widget engine olarak değiştirilmiş yazılım şeysi.

http://www.konfabulator.com

(bkz: konfabulator)
(bkz: serbest çağrışım)

james alan hetfield

1981'den beri metal yapan übermensch. süper bir ses ve süper bir karizma olmasının ve bildiğimiz, sevdiğimiz metalin önde gelen isimlerinden biri olmasının yanında aslında çok da sevimli ve espritüel bir insandır.

arşivlik filmler

(bkz: donnie darko)

uludag sozluk un tematige ihtiyaci yok

muhtemelen daha acil, daha elzem ihtiyaçları olduğunun farkına varıldığından yapılan önerme.

bildiğim tek şey hiçbir şey bilmediğimdir

neo'nun, kahinin "kendini bil" tabelasını göstermesine cevabıdır. ama wachowski biradeler tatsızlık olmasın diye sonradan filmden bu sahneyi çıkartmışlar.

(bkz: götünden sallamanın en güzel örnekleri)

1985 ten sonra doğanların apolitik olması

mümkün olabilecek önerme. gerçi tüm genellemeler yanlış olduğu için kesin konuşmamak gerek ama tümevarım yaparsak eğer, ben apolitiğim, ben 85'ten sonra doğdum demek ki var böyle bir şey.

ama bunun kötü bir şey olduğunu iddia etmek de abesle iştigal olacaktır.

ketcap returns

bana, kısa zaman içinde sözlükle epey haşır neşir olmaya kararlıymış izlenimi veren sözlükçü