bugün

entry'ler (1099)

yazarların şu an dinlediği şarkılar

16 bit lolitas- more than music
https://youtu.be/dDzoQw8yLE0 .

Yaprak sarması gibi parça. Düşündürdükleri saatler sürüyor, dinlemesi dört dakika.

8 şubat 2017 türk telekom rezilliği

(bkz: bu da nesi)

Yahu sen bir telekomünikasyon şirketisin, Sunman gerekenlerin hizmetlerin listesi bir elin parmağını geçmiyor. Buna rağmen Nasıl oluyor da bunlardan hiçbirini doğru düzgün beceremiyorsun? aynı eve iki farklı kişiden kapora alan esenyurt emlakçısı gibi çalışıyorsun.

zall neden 15 kişiyi açıklamıyor sorunsalı

(bkz: benim çocuğum öyle şeyler yapmaz)

Şaka bir yana;
zall ın, "bu ip adreslerini vermiyorum" deme gibi bir şansı yok. Site yöneticileri, belirli yasalarla polislere dönüştürülüyor. Site yöneticisi, altı ay boyunca her yazarının ip adresini bulundurmak, istenildiğinde vermek ve dosya gizliliği sebebiyle söz konusu yazara bilgi vermemek zorunda.

Burada yönetimin ve moderatörlerin tek suçu, bu onbeş yazar dava dosyasına girmeden denetleyememiş olması.

internetin sınırsız bilgi havuzu bir cennetten, bizi çipli farelere dönüştüren bir cehenneme dönüşmesi ise hepimizin günahı.

Bilmeyenler için;
aaron swartz .

15 i verin bu iş huzur içinde çözülsün

(bkz: verin topumuzu)

savcılığın 15 yazarın ip adresini istemesi

Sözlüklerin kuruluş amacına aykırıdır.

internetin bilgi edinmek için var olduğunu bilemeyen, devlet insanların bilgilerini edinsin diye var sanan yazarların sevindiği durumdur.

Ayrıca;
(Bkz: ifade özgürlüğü)
(bkz: bilgi edinme ve haber alma özgürlüğü)

Bir tavsiye;
(Bkz: kuzenim yazmış şoförüm yazmış)

andain- summer calling (josh gabriel mix)
https://youtu.be/TlKJPo2ZQlk .
(bkz: ablaaaa)

eski sevgiliden engel yemesi

cümle kuramadığın içindir.

Doğrusu için şöyle buyrun;
(bkz: eski sevgiliden engel yemek)

ali ağaoğlu

görsel

Syke n sugarstarr- are you watching me(denny joker& dmitry truntov rmx)
https://youtu.be/-ciaC1Yr45A .

tak

dilsiz cellatlar gibi öldürmekten başka hiçbir yetiye sahip olmayan geri zekalı sürüsü.

oluşurken biri çıkıp;
"bunları meclise soksan millete hitap edemez, dağa göndersen devlete hitap edemez" en iyisi durduğu yerde dursun görünmesin lazım olunca gelsin ölsün öldürsün" demiş.

(bkz: katil)

internet kesilince sohbeti hatırladık

internet kısıtlamalarıyla ilgili; Erdoğan'ın başdanışmanı Hamza yerlikaya tarafından yapılan açıklama.

Böylesine "doğalgaz giderse tezek yakarız, elektrik giderse mum yakarız"
kitlesine yine az bile yapıyor. Ne ekmek ne su yardır gitsin.

ben bu yazıyı öylesine yazdım

Ben de "oh selo tutuklandı bi de apo asılsın idam gelsin keyfime diyecek yok" diyenler gibi ya da "eş başkanlar tutuklandı sokağa çıkın başkaldırı yaşamdır" diyenler gibi "n'olursa olsun" diyebilmek yarına umarsızlaşabilmek istiyorum.
bugün gözünü kaybeden bebeğine, yarının canlı bombasına, pususuna, patlamasına, can kaybına düşünmeden bakabilmek izleyebilmek istiyorum
kimse galiba bunlardan korkmuyor, bende korkmamak istiyorum.

siyasetten bıkmak

hayret vericidir.
insanlar bir dizinin yeni bölümünün iyi olup olmamasını yazmıyor. ben ilgilenmiyorum sevmiyorum denilecek bir durum yok ortada.
bir partinin mvleri tutuklandı sabah büyük bir patlama oldu ve "bıktım of başka bir şey konuşun; dün fener nasıl yendi"ye bağlayanlar var.

4 kasım 2016 hdp vekillerinin gözaltına alınması

(bkz: yine mi reziliz yine mi tezek)

Mevlam görelim neyler gözaltısı.

biri gecenin bir yarısı parti milletvekillerine rıza Baba tarzı "alın alın bunu" diyor, diğeri seçmenlerini akepe stayla "darbe bu" deyip sokağa çıkmaya çağırıyor, öteki "biz önceden demiştik" hariç ses dahi etmiyor, beri ki kendini kastederek ısrarla "rte, devlet'e de başkan olacak Bahçeli'ye de" diyor.

Seçmen kitlelerden hüloma uluma bijileme birbirine karışıyor. Kimse beş dakika durup karşıdakini dinlemiyor. beş saat beş gün beş ay sonrasıyla ilgili kimsenin bir fikri yok.

Cidden şimdi ne olacak?
"beğenmiyorsan oy ver gitsin" denile oy vermiş altı milyon insan ne olacak?

4 kasım 2016 erişim engeli

(bkz: uyumazsan fişi çekeceğim diyen anne)

ırmak kupal

Bir melek.

Artık yakın köyleri, ücra köşeleri, dört tarafı boşluk evleri, ota boka namahrem diyenleri, mağdurları ayıp çocuk vs. deyip susturanları, göz yumanları.
öldürün içinizdeki hayret duygusunu, başkasına yapılanı affetme yetisini, susamayın şaşıramayın.
çünkü hayretimizde gizlenip öfkemizde ağlayıp sote yer bulunca özüne dönüyorlar.
çizgi film izlerken, çikolata yerken, soğukta ısırırken, sevgi görürken, anneniz size cevap verirken, fotoğraf çekilirken ırmağı düşünün. onun bunlara yetemediğini, ararken koyacak fotoğraf bulamamalarını düşünün. buldukları tek fotoğrafa da zayıflığını, bakımsızlığını mutsuzluğunu, haykırışını görerek bakın.
kinlenin kitlenin.
hikmet canavar değildi, deli değildi. onu ötekileştirip şeytanlaştırınca aklanmıyoruz. o sadece içimizde gizlenmiş saklanabilmişlerden biriydi. ortaya çıkın, ortaya çıkartın.
belki kulağımız bir meleği daha iyi duyar, gözümüz daha iyi görür. kurtarırız. kurtuluruz.

abdullah çakıroğlu

görenin duyanın yüzüne tekme atmasını istiyorum. Nasılsa bir cezası yok.
(bkz: bana da lololo)

facebook okey

gerçek üstü şeylerin yaşandığı platform.
Az önce uyku tutmadı, nasıl vakit geçireceğimi bilemeyince gireyim dedim.
Neyse bastım hemen oynaya, girdim masaya yeşillendim.
Hemen masadaki yaşca büyük adı Ahmet olan biri gereksiz babacan bi tavırla girdi lafa;
"Ayıp olmuyor mu kardeş insan bir selam verir."
Ben daha bir şey yazmadan güllü durur mu o da atladı tabi;
"insan değil bunlar hayvan" falan.
Hop noluyor deyip çıktım. başka bir masada yine Selam vermedin muhabbeti. Yine çıktım.
Diğer masada da selam muhabbeti olunca bu sefer çok debelenmeden selam verdim. Koro eşliğinde as'lerimi aldım.
Gülşen diye orta yaşlı bir kadınla ortak oldum. "Orti el nasıl, orti ortim, tbler helal be ortime, ya bak komşu senin ortin yatıyor benimki konuşmuyor ama bitiyor ahah".
Arada ezonun ortak bitiyor "çiçeğim sana gelsin yakala" diyor, O da tabi "eheh"ler eşliğinde, "hop yakaladım gülücük" diyor. Ezo gülşen'e "komşu çok insafsızsın kafam yarıldı. yeşil bir at bi kere de" diye espri yapıyor. Ortisi "on tane yeşil bir kurtarmaz beni zuhah" diyor.
Gösterge yapıyorum gülşen "eskiler bilir gösterge yapılmaz" diyor, Adam yere okey atıyor alıyorum "hoş mu bu şimdi eskiler bilir yere düşen okey alınmaz" diyor. Daha bir de aralarında "Dana aldın mı ben öküz aldım" muhabbetleri falan geçiyor ara ara yine koro eşliğinde tebrik teşekkür. biri düştü bekleyelim ayıp olur, gelir belki, dolu kb, dolu kb, dolu kb, selam, as, as, as, kbyn, od, od.

whereare9000childrengermany

TruenewsTurkey tarafından Almanya'daki kayıp mülteci çocuklar için başlatılan hastag.

--spoiler--

Federal Asayiş Dairesi (BKA) verilerine göre, Almanya'ya mülteci olmak üzere gelen çocuklardan kayıt altına alınmış 8991'inin nerede olduğu bilinmiyor.

Sosyal medyada çok sayıda kullanıcı Almanya'ya sordu: '#WhereAre9000ChildrenGermany

Neue Osnabrücker Zeitung gazetesi, BKA kaynaklarına dayandırdığı haberinde, kayıp olan çocukların çoğunluğunun 14-17 yaş arasında olduğunu, 867 çocuğun ise 13 yaşın altında olduğunu yazdı.

--spoiler--

gecenin şarkısı

https://youtu.be/0Hl71lZBGjc
delerium- hammer (leona naess)
Kendime hediyem.
(bkz: iyi ki doğdum)