bugün

--spoiler--

Edit: problemim sabah saat 09:18 de halledilmiş ve bana sms ile bildirilmistir. Numaram belli bir süre pasife düşmediği icin turkcell'e aktarilmamis ve bana geri verilmistir.

Beni destekleyen herkese ve konuyu ekşi sözlüğe taşıyan gumusi'ye sonsuz teşekkürler.

--spoiler--

10 yıldır kullandığım numaramı benden habersizce ve hiçbir şekilde onayımı almadan değiştirerek sinirimi zıplatmış operatör.

Olay yarım saat önce yaşandı. Biten internet tarifeme ek paket satin almak için bu operatör musveddelerinin müşteri hizmetlerini aradım. işlemim yapıldıktan 10 dakika sonra gelen "numaraniz 0553 631 xx xx olarak değiştirilmiştir." Mesajı ile irkildim. "Yanlışlıkla atılmıştır." Diyip müşteri hizmetlerini aradım. Numaram orada da 0553 631 xx xx şeklinde görüntülenince doğal olarak çıldırdım.

Bütün is cevrem arkadas çevrem ayni numarayı biliyor. Dahası askerdeyim. Herhangi bir yere gidip sikayet de edemiyorum.

Bana yapilan açıklama ise su sekilde; "belki numaraniz ctrl+c kopyasında kalmıştır. Sizden sonraki müşterinin islemi sizin numaraniz ile yapılmıştır."

Kıçıkırık internet paketi tanımlamak icin anne kızlık soyadının ilk iki harfini sonrasinda dogum tarihimi gün ay yıl olarak soran sonrasinda 4 5 kere onay isteyen sistem nasıl bir sistemleri varsa tek bir tuş yanlışlığı ile benim 10 senedir kullandığım numaramı cart diye değiştiriyor. Ayrıyetten diğer numaram 0532 ile başladığı yani kodu turkcell e ait olduğu için eski numaramı da tekrar alamayacagimi belirtiyorlar.

Söylediklerine göre sikayet kaydı oluşturulmuş. Bakalım göreceğiz devamında neler olacak.

Ayrıca böyle büyük bir maduriyetin daha büyük bir kitleye ulaşabilmesi için ekşi sözlük yazarlığı olan bir arkadaşın, konuyu ekşi sözlüğe taşımasını can-ı gönülden isterim.
Rezillik gibi rezilliktir.
ilk defa rezillik başlıklarında hakkını veren bir olay okudum.
Ulan hemen değiştirebiliyorsunuz numarayı da hemen nasıl düzeltemeyip uğraştırıyorsunuz insanları dedirten rezilliktir.
başlı başına rezalet olan bir firmanın bilmem kaçıncı rezaletidir.

mecburuz aga kullanmaya ama, zaten bu rezaletlerin sebebi de bu. ikinci hatta üçüncü bir sağlayıcı olsa bak yapabiliyorlarmı. ancak ülkemizde her konuda olduğu gibi bu konuda da mecbur bırakıldığımız için adamlar kafalarına göre at oynatıyorlar ve bizde katlanmak zorunda kalıyoruz.
(bkz: bu da nesi)

Yahu sen bir telekomünikasyon şirketisin, Sunman gerekenlerin hizmetlerin listesi bir elin parmağını geçmiyor. Buna rağmen Nasıl oluyor da bunlardan hiçbirini doğru düzgün beceremiyorsun? aynı eve iki farklı kişiden kapora alan esenyurt emlakçısı gibi çalışıyorsun.
benim de turkcell prefiksli türk telekom numaram olduğu için bu arkadaşla empati yapmam daha kolay oldu.ucuz etin yahnisi misali bu tip durumlar ne yazık oluyor. Umuyorum en kısa sürede çözülür.
Belki numaranı da fona devretmişlerdir.
Gumusi nickli yazar arkadaşıma mesaj atamadığım için teşekkürlerimi buradan iletiyorum. Cok teşekkür ederim adamsın!