bugün

entry'ler (156)

gecenin tek şarkılık özeti

sezen aksu - guvercin.

metroda yaşanan dumur olaylar

new york metrosu..
iki turk kizi anlasilmamanin rahatligiyla derin derin konusuyor. tabi yanlarinda turk e pek benzemeyen kisi de var.
bi ara kizlardan biri der ki;
- dun gece zencinin biri beni bi zikti bi zikti valla g*tumun ustunde oturamiyorum..
metro cikisi turk kisisi karsilastigi arkadaslariyla turkce konusunca kizlar yerin dibine giriyor.

tamam demek yerine ok demek

amerikada, ingilterede yaşayan turkleri hoş gormek gerek bu konuda. zira bi yerden sonra alışkanlık halini alıyor. lakin bunun turkiye sokaklarına sıçramasının bi anlamı yok tabi.

ilkin, turkce konusurken laf aralarında yeah yeah (tabi tabi gibisinden) diyenlere nefret beslerdim. gel gor ki işi daha abartıp "yeah yeah fuck yeah" diyenler de turedi. (bkz: ben)

şimon peres in recep tayyip erdoğan a verdiği ayar

esas olarak erdogan in fazlasiyla hakettigi ayardir. bu demek degil ki peres denen suzme o.c. haklidir.
erdogan tam bi dilemma nin ortasinda bir adam. o gun peres in agzina sicma girisimi de uzun zamandir kendini kasarak icinde biriktirdigi insani duygularin disa vurumu idi.
sen, bunlari soyleyen erdogan, irak ta milyonun uzerinde insan oldurulurken, yuzbinlerce kadinin ve erkegin irzina gecilirken, filistinde bu insanlik disi olaylar vuku bulurken, yetki sahibi biri olarak nerelerdeydin. yaptirim gucunle neden sicamadin bu pic kurularinin agizlarinin ta ortasina.
elinde gucun varken kullanmazsan, karsindaki lavuk suratinin ortasina baka baka senle boyle tasak gecer.***

bu arada peres in demokrasi dersi de tam bi facia. ulan demokrasi dedigin budur iste. sana ve senin gibi teror sicilli ulkelere gore hamas terorist orgut diye halkinin oylariyla secilen bir hukumet olarak legal sayilmayacaksa bize gore de basta siz, israil ve amerika olmak uzere o mantiktaki diger ulke yonetimleri de legal sayilamaz. halk ne diyorsa ona saygi gostereceksin, eger demokrasiye varim diyorsan.

erdogan da bu noktaya vurgu yapmaya calisti ama nafile, cunku gecmisini bi kenara birakarak yoluna dustugu demokratik ulkeler kervani(!) * onun bu fikirlerine kesinlikle saygi duymayacak. onlarin cikarlarina aykiri bi durumda demokrasi gecici olarak rafa kaldirilacak.

maniacdepressive

bu entry lerde goruldugu uzre keskin zekasini ve de bilgisini yazilarina tasiyabilen kisi. heyyt be kardesim benim, tuttum seni.

edit: yapdigim bu yorum sadece ustteki 4 yazisi baz alinarak yazilmistir.

suzan avci

işte olay budur dedirten yazardır kendileri.
sevimli, samimi yazması da cabası..

suzan avci

(#4537539)
olaylara cocuksu yaklasabilen yazar.

barnes and noble

super bi konsept. al istedigin kitabi saatlerce kurcala istedigin kenara birak.
al cayini kahveni otur kafani dinle. boyle bi yer acmak lazim turkiye de.

başbakanlık bursu

ecevit zamaninda yatacagi gunun gece 12 sinde bankadan cekebildigimiz super otesi lezzetli para.
ulan bu tayyip zamaninda bir hafta on gun geciktigi hatta bi kac ay da para mara yatirilmadigi oluyormus rivayete gore.

36 taksite timberland alan insan

gotune mi batiyo benim hesabim-kitabim demesi muhtemel kisi.

julia

fransa da kullanıldığına şahit olunmuştur.

nyc

(bkz: fuckin new york city)

nypd

kendini ifade etmek için karşısındakini aşağılama yolunu tercih eden lavukları barındıran örgüt.

entel fare

gecen hafta sabra shatilla katliamini isleyen bi filme gittim yahudi arkadasimla. birlikte hungur hungur agladik. tabi zulum "insan olana" aci verir. taraflar kim olursa olsun.
bizim beyinsiz farecik de arab in it gibi surunmesinden zevk alip devam et israil diye nutuk atar.
(bkz: beynin olaydi da sikeydim)

turklerin yabancilara kufur ogretme meraki

gecen bryant parkta oturuyorum. biri gay biri kız iki kişiyle tanıstık. kız türk hastası galiba. basladı aşkım masallah, inşallah falan demeye. sonra küfür edebilir miyim dedi? et hadi dedim. başladı siktir, amına koyim. sonra şırrak diye bi nah işareti yaptı ki kalkıp tokat atacaktım nerdeyse:))

esasında pek de şaşırmadım. benim de yapmadıgım sey degildi hani. jamaikalı bi elamana bi cok turkce kelime ve kelime öbekleri öğretmiştim. herifin en güzel telaffuz ettigi ise tartışmasız amına koyim di.

yaran ayarlar

klasikleşmiş olan polemiklerinin birinde necip fazıl nazım hikmet e o kalemini alıp musait bi yere soksun der.
olay mahkemeye intikal eder, hakim sorar bu lafı ettiniz mi?

evet der hakim bey ettim, benim icin kalemi sokacak en musait yer gömlegimin cebidir, ama beyefendi daha musait bi yer biliyorsa oraya soksun..

biri anlatmıştı ordan aktarıyorum. yanlışlık varsa affola..

hypnotic brass ensemble

usa de bir muzik grubu. daha çok sokaklarda boy gosteren bi müzik grubu desek daha doğru olur.

yaklaşık iki saat önce metro istasyonunda rastladım ve bitene kadar dinleyerek zevkten dört köşe oldum.

elamanlar 8-9 kişi takılıyorlar. kardeşler yanlış dinlemediysem. 8 inde trampet ve türevlerinden oluşan üflemeli çalgılar bi tanesinde de bateri var.

canlı canlı dinlemesi ne kadar keyifli ya rabbi. az buçuk dans etmesini bilsem çıkıp kıvıracam yani.

canlı olmasa da youtube den dinleyin. bu tarzdan hoşlananlar için harika şarkılar var..

en populer olanlarından 2 tanesini koyuyorum.. mutlaka dinleyin...

http://www.youtube.com/watch?v=ggOVNYFlP7Q&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=Jeu3LYDdUNQ

far from heaven

izlerken böyle bi kadınım olsun, başka ihsan istemem diye iç geçirdiğim film.

facebook

(bkz: alem-i derya)

my immortal

gregorian dan dinlemesini sevdiğim şarkı.