bugün

devlet tarafından üniversite ögrencilerine verilen geri ödemesi olmayan burs
bildigim kadarıyla belli sayıda dersten kalınması durumda ogrenim kredisine ceviriliyor
an itibari ile vakıfbank şubelerinde hesaplarımıza yatan bursdur, teşekkürler başbakanlık yardımlaşma ve dayanışma.rte hariç.
bu yıl itibariyle 130 ytl olan burstur.
benim zamanımda 45 ytlydi.*ilk yıl toplu bir şekilde verilmişti.yedik içtik sonra zayıf geldi kestiler serefsizler bursu.Ulan zayıf getiren adama verki adam ek eğitim alsın kitap alsın, özel derse harcasın parasını, zayıf getirdin öl geber denmezki adama ya!*
her öğrencinin hayali olan ve birçoğu için hayal olmakta devam eden burs. Karşılığı olmadığı için baldan tatlıdır.
içimdeki uktedir, tekrar bir üniversiteye girip bursu almaya hak kazanıp okulu bırakacağımdır. öğrenim kredisi bile 4. yılımda çıkmış biri olarak yetkililere sesleniyorum. bir kez yatırın hayrına ihtiyacı olan birine bağışlıcam.
edit: varlıklı bir ailenin çocuğu değil aksine fakir sayılabilecek bir ailenin çocuğuyum.
(bkz: sözlükten isyan etmek)
(bkz: sözlükten yetkililere seslenmek)
ilk sene bir kere toplu aldıktan sonra 7 zayıf nedeniyle kesilen, son sınıfta zayıflarımı temizlememle tekrar verilmiş burstur. hatta son senedeki bursumu da toplu almış ve "Allahım bu 800 miyonu ne yapcam ben" diye bunalıma girmiştim. 15 gün sonra ise ne kadar salakmışım diye düşünmüştüm.
rte veriyorsa kendisine kalsın bir bilet alsın anasıyla beraber arabistan'a gitsin dediğim burstur.
- rte: demek başbakanlık bursu alıyorsun hee?
- evet efenim, başvurdum, kabul gördü. sağolun!
- rte: ailenin durumu nasıl peki?
- babam işçi, kardeşlerim ise ...
- rte: bana anandan bahset yavrum! * * *
(bkz: basbakanlık kursu)
öğrenim kredisi alanların ahh ulan aahh diye iş çektikleri baldan da tatlı para.
bir nefeste 450 ytl yatırabilecek kudrete sahip büyük güçtür. ha biriktirip biriktirip vermiştir ya o gelene kadar gideceği yer de ayarlanmıştır. öğrenci yine açtır!
1998 de 10 milyon olan burstu, harca harca bitmezdi.
en son 2002 girişlilerin kredi ile birlikte alabildikleri, piyango gibi keyfi yatırılan burs.
2002 yılında ırak savaşı nedeniyle kontenjanın 5te 1e düşürüldüğü söylenen, ve bu yüzden alamadığım burstur. ayrıca aynı yıl itibarıyla babasının işsizolduğunu belgelemiş olan öğrencilere çıkmayıp zamanın parasıyla 2.5 milyar yazan öğrencilere çıkan ve bu yüzden adaletinden şüphe ettiren burstur.
eğitim fakültelerinde okuyanların ilk atamalarının doğu'ya çıkacağı söylentisinin çıkmasına sebep olan burs.
hakkında bilgi edinmenin pek de zor olduğu burs.

hazırlık okuyan 4. sınıf öğrencilerine temmuz ayı itibariyle artık verilmeyen burs. ve okul açılınca tekrar verilip verilmeyeceği merak konusu olan burs. birilerinin, kesilmesi konusunda bir açıklama yapması gerektiği veya gerekmediği muamma olan burs.

yoksa sadece 4 yıllık mıydı acaba?

şayet sadece 4 yıllıksa da saçmalığın önde gidenine tekabül eden burs sıfatını da almaya hak kazanan burs...vs.
oss de ilk yuze giren ogrencilere 3 kat verilen ancak bir sınıfta kalınması halinde normal miktarda krediye cevirilen burs.
alttan 12 dersi olan bir arkadaşıma çıkmış ve 8 dersi olan şahsıma çıkmamış burstur.

(bkz: buradan yetkililere sesleniyorum)
hali hazırda 180 Tl olan burs. allah razı olsundur.
ecevit zamaninda yatacagi gunun gece 12 sinde bankadan cekebildigimiz super otesi lezzetli para.
ulan bu tayyip zamaninda bir hafta on gun geciktigi hatta bi kac ay da para mara yatirilmadigi oluyormus rivayete gore.
akşam saat 22.00'dan itibaren her ziraat bankasından ayın 6'sı akşamı çekilebilen burstur. haftasonu araya giriyorsa daha erken bile alabilirsiniz.

edit: bu başbakanlık bursu içindir. belediye bursları değişkenlik göstermektedir.
derslerden başarısız olunduğu takdirde kaybedilip öğrenim kredisine dönecektir. alttan kaç ders alındığıyla bağlantılı değildir. başarı durumunu üniversite belirleyip kyk ya bildirir. * *
bu gün öğlen saatlerinde bakmış olmama rağmen yatmamış olan burstur. yoksa geç mi yatacak bu kez diye düşündürüyor.
lan kendi arabası var kendi evi var o alıyor ben bu bursu niye alamıyorum dedirten sözdür.