bugün

az önce rast geldiğim toyota'nın boktan reklam repliği. çok şükür bu saçmalığı lastik reklamına uyarlamamışsınız!
(bkz: benim babam pirelli gibi adam)

http://www.youtube.com/watch?v=dEk8syS2ELU
http://www.youtube.com/watch?v=SG19h1vS2A8
http://www.youtube.com/watch?v=_Dc6crhdHVM
(bkz: akıllı geçinen reklam senaristlerinin ürünleri)
babasına çok yüklenildiği anlaşılan anlaşılan kişinin söylemidir, binmeyin çoğun babasına.
(bkz: toyota nın 34 bin suv u geri çağırması)
(bkz: toyota nın babaları geri çağırması)

şimdi allah için serbest çağrışım denen bir şey var.
dikkat et çarpmasınlar.
ne sinir bozucu bir reklamsın sen ya.
toyota amblemine muzir bir bakıs atarak kis kis gulmemis bir kisinin pek yaratici olmayan ortalama reklam slogani

muzir edit: toyota ambleminde dik bir edipsi daha oval bir sekil keser en dısdaki yuvarlakgida artik ne olarak dusunursen dusun *
opel corsaya devamlı koyar diye devam etmesi gereken hede.
toyota nın yaptığı en dandik reklam. benim babam toyota gibi adam. araba benim babam.

babası olmayanlar mı ? hah kıçımın kenarları onlar mesajı işleniyor. tabi bence bu durumda onların da anneleri rolls royce oluyor.

peki toyota gibi baba nasıl olunur ? esas soru bu. babanız içkiciyse kumarbazsa karıya kıza gidiyorsa babanız toyota gibi adam demektir.

bu arada araba alıcaktım toyota düşünüyordum sırf bu reklam yüzünden başka bir markaya yöneldim. sokarım babasına da toyota gibi arabasına da. araba gibi baba mı olur lan.

iskele babası.

sonradan gelen edit : toyotanın reklam sorumluları derhal özür dileyip istifa etmelidir. global bir firmanın böyle büyük bir hata yapması inanılmazdır. aklım bir türlü almıyor. böyle bir unsur ile böyle bir reklam nasıl olabilir. bu gün babası olmayanları karşısına alır bu reklamı yapan öküzler yarın anası olmayanları ertesi gün de hristiyan olmayanları falan. bu dangalaklık ta böyle bir iş yürüyemez.
(bkz: fıstık benim olucak binicem üstüne vurucam kırbacı)
bu noktadan daha ileriye gitmesini istemediğimiz reklamdır.
küçükken babasının üzerinde atçılık oynamaktan beyin sarsıntısı geçirmiş reklam oyuncusu veledin sözleri.
*
(bkz: opel corsa toyota corona)
reklamın kötüsü. *
- benim babam toyota gibi adam
- dizelmi?
-benim babam toyota gibi adam.
+...?
-toyoooo toyotaaa toyoooo toyotaaa....

fazla anlamsız.

edit: 2. repligine bitiyorum.
(bkz: müthiş)
+benim babam toyota gibi.
-benim babam hem toyota, hem opel, hem reno, hem mercedes, hem bmw, hem audi....hem ferrari, hem porsche... hem citroen, hem peugeot....hem de fortçu.
asla yolda bırakmayacak babadır.
sonunda söylettiniz.
(bkz: benim babam skoda gibi adam)
çocukların babalarına baba.. toyota toyota demesi, babalar çocuklar kendilerine hayran olsun diye araba alacaklarsa gidip toyota alsınlar diye düşünülmüş reklam sloganıdır. fakat babalar bu tür reklam sloganlarına pek aldırış etmezler. hangi araba kendi ihtiyaçlarına ne kadar cevap veriyor, hangi araba en hesaplı onu düşünürler onu alırlar.. annelere yönelik böyle bir reklam sloganı olsaydı belki anneler yiyebilirdi de babalar, sanmıyorum.. bana kalsa benim babam jeep gibi adam demek isterim hatta o jeep i bana almış olsun. *
"benim babam toyota gibi adam"
iyi bir şey mi, kötü bir şey mi bu şimdi?
ne biliyim, babana motorlu taşıt filan mı demeye çalıştın?

ananın ehliyeti yok mu yani yavrucum? yoksa baban arabayı anana vermiyor mu?
"kadınlar trafiğe çıkmasın" mesajı var sanki.*
ne görmemiş veletmişsin be çocuğum.
bak bunu her yerde deme, sonra ordan başka bir velet çıkar, benimki de audi q7 gibi adam der, morarırsın.

bu reklamın tek güzel yanı jingle'daki sesin sahibi. (bkz: deniz özbey)
zaten o jingle da olmasa reklamı çekmeseler de olurmuş.
-benim babam toyota gibi adam.
+iyi benim babamda adam gibi adam.

oldu mu? olmadı.
modeli corolla ise dikkat etmesi gereken babadır. köy yollarında altı sürter. sonra prostattı falan uğraş dur.
(bkz: önce şanzımanına bakalım)
(bkz: tamponu benzemesin)