bugün

halk arasında baldızın önemli bir yeri olduğunu gösteren güzel deyimimiz.baldız henüz evli değilse hatta sevgilisi bilem yoksa bu deyimi "eniştecim beni de şuraya götürseniz hani ben baldan tatlıyım ya amanın çok da sevimliyim çok da espriliyim ilahi ben" moduna geçip bişiler istemek için kullanırlar.***
eşinin kızkardeşine sulanan eş modelinin söylemidir.***
bir şahin k filminin ismi, kendisi röportajında bu filmi en zevk alarak oynadıkları arasında göstermişti
tarkanın sölemesi durumunda hak verilecek bir laftır.
(bkz: baldız balkonda yatar)
efenim bunun sebebi ailenin ikinci kızının ablaya göre daha güzel olması durumudur. Bu da damadın ilgisini cekmiyor değildir. Muhtemel bu söz grubu buradan çıkmıstır.
ZAMAN GEÇER, EŞ YAŞLANIR, KÜÇÜK BALDIZ SERPiLiR, GÜZELLEŞiR. BALDIZ BALDAN DA TATLANIR. BALI TUTAN DA PARMAĞINI YALAR...
not:sanırım kardeşi olan hatunlar eksi oyluyor. ahahahaha
ikinci not: valla şaka be... aa sırf bu yüzden kardeşi olan sözlük hatunlarına selam edemez oldum...
baldız kadar kafana taş düşsündür.
işten güçten kaytarmış arıların kahvede otururken yaptıkları geyikler sırasında attıkları palavra.
evlendiğin zaman yanında bir küçüğünün promosyon olarak verilmesini istediğin; ima ettiğin söz öbeği
söyleyene allah muvaffak eylesin denilesi söz.
(bkz: baldızı olmayan yazarlar tedirgin)
Fenerbahçemizin beşiktaş'ı mağlup etmesinden sonra, sıranın büyük kardeş galatasaray'a geldiğini vurgulamak için, fenerbahçe taraftarı tarafından söylenen sözdür...
(bkz: herşeyi futbola baglamak)
baldızına göre deşiğir...
çocukluğuna inilmesi elzem enişte sözüdür.. muhtemel cevap baldızın kocasından gelecektir;

(bkz: bacanak baldan tatlıdır)
mide bulantısına sebep olan, ankaralı namık şarkısı tadında deyimimsi. (bkz: ahlaksızlık)
derhal imha edilmesi gerekir.
(bkz: bunu söyleyen atam olamaz)
(bkz: eniştenin baldızı bafilemesi)
hadi gelin mantıksal bir çıkarım yapaşım. eldeki veriler nedir?

1) baldız baldan tatlıdır
2) bedava sirke baldan tatlıdır

2. veriyi (-) ile çarpıp, alt alta toplarsak, sonuç:

baldız bedava sirkedir
doğruluğunun ispatı için, tadına bakılmasına gerek olunmayan iddia.
kayınbiraderin ne günahı var.
aile kavramının önemine herşeyden çok inan kişi söylemidir.

insaf yahu.
bacanak da ayni seyi dusunuyorsa bir aile faciasi yasanmasi kuvvetle muhtemeldir.
hangi sapık söylemiş olabilir acaba dedirten sözlerden. yoksa baldız bal da olsa biber de olsa çok tın olması gerekir.