bugün

her şeyin farkında olup hiçbir şey yapamamak

O kadar zor ki, farkında olup ta bir şeyler yapamamak. Keşke dersiniz hiçbirşeyin farkında olmasaydım en azından acı çekmezdim. Farkında olup ta bir şeyler yapamamak aslında yapacağınız şeyin ne olduğunu bilmeniz ama sessizce izlemek zorunda kalmanızdır. Aslında düşünürsünüz sürekli ben çok şey yaptım dersiniz sıra karşımdakinde ama karşınızdaki hiç bir şey yapmaz yapmak istemez. Bu sefer siz izlersiniz sessizce sakince oysa içinizde ne fırtınalar kopar da kimsenin haberi olmaz en önemlisi karşınızdakinin haberi olmaz. Kimi zaman bir aşktır bu farkında olup ta bir şey yapamamak,yapsan da bir şeyin değişmeyeceğini bilirsiniz, kimi zaman işyerinde patronun zübbe zengin çocuğunun yanlışlıklarına rağmen susmaktır. Susmak zorunda kalmaktır. Bu sessizlik sizi yer bitirir. Sonunda hiç birşeyi farkında olmamaya başlarsınız...bananeler başlar ama yeterli gelmez.Batsın sizi bu duruma getirenler dersiniz birde kadere lanet edersiniz kendinize lanet edersiniz aslında. Yalanların,aldatmacaların,kıskandırmaların,oyunların, seviyorum diye bakan gözlerin en sonunda yalan söylediğinin farkındasınızdır. Bu yalana ortak olmak riyakarlığına meydan okuyamamak hayır öyle değil böyleydi dediğinizde bunlarında yalanlanacağını ve size hasta muamelesi yapılacağının farkındasınızdır. Bu yüzden bir şey yapamamakla kalırsınız.