bugün

kurban olam ayina yildizina

sırasıyla;

hikmet yar'ın önünde diz çökmek.
- ben tekkeye değil, dergaha gittim.
- 10 kasım'da sap gibi duruyorlar.
- referansımız islam'dır. tutturmuşlar laiklik elden gidiyor. Bu millet istedikten sonra "tabii elden gidecek". bu ülkenin yüzde 99'u müslüman. hem laik, hem müslüman olunmaz. ya müslüman olacaksın, ya da laik. ikisi bir arada olunca ters mıknatıslanma yapar. mümkün değil ikisinin bir arada olması. "ben müslümanım" diyenin, aynı zamanda "Ben laikim" demesi mümkün değil. Çözüm ortada. 1.5 milyarlık islam alemi müslüman türk milletinin ayağa kalkmasını bekliyor. kalkacağız. onun ışıkları görünüyor. bu ayaklanma başlayacak.
- gerekirse laik paltomuzu giyeriz, yine de bildiğimiz yoldan şaşmayız.
- ben değiştim.
- ben değişmedim, geliştim.
- ben değişmem, değişemem, eskiden neysem, şimdi de oyum.
- * oferlerle hiçbir görüşmem söz konusu değildir, basın üzerimize gelmektedir, çirkindir.
- * sami oferle davos'ta görüştüm, daha sonra birkaç defa telefonla da görüştük.
- * ülkemde kürt sorunu yoktur.
- * türkiye'de kürt sorunu vardır.
- askerlik yan gelip yatma yeri değil herhalde.
- kırdığım şehit aileleri varsa özür dilerim.
- abd ile pkk konusunda tam bir işbirliği içerisindeyiz.
- pkk'nın elinde abd menşeli silahlar var.
- kurban olam ayına yıldızına.
- * türkiye'de kürt sorunu yoktur.

kronolojik olarak sıralanmış ve başta halkımız olmak üzere sözlük yazarlarımızın anımsamasını istediğim, unuttuğumuz cümleler... kimseden artı oy beklentim yok... ancak eksileyen kişilere şimdiden bir şey söylemek istiyorum... bu yukarıda yazılanlar başbakan recep tayyip erdoğan'ın yaptığı şeyler, söylediği şeyler... ne diyelim 2 koyun güdenler başbakan olabiliyor bu ülkede... zaten maharet de; koyun olmayıp, unutmamak, söylenenleri iyi analiz etmekte... bu maharet bizde var mı? orası bir muamma...