bugün

entry'ler (181)

gaz sancısı

ölüm gibi bir şey oldu
ama kimse ölmedi şiirinin vücut bulmuş halidir.elektrikli sobayla yoğun sıcaklık kesin çözüm olabilir.

şehirlerin meşhur buluşma yerleri

samsun-konak ya da haşet.ama artık ikisi de kalmadı sadece isimleri var.

kitap alıntıları

senin üzerinden egosunu tatmin ederek kendisine değer verdiren kişilerin peşinden koştuğun sürece ilişkilerinde kaybedersin...
sen kendini olduğun halinle kabul edip onayladıktan sonra, bu karşındaki kişilere de yansıyacaktır.onlar da kendilerinin senin yanında değerli ve iyi hissedeceklerdir... bircan yıldırım-yaşam terapisi

meteor yağmuru

söylentilere göre samsun kocatepeden güzel gözlemlenen bir olay.bir samsunlu olarak gidemedim. (bkz: üzgün hissediyor)

iz bırakan kitap cümleleri

sakın vazgeçme, eğer vazgeçersen haketmeyen biri kazanacak.. (bkz: iz bırakan facebook anasayfa cümleleri)

bikini ile namaz kılan kadın

Kuran'a göre örtünme kurallarını yeterince yerine getirmemiş olabilir.Örtünme kuralları Kuran' da karşı cins için yapılmış bir harekettir, Allah için değil.Kaldı ki Allah bırak tenini her hücrenden haberdardır.Namaz kılarken örtünün yahut namaz kılarken Allah'a karşı saygı için örtünün tarzında bir ayet yoktur.Şimdi düşünürsek;namaz kılanların hepsi sütten çıkmış ak kaşık olarak mı kılıyor?Burada yorumlarda yine yumuşak davranılmış.Diğer sosyal medyada kadının her türlü işkenceyi tecavüzü hakettiğini düşünenler var.Sözde şeriatla yönetilen ülkelerde de çoğunluk sadece sırf başı açık olan kadınlar için işkenceden tecavüze orospuluğa kadar her şeyi hakettiğini düşünüyorlar ve uyguluyorlar da.Bu zihniyetten ne farkı var? Asıl sorun insanların Kuran dan uzaklaşması ve şeyh gavs hoca söylemlerinin, hurafelerin din diye ortalıkta dolaşması, insanların arasına kin sokması.
Kadına dönersek tahminim özellikle arap kesimin daha çok tuhafına gitmiş ki kameraya almışlar.Dalga geçme durumu falan yok.Allah kabul etsin...

aşk ve mavi

Normalde dizi takip etmiyorum.Ama yemek yerken bi kaç kere denk geldim.Yoğun bir şekilde o yörenin kültürünü, otantikliğini, doğasını öne çıkaran sahneleri seviyorum.
Çok bi beklentiyle izlemedim.Oyunculuk konusunda Emrah ı gayet çalışmış ve kendini geliştirmiş buluyorum.Geçmişten de bildiğimiz gibi gayet mimiklerini kullanabilen(özellikle kaşlarını kaldırmasıyla bildiğimiz) bir oyuncu.Ama burada özellikle bu durumu aşmaya çalışır gibi kaşlarının yapısına rağmen.çünkü tipik başrol ağa rolü bunu getektiriyor.sert bakışlı ama insanlıklı.Geçmişinde o dönemin,gençliğinin etkisiyle oyunculuk adına iyi bir izlenim bırakmamış olması şimdi çöpe atalımcılığa kaslı mankenleri oynatalımcılığa başvurulmasını gerektirmiyor.Aksine bir oyuncunun hatta şarkilariyla farkli tarziyla gözümüze çarpan birinin degisimini gostererek ters kose yaptiriyor.
Genelde akıcıydı.Hatta bazı karakterlere oldukça güldüm.Tabiki eksikler cok var.ama ekşide de burda da yine mi emrah ne alaka tarzı yorumlar gorunce yazma geregi hissettim.Bu arada sözlüğe de uğramış oldum.

sevilen matematik konuları

ebob-ekok olmadığı kesin.

whatsapp durumdan gönderme yapmak

evet yapmayanlar, çok cool sunuz:)

sadece bana mı oluyor hissi

tramvaya bindiğimde veya kalabalıkta etrafımdaki insanlara bombacı mı diye analiz yapmak.kulaklıklaysa falan biriyle irtibatta olduğunu düşünmek.

insanın büyüdüğünü anladığı an

arkadaşlarının evlenmeye başladığını gördüğü an(aslında onların anlaması gerekiyor)
2.üni okurken ergenuslarla karşılaşıldığı an.

sözlüğe veda etse kimsenin farketmeyeceği yazarlar

efendim?

hoşlanılan kişiden gelen en son mesaj

canın sağolsun.

sözlük yazarlarının itirafları

tam uyucam yine lanet telefonu elime alıyorum.

dolmuşa yalnız binip iki kişi alır mısınız demek

yata yata gitmek için idealdir.

metro durağında kusabilen insan

neyse eve gidince kusarım demeyen insandır.

psikologların aşırı pahalı olması

evet her meslekte bi halta yaramayanlar vardır.ama isini iyi yapan ya da belki de enerjinin uyuştugu psikolog candir.psikiyatristle karistiran olmus.genelleme yaparsak psikiyatristlerin hap yazmaktan baska yani suni-gecici mutluluktan baska bir sey vermediklerini goruyorum.malesef bu cok daha zorlastiriyor isleri cunku hasta ilaclarin verdigi rehavetle sorunlarina cozum aramaktan kaciyor.ilaci birakma sureci ayri bir sorun.hem psikiyatrist hem psikolog olsa bi nebze iyi.ama psikiyatristler nadiren psikologa yonlendirior.ilacin kisi bilincini yitirme durumuna gelmemmisse ya da aciliyet gereken durumlar haric kullanilmamasi gerektigini dusunuyorum.her hastanin ihtiyaci olan sevgi,anlayistir ve konusma temalı dogru tedavi yontemidir(mumkunse ilacsiz).psikiyatristleri de anliyorum.kim psikolog gibi 1 saatini ayirip tedavi sureciyle ugrasmak ister ki.ve de hap yazmazsa o masada oturmasinin ne onemi kalir.insanin ruhuna yaptigi yatirim en mantikli yatirimdir.pahaliliga su yonden katiliyorum.belki kotu psikolga denk gelmis olabilirsin.ama bunu biraz gittikten sonra anlayabilirsin.bu sure zarfinda paran gider.ama verim aliyorsan az bile dersin.

hayattan bugüne kadar öğrenilen en önemli şey

en önemli olmasa da bi ders:bi kisi senin isini onceden tam yapmissa sonra da tam yapacagi anlamina gelmez.onlemini al.

bunca kaka ne oluyor sorunsalı

yol su olarak geri dönüyor.

karaağaç

fatsadan içeri dalınca bi köy.