bugün

yaptıkları işle ilgili hiçbir bilgimiz olmadığından inanarak gideriz ve hiçbir halta yaramadığını ancak aylar sonra anlarız. olan paramıza, zamanımıza ve kendimize olan güvenimize olmuştur.
kullandıkları psikanaliz yöntemi bir arkadaşla dertleşmekten fazlasını vermediği ve sözde tedavinin ortalama 4 yıl sürdüğü düşünüldüğünde psikologlara boşuna para kaptırma durumu.
iddia, yoksulların akli dengelerinin bozulma hakkı olmadığını önerir.
yerine göre doğru olan bir önermedir. çünkü biz toplum olarak sıcak kanlı insanlarız
ve tanıdık tanımadık fark etmez kim olursa yanımızda ne var ne yok bütün dertlerimizi
anlatır, rahatlarız. hal böyle olunca bunu para ile yapmak biz ters hacı.
malesef doğru olan önermedir. hatta sırf bu yüzden, insana psikoloji okumayı düşündürebilir.*
psikologlar pahali degildir. pahali olan psikiyatrlardir*. ama yok ben psikologlara da bir suru para bayiliyorum derseniz bir psikiyatra gorunun derim...
+ selam psikolog hanım saatin kaça?
- 250 $
+ duj var mı?
- sen istiyor duj verecek yüz dolar daha
pahalı olan psikologlar değil psikologların saatlik seans ücretleridir.
'anladım... anladım... evet anladım... hmmm.' sözcük hazinelerinin bu kelimelerden ibaret olduğunu düşündüğüm eşek yüküyle para kazanan terapistlerdir. insan kendi kendini terapi edebilmelidir. ölümden daha ciddi bir iş yoktur her şeyin çözümü vardır sözlük ahalim. sakin oluyoruz klavyelerden uzaklaşıyoruz. relax olun. tebessüm edin ve hayat sizi üzmeyi işkence etmeyi başaramadığı için nasıl da kıvranacak görün, hayatın karşınızda kıvranışını izledikçe eminim terapiste gerek kalmadan geçecektir bütün derdiniz.

not : şizofreniye vardıysa onu ben bile kurtaramam işte o zaman gitmek lazım tabi.
Psikolojik rahatsızlığı olanları daha psikoloğa gitmeden tedavi etmek için yıllar yıllar önceden planlanmış bir sistemdir. Gidecek paranın miktarını zihinden hesaplarken aklın bir anda tırsıp tekrar canlanması şeklinde gerçekleşir.
devletin el atması gereken durumdur. bir çok insan hasta iken kimse gidemiyor. arkadaşım intihar edecekti psikologa gidemedi hala depresyonda mı bilmiyorum babası ile iletişim halindeyim. acınası durum yahu.
bu ülkede sadece sakızın ucuz olmasından dolayı oldukça normal bi durumdur.

not: sakız dediysem 10 krşluk tane sakız. paketler yine pahalı.
Doktor olmayan ilaÇ yazamayan sadece laf kalabalıgı yapacak birine o kadar para vermek fazladır. Şahsen gayet telkin edici ve düzgün konuşurum siz o paranın yarısına bi rakı alın diğer yarısına da cilasını yapalım bedava depresyondan kurtarıyım herkesi.
falcılara olan rağbeti artırır.
Falciya paralari basarken umrunda olmayan yararli bi durum karsisinda mirin kirin eden sacma insan soylemi.
Falciya git anam sen falciya.
bilgiyi sattıklarından dolayıdır. bilgi ise haddiden fazla pahalıdır haklarıdır yani.
gerçekten can sıkıcıdır. türkiye'de açlık sınırında, geçinme sınırında milyonlar yaşıyor. bu milyonların yüzde 60ı abartısız psikolojik desteğe ihtiyaç duyuyor. kimi farkında ihtiyaç duyduğunun, kimi değil. hadi bi şekilde fark etti, psikoloğa gitmek istese seansı 200-300 arası terapiyi duyunca adam daha da çöküyor. bi sen mi okul okudun amınakodumun psikoloğu. insan gibi fiyat çekin, insanlara faydalı olun ki mesleğinize bi saygım olsun.
en iyi psikolog insanın kendisidir.Neyden korkuyorsanız üstüne gidin kaçmayın ondan.Boşuna o kadar para vermeye değmez.
akarı yok kokarı yok mesleğin durumudur. otur, yatsın, dinle.
en azından pazarlık edilebilen hekimlerdir. burada yazar pazarlık edin utanmayın demek istiyor. sekreter ile değil psikolog ile.
Nedense lüks hastalık kategorisine giriyor bu. Deli gibi para akıtıp elde var sıfırla eve uğurlandığınızda da üstüne soğuk bir su içiyorsunuz.
cogunlugun psikolojik rahatsizliklarini ort pas etmeye calistigi bir ulkede gayet dogaldir. toplumun % 95 i mukemmel.
halbuki kafani cevirsen bir anne cocugunu patakliyor kasla goz arasinda. sinirli olmasi bile dogalmis zaten topluma gore de.

adam yolda karisina bagira bagira yuruyor. icten ice herkes ayiplasa bile kalkip biri ayni seyi kendi karisina yapiyor.

bu kadar sinirli insanlar var ama psikolog pek tercih edilmiyor. bu durumda fiyatlarda dusmuyor. herkes kendini normal gordugu surece bu boyle gider.
ucuz olan hic gormedim.
halbuki aile doktoru yerine aile psikologu olsa daha iyi daha verimli olur.
(bkz: beyin bedava)
adamı 3-4 yıl süren tedavilerle haraca bağlarlar. bol bol prozac verirler ki sorgulayamayasınız. o kadar hapı ben de alsam ben de rahatlarım.
sertifikalara para veriyorlar diye bizi yontmak zorunda olduklarını hisseden kişilerin uyguladığı mesleğin pahalı olması durumu.