bugün

hiçbir şemsiye üreticisinin halen çare bulamadığı,insanın başına gelebilecek en kötü yağmur çeşitlerinden biri..yine de uzaktan bir yerden izlemesi oldukça keyifli olabilmektedir..
(bkz: davulun sesi uzaktan hoş gelir)
izlenmesi çok zevkli olan olay.derin darbe'deki gibi olmamak şartıyla.
(bkz: smallville)
(bkz: yıldız kayması)
tamda şu dakikalar itibariyle bakarsanız birkaç tane kayan yıldız görebileceğiniz olaydır. çok nadir olur bu sene 11-12 ağustos tarihlerine denk geldi.olmadı yarın gece falanda bakın.
geçen yıl açılmış başlığı desteklercesine bu gün yine başlayacak olan göksel havai fişek gösterisi.

01:00 - 06:00 saatleri arasında izlenebilecek bu ilginç olay; swift tuttle adlı kuyruklu yıldızın yıllık yörüngesi nedeniyle 12 ağustos günü geçerken uğramasından kaynaklanıyor.

dünyanın yerçekimine kapılıp da düşen, bu arada atmosfere girerken sürtünmeden yanan ve güzel ışık görüntülerine yol açan meteor parçaları; yıllık misafir olan pasaklı yıldızın kuyruğundan dökülenler...

bu gece kıyamet kopmazsa, gelecek yıl yeni bir entryde buluşmak dileğiyle sevgili astronomiseverler...
(bkz: #8973415)
pencere başında bekleyip de bir türlü denk gelemediğimdir.
an itibariyle gökyüzünde vuku bulan fakat gökyüzünün hafif bulutlu olmasından dolayı izleyemediğim için sinir küpüne dönmeme neden olan harika olay.

ulan şimdi deliler gibi dilek dileyip, eğlenmek vardı, vay arkadaş!*
kıyameti koparamayan uzay olayıdır. hamdolsun, dünyayı teğet geçmiştir.
havanın açık olduğu sıcak yaz gecelerinde deniz kenarında otururken izlemesi müthiş keyifli olan bir astronomi olayı.
rusya nın risale i nur basımını yasaklamasından ötürü başına gelmiş menfur hadisedir. bu daha başlangıçtı rusya akıllı ol.
müthiş bir görsel olaydır. tarifi mümkün değildir hakikaten. bazılarının yanarken geride bıraktığı ışık renk renktir.
su an baslamis durumda. imkani olan ciksin seyretsin.
edit:anadolu topraklarinda da izlenebilen doga olayi, muhtesem insani arada korkutsada izlemeye deger.
müthiş bi olaydır. mucize gibi ya..
uzayda dolaşan gök taşlarının dünyanın çekim alanına girmesiyle oluşan yağmurdur.
öküz gibi yattığım yatağımdan kalkıp hani lan nerede diyerek cama koşturan olaydır.
Bu hafta sonu olması beklenen olaydır. Bu gün olmadığına göre yarın olması muhtemel. Kuzey yarım kürede olacak oraya odaklanın.
Halk arasında yıldız kayması diye isimlendirilir.
Muhteşem görüntüleriyle insanı soluksuz bırakır.

https://www.facebook.com/...G/videos/761473677303010/
An itibariyle balkonda izlediğim olay.
Motor yağmuru olarak okunan yaran yanlış yağmur.
ankara'da göreceğimi hiç tahmin etmediğim yağmurdur.

az önce camdan dışarı gökyüzüne baktım ve tıpkı bir yıldız gibi meteor kuyruklandı.
mutlu oldum be sözlük. teşekkürler meteor.

çok güzel süzülüyor canım benim. *
izmir den bakıp gören varsa bi el etsin. Malum dışarısı çok sıcak üşeniyorum çıkmaya.
(bkz: 12 ağustos 2015 perseid göktaşı yağmuru)