bugün

entry'ler (481)

sadece türkiye de görülen olaylar

Trabzon'da imamın ezanı on dakika erken okuması, orada yaşayanlar da buna tepki gösterince "yarın da on dakika geç okurum" demesi.*

sabah sabah sözlükte yazan insan

hiç uyumamış yazar olma ihtimali de vardır. Napalım işte vakit geçsin.*

tartışmaya açık atatürk gönderisi

Bunu paylaşan kadının profiline baktım biraz. Şey yazmış "Bir şeyi çok sevmek, insanı o şeye kör ve sağır yapar." Tek katıldığım noktası bu oldu. Kendisi yaptığı capsler olsun, paylaştığı şeyler olsun tam bir tayyip aşığı. Utanmasalar peygamber ilan edecekler adamı. Bazen objektif olmak gerek. aynı şey Atatürk aşıkları için de geçerli. Tarih araştırılmalı, farklı görüşler okunmalı. zaten böyle yapan insana lafım yok. bunlar yapıldıktan sonra insan hangi tarafı isterse onu tutsun. Kim laf edebilir? Eden de bilgisiz, cahil insandır. Ama bu kadının okuduğunu, araştırdığını düşünmüyorum. Ne diyeyim Allah hidayet versin.

giden sevgilinin ardından kalanlar

Kokusu hala üstünde olan tişörtü, sinema bileti bi de birkaç fotoğraf. Hala atmaya kıyamadıklarım*

1 yıl içinde başarmak istedikleriniz

Şimdilik iyi bir üniversiteye başlamak, düzgün arkadaşlarla tanışmak, yabancı dilimi geliştirmek ve bi de güzel bi folklor kursuna gitmek.*

vergi affı

Devletin sevabına yapmadığı aftır. Sonuçta büyük paralar var ve nedeni olmalı. En çok hangi iş adamları yararlanacak bi listesi yapılsa o zaman bir fikir ediniriz belki.

sözlük yazarlarının whatsapp durumları

Deli psikolog.

sözlük yazarlarının itirafları

Beni öptü sözlük! Beni benii. Tey teey içimde horon tepiyorlar. Mutluyum çok. Umarım hemen bozulmaz, amiiin.* çok seviyorum ya.*

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Çok özledim. Bugün oturdum bi arkadaşımla içtim biraz. Biraz çakır keyif oldum, onu gördüm. Dün gece rüyamda da görmüştüm. Zaten ne zaman görsem ertesi sabah onu görüyorum. Hissediyorum sanırım ya da çok takıyorum. Neyse o da beni gördü geldi yanıma, kızdı. Eve bıraktı, yürüdük beraber kolunu omzuma attı. Eve yakın oturduk bi kaldırımda eski günlerdeki gibi. Babasıyla kavga etmiş telefonunu kırmış.. evden çıkmış gitmiş. Üç dört gündür başkasında kalıyormuş hep. Üzüldüm biraz gözlerim doldu ama belli etmedim. Başımı yasladim omzuna. Sustu, ben de sustum. Simdi aklım onda. Her şeye rağmen, tüm olanlara rağmen sadece o var ve ben silip atamıyorum. Çünkü biliyorum zor zamanlar geçiriyor, tek başına halletmeye çalışıyor. Bense yanında olmak istiyorum o da istiyor ama gururu var bana göre. Tanırım ben onu, kimseye muhtaç olmak istemez. Ama ben koşulsuz yanında olmak istiyorum. Yarın gidicem oturucam sahilde onu beklicem! Gizlim saklim, gururum kalmadı artık. Biliyorum ki ikimizin de birbirimize ihtiyacı var. Bugün oturduğumuzda, omzuna yattığımda hissettim bunu. Isteğiyle öptü beni alnımdan. Böyle yapma dedi. Zaten bi ton kendi derdim var dedi. Korur gibi daha çok sarıldı. Sonra çok kalamadım yanında eve geldim. Son kez sarıldık da ama. Ve yattığım andan beri aklımdan çıkmıyor. Nerde kaldı, iyi mi, aç mı? Çok güçlü, bakar kendi basının çaresine. Ama hep kırılmış, hep üzerine gidilmiş. Kiyamiyorum, kızamıyorum.. iki saat oldu nerdeyse ama gram uyumadim ve uyuyabilecek gibi de durmuyorum. Umarım iyidir, umarım yarın her şey daha güzel olur. Özellikle onun için. Hak ediyor bunu. Ve ben onu çok özledim.

ders çalışamıyorum sözlük

Havanın güzelliğiyle doğru oranda olandır. Bi bakıyorum hava mis sahil mis. neyse daha zaman var hallederiz yia **

ermenilerin şizofren olması

Katıldığım tezdir. Bazı "Türk"lerde hepimiz Ermeniyiz falan derler. onlar ayrı bi sorunludur. önce biraz okunmalı, araştırılmalı insan. di mi ama?

23 nisan

Kutlanması gereken gündür.
Bana göre herkesin içindeki çocuk yaşamalı. bu yüzden yazar arkadaşlarım, günümüz kutlu olsun.

bir erkekte en sevilmeyen şey

Yaptığı bir şeyi sürekli olarak söylemesi. Ben şöyle yaptım ben böyle yaptım. Iyk bak aklıma geldi sinirlendim.

sevilmeyen insan tipleri

Sonradan görme insanlar.
Yakın çevremde var böyle birkaç tanıdığım. Para kazanmak, çok para kazanmak değiştirmemeli insanı. Marka takıntısı, yabancı ülke hayranlığı, insanları küçük görmek başlıca özelliklerinden.* Resmen dövesim geliyor. iyi şeyler giymekle, kıyafete çok para dökmekle insan olunmuyor. insan nerden geldiğini unutmayacak, nasıl parayı kazandığını, nasıl didindiğini. Bunları unutan insan bambaşka biri oluyor çünkü. Heh işte bende o insanlara kılım, sevmiyorum, gıccccık oluyorum.**

ulu sözlük on dokuzuncu geleneksel tavla turnuvası

5-2 yenildiğim turnuva. Bakardicola'ya bol şans diliyorum. zaten yenilmişim bari şampiyona yenilmiş olalım.*
Bir daha ki turnuvada ilk turda karşılaşmamak dileğiyle. saygılar, sevgiler.*

iyi ki beşiktaşlı denilen ünlüler

Hayko tabiki de. kendisi de candır, can.

bakardicola ile eşleştiğim turnuva. yok anacım bende şans yok yani.*Neyse oynayalım da görelim efenim.*

30 mart 2014 türkiye yerel seçimleri

Bitse de kurtulsak dedirten seçimler. seçim arabalarından, afislerden gına gelmişti artık.

Katılmak istenen turnuva. uzun zaman oldu katılmayı. hadi bakalım*

2014 ygs sonuçları

Açıklanmıştır. ama site açılmıyor. çok sinirlendim gereksiz stres yaptım. ulan pazartesi falan diyorlardı rahat rahat dolanıyordum. bu saatte sınav mı açıklanır? Çok kızdım he.