bugün

entry'ler (250)

çok sev e alternatif karşılıklar

kıvanç tatlıtuğ lu mavi jeans reklamında geçen önermeye* verilecek alternatif cevaplardır.

- çok sev
+ sen de izle*

ezel

hala dizilerin en avrupaisidir.

seftalicekirdegi

özleten yazardır. kendisiyle son diyaloğumuzu yanlış yorumlamıştır. ha bunda benim de hatam yok mu var. kabul etmiceksin biliyorum ama özür dilerim çekirdek.

ggyb

gülmen gereken yer burasının kısaltılmışıdır. cümle sonu ortası kimi yazarlara göre başı da olabilir; gülmemiz gereken yeri belirtir. ggyb gb*nin abisi çok bilmişidir.*

kadınların seks dışında işe yaradığı konular

sustukları zaman çok güzel oluyorlar.

eski nesillerin sözlüğü terketme nedenleri

pek sık yazan bir yazar olmamakla birlikte, üç yıl önce sözlüğe yazar* olduğumda birinci ve ikinci nesillerin sözlükte pek takılmadığını farketmiştim. altıncı ve yedinci nesillerinde gelmesiyle beraber üçüncü ve dördüncü nesillerde sözlükten soğumuştu. ve şimdi sekizinci nesil alımlarıyla beraber artık ben de sözlüğü terketme zamanının geldiğini düşünüyorum. ne kadar salak saçma yazsalar da üç yıl önceki troller bile sekizinci nesilin normal yazarlarından kat ve kat kaliteli. elveda sözlük.

okan bayülgen ve beyazıt öztürk arasındaki farklar

beyaz ın burada yazılanları okuyup okumadığını bilmiyoruz. ama okan okuyor. yani okuyorum. evet sonunda açıkladım ben okan ım. aylardır aranızdayım ama beni farketmediniz. şaka şaka ben okan değilim. ama okan sen yazdıklarımı okuyorsan bana özelden mesaj at. söz veriyorum nickini kimseye söylemeyeceğim. söyleyebilirim de garantisi yok aslında. söylerim lan galiba. atmıyacaksın değil mi? neyse.*

israil i eleştirdiği için kovulan muhabir

bir röportajda israil i eleştirdiği için işinden olan, deyim yerindeyse eşekten düşmüşe dönen beyaz saray muhabiri. (bkz: helen thomas)

helen thomas

israil' i eleştirdiği için işinden olan beyaz saray muhabiridir. kendisine helal olsundur.

Helen Thomas' ın, israil' in Gazze' ye yardım götüren Mavi Marmara gemisine yaptığı baskının ardından yapılan röportajda israil' i eleştirmesi, işinden olmasına neden oldu.
Röportajda Thomas, israil'de yaşayan Yahudilerin geldikleri ülkelere geri dönmesini istiyor. yahudilerin filistini işgal ettiğini; Polonya ve Almanya' ya hatta amerika' ya geri gitmelerinin gerektiğini belirten Thomas,

- Yahudiler Filistin'den defolup gitsinler. polonya ve Almanya' ya, Amerika' ya ya da her nere ise oraya dönsünler" ifadelerini kullanıyor.

bunun üzerine Thomas'ın çalıştığı Hearst Haber Ajansı, muhabirlerinin söz konusu video üzerine işten çıkarıldığını duyurdu. Helen Thomas için gazeteci arkadaşları devreye girdi. Gazetecilerin Hearst Haber Ajansı'nı sert dille eleştirmesi üzerine, bu kurum resmi olarak açıklama yapmasa da, deneyimli muhabirin Beyaz Saray'daki toplantılara katılma hakkını elinden alacağı, ancak diğer işlerine devam etmesine izin vereceği tahmin ediliyor. Thomas, Hearst Haber Ajansı'nın dışında çalıştığı Nine Speakers adlı ajanstan da kovuldu.

ne derler bilirsiniz doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar.

sözlük yazarlarının favori 5 şarkısı

megadeth-seni bugün görmem lazım
katakalysm-aşka çeyrek kala
gorefest-seni bana yazmışlar
roting christ-solan çiçekler
rammstein-inleyen nağmeler*.
zorunlu edit: 5 olmalıymış.*

sözlük yazarlarından aforizmalar

ot yiyerek zayıflansaydı inekler tığ gibi olurdu.

ben bu yazıyı niye yazdım

uyandım, gözlerimi açtım, sustum, yorulmuştum, uyumaktan yorulmuştum. ortopedik yatakların aslında yeterince ortopedik olamadığı çekyatlarınsa onları aratmadığı bu evde hangi garibanın wireless ını kullanadığımı bilmeden kaç gündür açık doluğu belli olmayan, klavyesi dökülen saç tellerimle kaplanmış laptopımın tuşlarına bir annenin yavrusuna süt veren memesinin saflığıyla dokundum. belki saçmalamaktı niyetim belki boşalmak. susmaktı aslında konuşmamak. karalamak.

yazarların şu anda mırıldandıkları şarkılar

jeremy spoke in class today.

lost 2

çekimleri 2012 de başlaması planlanan lost dizisinin devamı niteliğindeki yapım. senaryosu şöyle:
--spoiler--
lost dizisi bittikten 4 ay sonra kazandıkları paraları 8 çuvala dolduran senaristler 15 16 kişilik bir uçağa atlayıp tatile çıkarlar. uçak hava alanından ayrıldıktan 23 dakika sonra bilinmeyen bir güç tarafından kendine çekilir ve pilotlar en yakın kara parçası olan küçük bir adaya iniş yapmak zorunda kalırlar. adada yaşayanlar ise lost dizisinin mal gibi bitmesinden sonra sinir krizi geçiren 42 si zenci olmakla beraber 108 tane psikopattır.
adada senaristleri gerçekten zor günler beklemektedir...
--spoiler--

intihar

ölümün kapını çalmasını beklersin ıssız soğuk küf kokan bir bodrum katında, düşünürsün yargılarsın; şans mıydı, yoksa kader mi ? hiç bişey farketmiyecekti, ölüm yalnız vücuduna bir mükafat gibi gelecekti adeta. duvardaki delikten sızan su taneciklerinin zeminde oluşturduğu su birikintisinden yansıyan güneş ışığının usulca renklerine ayrılması güneşin doğduğunu sana yeni bi yarışın yeni bi kaybedişin (başlamadan) habercisiydi. kazanmak için tek yapman gereken fatihin fethederken adının koyulacağını bilmediği, yavuz*un atlarken hiç teredüt etmediği köprüden derin maviliklere atlarken film şeridi gibi gözlerinin önünden geçen hayatının galasında ön koltukta yer almak.

when good dogs do bad things

the dillinger escape plan in 2002 çıkışlı irony is a dead scene ep sindeki muthiş parca. mike patton ın vokali müthiştir, dinlenesidir. sözleri şöyledir:

i' m the best you' ll ever have
you' re the best i' ll never have

pain...
gone.
rain...
stop.
sun...
shine.
you' re...
mine.

here kitty kitty kitty

mommy mommy mommy mommy mommy

here kitty kitty kitty

listen:
listen through the walls
the sound of quick footsteps sneaking down the hall
whispers
the pages turning
the leaky roof
the toilet flushing
numbers on the license plate

i' m nothing more than
the best you' ll never have
a speck on your bedroom wall
a blood red waterfall

the best you will ever have(x3)

your dead things are locked up inside
blow smoke rings straight back in time
roses floating out with the tide
dance and sing under gunfire
open wings slowly take flight...

around these parts a fly can live
a fly can live a thousand years
but a man cannot die soon enough, true enough

a smiling drunk nursing a glass of milk
a girl with a face like prison bread
over the kitchen noise i hear them howl at me

a scabby ketchup bottle and a two-dollar bill
i guess its time to pay the bill, but you know i never will
i'm hungry still...

run away run away run away run away
mercy killing on the way
never thought i'd hear you say
falling to your knees and pray now

run away run away run away run away
mercy killing on the way
never thought i'd hear you say
falling to your knees and pray now

in this crowded place i could swing a cat
and not even hit a soul...
it's just the lonely vacuum of human black holes

and i'm as dry as these thirsty trees
with big city thoughts in the dirty breeze...
promising to set me free
"waiter, check please..."

i'm the best you will ever have.

sahi bir lost vardı ne oldu ona

iyisiyle kötüsüyle 6 sezonu, onlarca bölümü geride bıraktığımız lost dizisinin son bölümü 23 mayıs 2010 itibariyle yayınlanacak. dizinin sonlanmasının ardından onlarca teori; cevaplananlar, havada kalanlar vs. vs. ama bir tek şu soru diziyi izleyen izlemeyen pek çok dimağda yer edecek.
sahi bir lost vardı ne oldu ona?

futbol tarihine geçmiş unutulmaz sözler

(bkz: şampiyon olduk şahitlerim var)

başka adamlarla başka şehirde

ekşi sözlükte herhangi bir entry nin altındaki paylaş butonunun üzerine geldiğinizde çıkan kelimeler topluluğu. tamam paylaşalım da neden adamlarla. arkadaş ben belki hatunlarla paylaşmak istiyorum sana ne. neden zaptırapt altına alıyorsun insanı.*

moderasyonun bursa nın şampiyonluğunu kutlamaması

moderasyon kutlamadı ama ben burdan üzerime düşeni yapmak istiyorum.
--spoiler--
merhaba arkadaşlar,
tsl 2009-2010 sezonu şampiyonu bursaspor u yürekten tebrik ediyoruz. takıma ve taraftarlara önümüzdeki sezon şampiyonlar liginde başarılar diliyoruz.
--spoiler--