her yazarın yazısını yayınlamadan önce kendisine sorması gereken soru. -> ben bu yazıyı niye yazdım?
gülümsetir.
düşündürür.
uyandım, gözlerimi açtım, sustum, yorulmuştum, uyumaktan yorulmuştum. ortopedik yatakların aslında yeterince ortopedik olamadığı çekyatlarınsa onları aratmadığı bu evde hangi garibanın wireless ını kullanadığımı bilmeden kaç gündür açık doluğu belli olmayan, klavyesi dökülen saç tellerimle kaplanmış laptopımın tuşlarına bir annenin yavrusuna süt veren memesinin saflığıyla dokundum. belki saçmalamaktı niyetim belki boşalmak. susmaktı aslında konuşmamak. karalamak.
girdiğim bir çok entry'den sonra kendime sorduğum soru.
(bkz: neden geldim istanbul a)
bende bilmiyom neden yazdıgımı ama , sanırım içimi kemiren kurtcuklar yüzünden yazdım . Tam olarak emin değilim ama sanırım şüpelerim doğru . ne yapacagımı bilmiyorum . böyle bi durumda ne yapılabilirki ... sonuc BEN BU YAZIYI NiYE YAZDIM .... ne bilim yazdım işte
(bkz: çünkü eşşeğin zikinden dolayı)
yazısını ben bu yazıyı x e yazdım kalıbına oturtamayanların haykırışı.
yazılan her entry nin acı vermesi **
(bkz: ben bu yazıyı kendime yazdım)
Ben bu yazıyı, ben bu yazı niye yazdım demek için yazdım.
sevgili ni,
senin kim olduğunu ne olduğunu bilmiyorum. ama bilinmeyenin cazibeliğine kapıldım ve sana bi yazı yazdım.
ben bu yazıyı niye yazdım niçin yazdım gördünüz geldim ve yazdım.

(#14389346) ben bu yazıyı niye yazdım ?

(bkz: ironi)
ıslak, pis dolmuş zeminine düşmüş bozuk para... levhalardan görünmeyen yollar... cepten çıkan tomarla para, sorsan- ah abi ah hepsi benim olsa-... gözlüklü, kısa kesilmiş favorili memurlar... aç karınlı hastalar( doktor öyle istemiş)... yeni yetmiş öğrenci kardeşler...hep beraber seyir halindeyiz. ciğerde yanmam var, canım dar...sigaralanma isteği çay yanlarında... yetişilmemiş bir ders... radyoda, eğitilmemiş bir ses... lan kediler kovalasın sizi itler...
soru şeklinde başlık açmak kategorisine girip silinsin diye.
http://inciswf.com/1284765308.swf
yazdıysam yazmışımdır. yazmadıysam yazmamışımdır. yazdık ta yazmadık mı dedik?
bir üst seviyesi
-Ben bu yazıyı neyle yazdım.
Yazarken hep düşünülmesi gereken sorudur. Belki de soru değildir ni diye biri, birşey, vs. Vardır.
Alzheimer mı oldum ne? az önce aklımdaydı ya..
eskiden sevgiliye yazılan uzun edebi nitelikte ki güzel mesajlardir.ben bu mesajı bu mala neden yazdım diye sık sık sorar insan.
uyandım, gözlerimi açtım, sustum, yorulmuştum, uyumaktan yorulmuştum. ortopedik yatakların aslında yeterince ortopedik olamadığı çekyatlarınsa onları aratmadığı bu evde hangi garibanın wireless ını kullanadığımı bilmeden kaç gündür açık doluğu belli olmayan, klavyesi dökülen saç tellerimle kaplanmış laptopımın tuşlarına bir annenin yavrusuna süt veren memesinin saflığıyla dokundum. belki saçmalamaktı niyetim belki boşalmak. susmaktı aslında konuşmamak. karalamak.
Nasil yazdim, neden yazdim? Aslında yazmamış da olabilirim. Yazmissam yazmisimdir, yazmamissam yazmamisimdir. bunu suale gerek yok. Sahi, neden yazdım ben bu yazıyı ya?
Sözlükte mesajlaştığım biri var belki dost oluruz. Tanıma fırsatı verirse diye. Direkt ona da söyleyemiyorum utandım.