bugün

penaltı kurtarılmaz, kaçırılır.

edit:ne çok yırtıcı forvet varmış sözlük bünyesinde hayret doğrusu.
Gökmen Özdenak Necati Ateş'e kötü sut cektigini anlatırken..

G:biraz daha geliştirmen lazım son vuruslarını..
N:Abi biz senin penaltı atıpta ritz carlton'da turist vurdugunuda biliriz.
tanrının eli.

(diego armando maradona 1986 meksika dünya kupası çeyrek finalinde ingiltere ye elle attığı golden sonra yaptığı yorum)
ebenin amı ali sami. (turgay şeren)
(bkz: futbol asla sadece futbol değildir)
ingiltere'de 2 büyük takım vardır.1:Liverpool,2:Liverpool genç takımı.Bill Shankly(Liverpool'un efsane teknik direktörü)
Bir zamanlar beşiktaş 'da forma giyen madida 'ya rakip defans oyuncusunun yaptıgı sert faulden sonra beşiktaş taraftarının verdiği saldırı emri.

recep uyuma madida 'ya sahip cık!

recep uyuma madida 'ya sahip cık!
"hakemler kuralları biliyorlar ancak futboldan anlamıtorlay" ( kimin söylediğini hatırlamıyorum)
birgün karşılık veren bir futbol topu icat edilecek, futbol o zaman daha zevkli olacak.
''italyada bir cok italyan yasıyor'' italyanın 2006 dünya kupasındaki maclarının birinde kanal1 spikerinin agzından cıkan mana yüklü cümle.
Pazar gunu 20:45 te sampıyonuz. (Adnan POLAT)
asla yalnız yürümeyeceksiniz (liverpol taraftarı)
resultante importante (fatih terim)
hakem serbest vuruş noktasını gösterdi(bülent karpat)
diagonal paslarla olgun atak geliştirme çabası(ilker yasin)
hiç kimse beni bu statta sadece 20 bin kişi olduğuna inandıramaz(GS-Milan maçı sonrası maldini)
(bkz: söylenecek bir sey yok)
(bkz: artık önümüzdeki maclara bakıcaz)
real madrid olmasaydı, birileri zaten onu var ederdi. (katalan edebiyatçı)
golü önce kafanızda, düşüncenizde atmalısınız. düşünmeden atılan gol, gol değildir. (metin oktay)
bu bir derbi değil, katalunya nın ispanya ya verdiği özgürlük mücadelesi. ve ben kendimi katalan askeri zannettim. (gary lineker nou camp ta oynadığı ilk real madrid maçı sonrası)
en iyi defans atak yapmaktır, sözü yorumcular tarafından yıllardır söylenen klişeleşmiş sözlerdendir.
- ağlamak istiyorum aman allahım ağlamak istiyorum ümit aktan

onun ağzından o geceyi anlatan bir yazı:

Galatasaray'ın UEFA finalini oynadığı gün TV yayını için Kopenhagta'ydım. Maçtan bir gün önce tüm Türk televizyonları stadın çevresine kamp kurmuş, yayın yapıyordu. Gökten yağmur boşansa da, Ali Kırca da dahil tüm anchorman ve spikerler aldırmaksızın ana haber sunuyordu.. Ertesi gün stadda yer alan onbinlerce göz yağmur duasındaydı. Maçta gök gürledi, bitiminde yağmur bombası atılmışcasına gözlerden akanlar sel olup Kopenhag caddelerine taştı. Dünya televizyonları çılgınca sokaklarda zıplayan Türk seyircilerin içine dalıp, birlikte tepindi canlı yayınlarda. Müslüman ülkelerde halk sokaklara dökülüp "Cim Bom" diye bağırdı, ağlayarak...
http://www.kodadimedya.com/print.php?id=2926
buradan puan veya puanlarla dönmek istiyoruz ...
gecmisde soylenmis ve hatirlanabilen futbolla ilgili sozlerdir.
"Atan alir", "3 korner 1 penalti". Kim unutabilir ki.
" (bkz: yapma hayrettin)"
beşiktaşlı olunmaz , beşiktaşlı doğulur.
3 avans 4 te biter.
(bkz: bobo yu aldı sol açık oynattı eşekoğlueşek)
(bkz: çabuk kalktı dikkat edersen)