bugün

entry'ler (10)

tütün sarmak

En iyisi kardeşim. Benim gibi yapacaksın. Alacaksın 1 kg tütün bir ay idare eder seni. Adıyaman dan en iyi tütünü 85 - 90 liraya alsan 5 liraya da sigara kağıdı (çarşaf) alsan. Mis gibi en azından ne sardığını biliyorsun daha ucuza geliyor. Ama benim önerim içi boş sigara kağıtları var onlardan alın içine de tütünü doldurdun mu ohh ağzınızdan burnunuzdan gelir vallah. Doldurmak içinde ufak bir makinesi var makine dediğime bakmayın ucuz 4 - 5 lira bir şey.

kendine aşık olmak

Herkesin aynaya baktığında yaşadığı duygu.

sözlük yazarlarının şu an giydiği kıyafetler

Adamlar parmak arası terlik, tişört yazmışlar yazı getirdiniz yazı! Ben donuyorum kombi bozuldu be. Bu kadar mı şanssızlık olur.

başka bir dine inanıp aileye söyleyememek

Ailesinden farklı bir dine mensup olup onu ailesi ile paylaşamayan insan. Muhtemelen ya olacaklardan korkuyordur yada çevresinin gözünden düşmekten.

putin gizli müslümandır

Yalan der başka bir şey demem. Gizli müslümanmış gelde külahıma anlat sen onu.

tayyipcan ın sorumlu amerika dır diyememesi

Her şeyin bir yeri ve bir zamanı var. Eskiden ne derlerse eyvallah diyen Türkiye şimdi en azından karşı çıka biliyor. Buda demek oluyor ki zaman geçtikçe güçlenen bir Türkiye var ortada. Zamanla bu Türkiye güçlenmeye ve gelişmeye devam edecek. Bugün söyleyemediğimiz birçok şeyi yarın veyahut bir sonraki gün elbet söyleme cesaretini kendimizde bulacağız.

insanı hayata bağlayan şey

Sevgidir insanların size olan sevgisi ve sizin insanlara olan sevginiz. Tabi yalnızca insana sevgi duyulmaz; Vatana, futbola, arabaya, vs. Bizleri ayakta tutan, dünyaya bakış açımızı değiştiren, hayata bağlayan şeydir sevgi.

hiç cinsel ilişkiye girmeyecek insan

Bir kaza sonucu organını kaybetmiş insandır. Tanrı yardımcısı olsun.

bana türkiyeyi anlat diyen turis

Eğer Türkiye ye gelmemişse muhtemelen biz türklerin deve ile seyahat ettiğini düşünen turisttir.

kitap ödünç vermeye korkan insan

Daha önceden konu hakkında kötü tecrübeler edinmiş insandır.