bugün

entry'ler (83)

babanın ırkçı olması

sıkıcıdır. evde boş boş kavgalara sebep olur.
olsundur.
n'olursa olsun baba dünyadaki en güvenilir limandır.

dinin amacı

insana iç huzuru yaşatmaktır,
boşta kaldığında sığınacak yerlerin olduğunu bilmektir.

not: yalnızca islamı kastetmiyorum.

1 haftalık sevgilisini sosyal medyada kullanan kız

çevresindeki diğer çiftleri kıskanmakla tükenmiş bir ömrün kızıdır.
"bakın benim de sevgilim var mehe" mesajı vermek için her yere fotoğraf koyar ve sevgilisinin adını yazar.
günümüzün "en doğal" olayıdır. fazla umursamamak gerekir.

en güzel erkek ismi

gece
yusuf
ve mahir'dir.

bir erkekten sıkılma sebepleri

şüphesiz gitgide büyüyen aptallığıdır.

erkeği en sağlam burç

terazidir herhal.

sözlük yazarlarının itirafları

gün içerisinde o kadar çok aşık oldum galiba diyorum ki insanlar beni döverek öldürüp gitar kutusunda çöpe atmak istiyor.
ama ciddili çok güzel adamlar yaratmış allah. biz n'apalım be???

captain america the winter soldier

(bkz: hail hydra)

en yakındaki kitabın yazarı

(bkz: cyrano)

ey karanlık mavi güneş

--spoiler--
\"... suların çekildiği yerde, sarı saçlı bir küçük kız yatıyordu. yüzükoyun. kımıldamıyordu. doğruldum. kadın tuttu beni. dokunma dedi ona. sen dokunursan kaybolur. çünkü senin dilinle lanetlemiştir. çünkü o çocuk değildir. bizim bin yıllık dilimizdir, öyle büyümemiştir. çocuk kalmıştır. konuşmazsam ölecek dedi.
saçmalama dedim, çocuk bu, boğulmuş. dalgalar sarmış, su boğmuş onu dedim. senin belleğin yüzünden dedi, onun için unutuyorsun. konuşan unutur. yazan daha çabuk unutur. konuşamayan unutamaz, istese de. o, çocuk değildir.
iteledim kadını. çocuğu kaptım, kucakladım. kollarıma yatırdım. sarı uzun saçları kollarımdan aşağı sarktı. ağzını yuvarlayıp dilini çıkarmasını bekledim. küçüldü kollarımda. daha küçüldü. ölü küçülür mü diye sordum, şaşkın, kadına. ölü olsaydı küçülmezdi dedi kadın. dildir o, acı çekiyor. konuşamadığı için.
sustum. kadın da sustu.
kadının sesinin küçük bir çocuğun sesi olduğunu, ikimiz de susunca çıkardım. sesti hemen hemen. dili var mıydı çıkaramadım.
baktım, elimde o bulduğum şey. "benim mi bu kalıt?" diyebildim, "benim" derken irkildim, "benim" olmasının yüklediği suçluğun iç bulantısıyla. savurdu attım o kalıt olan şeyi, denize, suların içine. "benim değil artık değil mi?" diyebildim. peki dedim ardından, ama deniz kimin?"
--spoiler--

nuttintoc

evde kalmamıştır çünkü henüz gençliğinin baharındadır. kezbansa da kendine kezbandır umarım bunu yazan kendine muazzam bir yar bulabilir. öpüyoruz.

eski sevgilinin unutulmayan özellikleri

gülüşü. bir erkek nasıl bu kadat güzel gülebiliyordu halen aklım almıyor.
(bkz: gavur)

sözlük yazarlarının itirafları

o yalnızlık var ya, it gibi korkuyorum kendilerinden.

sadece tuvaletteyken sozlugu kullanmak

ne yazık ki tüm sözlüklerin layık olduğu yerdir.
keşke işsiz olmasam.

kıza devrim kadar güzelsin demek

bir kızın duyabileceği en güzel iltifattır. ve kıskanılır.

yazarların kızları olursa koyacakları isimler

efsalisa.

arapça vs türkçe

arapça net alır.

aşk acısı nasıl geçer

geçmez.

yazarların burçları ve yükselenleri

terazi, başak

kadınlardan iyi şair çıkmaması

füruğ ferruhzad'ı duymamış, bilmemiş cahil erkek beyanıdır.