bugün

entry'ler (211)

kemalist oylar hdp ye kaydı

hdp'nin barajı geçmesini sağlamışlardır doğru. ama ak troller tarafından göz ardı edilen akp'nin yediği haltların, pkk'dan geri kalmamasına rağmen, kendilerince şimdi vicdan yarışına düşerek chp'lileri suçlamalarına da neden olmuştur ayrıca.

(bkz: nasıl cümle oldu bu)

fox tv seçim yayını

chp'nin oylarının düştüğünü söyleyen iki adama sahip yayındır. arkadaşım chp'nin en %3'lük oyu hdp'ye gitti lan.

edit: heyecan yüzünden cümle düşüklüğü ve yazım yanlışlığı.

7 haziran 2015 milletvekili genel seçimleri

fox tv'de chp'nin oylarının azaldığına dair saçma sapan yorumlar yapan iki adam var. hdp şu an %12'lik bir oy alıyorsa bunun en az %3-%4'ü chp seçmeni sayesindedir. yani chp hem hdp'ye oy kaydırmış, hem de kendi 2011 seçimlerinde olan oy oranını korumuş. bu ne demek o fox tv'deki iki salak? chp oyunu arttırdı demek. yemin ediyorum salak salak heriflerle dolu bu ülke ya.

haberleri gazeteden değil uludan takip etmek

ulu yerine ekşi'yi koyduğumuz zaman yaptığım eylem.

malum ulu am-göt-meme üçgeninde seyrediyor. arada bir düzgün başlık çıksa şanslıyız.

yazar nicklerinden kime benzediğini tahmin etmek

sirinlerim tahtani - gargamel.

çocuk o çocuk anlamıyor musun çocuk daha çocuk

üzücü bir başlık, üzücü enrty'ler.

ülkenin bu tür canilerle dolduğunu görmek üzücü. neyin doğru neyin yanlış olduğunu idrak edemeyen * bir insanın ölümüyle sevinenleri görmek üzücü. hele bu bir çocuksa...

edit: bu kadar eksinin gelmesi de üzücü.

tüm kürtlerinin pkk yı desteklememesi

doğru olan önermedir.
bu kendini aydın sanan kesim ne zaman isimleri, objeleri, insanları bir gösterge olarak görmeyi bırakacak; ancak o zaman bu doğru anlaşılacak.*

hem laik hem türbanlı kız

gayette normal kızdır.

kız inanıyordur, ama yobaz değildir, başına takar istediğini, laik de olur kemalist'te.
bizim ülkemizdeki şerefsizler din adı altında yapmadıklarını borakmadıkları için tüm dindar * insanları aynı kefeye koymak, kusura bakmayın ama salaklıktır. insanlar * dinine inanıyor * diye başörtüsü takabilirler, bunda bir kusur yoktur benim için. ama tekrar söylüyorum, din adı altında başörtüsü takıp, dünyada üstüne ne kadar yapışan kıyafet varsa giyip, üstüne birde palyaço makyajı yapıyorsa o zaman bir problem vardır benim için. bu zaten ne dindar bir insan olabilir, hadi dindarı geçtim insan bile olamaz benim gözümde.

bu ülkede başörtüsü takıp, atatürk'ü seven seven, laikliği savunan, cumhuriyet bağımlısı çok insan var.

başörtüsü var, başörtüsü var. önce bunun ayrımını yapabilmek lazım.

atatürk ün seccade üzerinde poz vermesi

seccadeyi ilahlaştıran, putlaştıran cahilleri gözler önüne sermiştir.

ulan azıcık kendi dininizden haberdar olun lan. söylediğiniz şeylerin elle tutulur bir yanı olsun.

edit: kilimmiş lan o. ne seccadesi.

edit2: (bkz: üstad mustafa armağan)

komünist olmanın havalı bir şey olması

türkiye'de komünizm iğrenç, tu kaka şeklinde bir şey olarak görüldüğünden olmayan havadır.

bir saniye lan, sırf bir şeyi savunuyorsun diye havalı mı olunur? ne saçma adamlarsınız yahu.

belediye otobüslerinde tezek kokan köylü amcalar

(bkz: i didn t read it bro we didn t have situation)

insanları dinden soğutan şeyler

şu canlandırmaya konu olan şeylerdir.

allah: bana inanıp inanmamakta özgürsün ama inanmazsan yakarım.
insan: !@%%&32wjlerg!^^^+%+%%

ışid e ses bombası atıp ışiddin mi demek

görsel

bayrağı atatürk heykellerini kürtlerin yakmaması

kanıtların gösterilmesini rica edeceğim olaydır. *

kürt halkından toplanan vergiler geri iade edilsin

(bkz: vergi ne arar la kürtlerde)*

chp nin kürtçü olduğu gerçeği

öncelikle kürt ve pkk'lı kürt'ün ayrımını yapabilmek gerekir. sonrasında kürtçü mü yoksa salak bir şekilde "muhalefet olacağım" diye pkk ve pyd'ye yaklaşan aptal bir parti başkanına mı sahiptir bunu sorgulamak gerekir.*

sol frame

sinirlendiren, iğrenç şeydir.

yahu şu sol frame'de ekşi'deki gibi bir uygulama yok mu? varsa ben mi bilmiyorum? hani en çok entry girilen başlıklar gelse önümüze, kirpisonik gibi başlıklar gelmese, gelse de ben görmesem.

yeşillendirin bir yazarcıklar...

ekonomi çok iyi yea diye gezen eleman

moody's i ciddiye almıyordur.

(bkz: hıh)

atatürk geometri kitabı yazdı tayyip ne yazdı

oğluna, eşine, kızına paraları sıfırlamaları için gemicik, lüks villalar, arsalar almalarını sağlayacak çekler yazmıştır.

yobaz kafası vs bonzai kafası

bonzai öldürür, yobazlık ne yazık ki öldürmez.

ve kişi yobaz olduğunun farkında bile olmadan ağzından tükürükler saçarak yobazlığı yaymaya devam eder.

edit: imla