bugün

entry'ler (10)

evlenilecek kişiyi düşünmek

Evlilik sürecine girmeden önce acaba doğru mu yapıyorum diye defalarca düşündüren durum halidir.

bitmek bilmeyen doğru insan arayışı

Doğru insan diye bir şey yok mükkemmel insan da.Hepimiz özveri de bulunduğumuz zamanlar karşımızdakinin doğru kişisi olabiliyoruz ama ayarı fazla kaçırınca da geriye bizden bişey kalmıyor bir başkası olup çıkıveriyoruz yani doğru kişi kendi kişiliğini yitirmeden karşındakini mutlu edebilen insan modelidir.

aşık olunca etrafa neşe saçmak

bir pembe gözlükle dolaşmak halidir.Aşkın gerçek yüzü ise;

En sonunda öğrendim galiba ya da kafama vura vura zorla öğrettiler...Neyi mi ?
Aklımı kullanmayı...iyice tanımadan hiç bir insana bağlanmamayı.. insanları değiştiremeyeceğimi (özellikle yalancıları)insanların dolduruşuna gelmemeyi...Çamura taş atmamayı (mutlaka üstünüze sıçrar)
Hiç kimse için .Beni takmayanı takmamayı...
Verdiğim değeri haketmeyen insanları silmeyi...Arkama dönüp bakmamayı...kendime saygımı yitirecek birşey yapmamayı...
Gözyaşlarımın değerini bilmeyi ve onları değmeyecek şeyler için harcamamayı...
Bir çift tatlı söze kanmamayı...Ben izin vermeden kimsenin beni üzemeyeceğini...
Kendimin herşeyden önemli olduğunu ÖĞRENDiM!
Seni kaybettim ama en önemlisi , kendimi yeniden kazandım..........
Hayatın en hüzünlü anı, deli gibi sevdiğin insanın buna hiç değmediğini gördüğün andır.
Ve en büyük kaybın onun için harcadığın zamandır.
Senin aşkını şu gün hak etmeyen,
Bil ki 10 sene sonra yine hak etmeyecektir.

ACIDIR.

Zamanın gerisinden çıkıp gelir eskimeyen sevgili oysa farketmedi bıraktığı hiçbirşey eski yerinde değildi ki...

aşık olmadığı biriyle evlenen hayvandan farksızdır

Tekrar söylüyorum ''kahrolacağına daha az mutlu olabilmeyi göze alabilmektir'' bu aşık olunan kişi birden bire ortada bırakıyor 2 ay aramıyorsa yada birlikteyken 3 gün aramadığı oluyor ''neden aramadın'' dendiğinde ''hatırlamıyorum'' cevabını alıyorsa sebepsiz, kötü anlarında hastayken mesela yanında olmuyorsa üstüne birde aradığı zaman hiç açmadan meşgule atıyor yada sonra ararım diyip kapatabiliyorsa acil durumda bile ve sadece geceleri yalnız kaldığı zaman kimse olmadığında sevgilisinin yokluğunu hissediyorsa bu durumda diğer kişiyi tercih etmek yapılabilecek en mantıklı davranıştır.Erdem de büyüklükte ayrılsa bile sevgilisine kimse tarafından laf söylettirmemek ve o kişiden bok diye bahsetmemektir.

uzun bir aradan sonra eski fuckbuddyle karşılaşmak

ve en acı olanı da sadece vücudunu değil hayatını sevgini kalbini paylaştığın insanı aslında hiç tanımamış olmak ve internete bir sözlükte kişinin gerçek yüzünü öğrenmek...

büyünce ne olacaksın sorusuna alternatif cevaplar

-Büyüyünce ne olacaksın?

-Bakalım kısmet hele bir büyüyelim de.

insanlarda özgüveni arttıran durumlar

Para,fiziksel görünüş,cahil cesareti dediğimiz durumlarından birinin ya da bir kaçının çokça bulunma durumu.

aşk için her şeyden vazgeçen insan

Benim yapamadığım şeyi yapabilen insan modeli.

hatıranı yad ediyorum sevgilim

durup durup ağlamaktır olmadık yerde gözlerinin dolması yanındakinin farketmemesi için avuç içleriyle gözlerini kaşıyor gibi yaparak silmektir.

kızlara kötü davranınca daha çok aşık olmaları

''Abartıldığı takdirde erkeklerin tekedilmelerine sebep olan durumdur'' kesinlikle daha güzel ifade edilemez.