bugün

ben her aşkımı ruhuma bir kaç beden büyük aldım aşk pazarından. büyünce giyerim diye. ruhuma giydiririm diye. boyumdan büyük cümleler kurdum. büyüyünce her birinin altına imzamı atarım diye.

olmadı.

ömrümün en dik zamanında, keskin kelimeler yetmedi. devrik cümleler boşlukta yankılandı. ellerim ceplerimde, bir kış gecesi kulaklarım üşüdü.
ana caddede yürürken, üzerlerine gittiğim arabalar frenlerine asılıp kornalarına bastı. karanlık sokaklarda, birer karartıdan ibaret sokak hayvanları geri çekildi.

ben öylece kaldım.

şık bir ölüm stili bulma telaşıydı benimkisi. şık bir ölüm stili bulup da kendimi öldürmek.

olmadı..

yakışmadı. yakıştıramadım. bulduğum, düşündüğüm hiçbir ölüm stili beni ifade edemeyecekti. önceki intiharların veya ölüm stillerinin hepsi o kadar aptalcaydı ki, yaşamak, ölmekten daha şık geldi bana.

bu yüzden yaşıyorum. kendime şık bir ölüm stili bulamadığımdan.
-abi bir türlü adam gibi bir ölüm şekli bulamadım.
+harakiriyi dene. 1 sağ 1 sol 1 yukarı 1 aşağı. karnına dünya haritasını çizebilirsin. kesin televizyona çıkarsın bak.
-tamam abi saol.
ölüm kimseye yakışmadığı için şık bir ölüm stili olmadığının farkında olmayan kişinin kendi yaşamına verdiği anlamdır.
bir de anket diye kötülersiniz, uludağsözlük size her konuda yardımcı olabilecek kütür kütür bir kültür hazinesidir mirim;
(bkz: karizmatik intihar yontemleri)
(bkz: cilgin intihar planlari)

bu anketler tüm meyilliler için gelsin;
(bkz: intihar etmeden once dinlenecek sarkilar)
(bkz: intihar ederken dinlenebilecek şarkılar)
kendi kendini öldürmelerin hepsinin bir şekilde günah sayıldığı ruhumuzda belki de inanç sağlamlığının sınırlarını zorlamaktır.