bugün

olması durumunda jenerikteki dış ses'in " iyi bir çocuk olursanız değil şirinler'i şirinler'in günlüğünü bile görürsünüz" diyeceği günlük.

sevgili günlük;

uyandım, hava günlük güneşlikti. tam kafamı pencereden çıkarıyordum ki kelebeğin biri bana sevgi gösterisi yapmak istedi, cebelleşirken de kanadı saksılara çarptı. saksıların alayı düştü ve bir tanesi de pencerenin altında uyuyan tembel şirin'in kafasına düştü. tabi onun etkisiyle bir anda uyandı, tip tip baktı ve yıkıldı. tırstım.

kapıyı açıp dışarı fırladım. o anda gözlüklü şirin tembel şirin'in o halini gördü ve açtı şom ağzını. "şirin babaaaaaaaa,şirin babaaaaa" diye bağırıyordu. susturamadık. ortalıkta bağıra bağıra koşuyordu sadece. bunu gören güçlü şirin gözlüklü şirin'in gözüne vurdu. zaten o hep gözüne vuruyordu herkesin, bir de bunu dile getirmesi yok muydu, öldürürdü beni. şirin baba koştu geldi hemen kargaşaya.

büyü yaptı olmadı. ayılmadı tembel şirin baygındı hala. okudu üfledi yine olmadı. çilek suyu sürdüler yine olmadı. şirine öptü, o bile fayda etmedi. ağlamaya başladı bütün şirinler. herşeyden nefret eden somurtkan şirin bile ağlıyordu. o anda büyük bir sarsıntı oldu, hatta devam eden bir sarsıntı...

kafamızı kaldırıp baktık. bir insan. kocaayaktı bu. hani salak olan dev. ama o iyi bir çocuk olmadığı için şirinleri ve şirin köyü'nü göremiyordu. salakça etrafına bakındı ve pantolonunu hafifçe sıyırıp başladı işemeye, köyün üstüne doğru. şirine o an korkudan bayıldı. güçlü şirin bile korkmuştu, vuramazdı hiçbir şeye şu an, göze bile... ıslanıyorduk. bitmek bilmiyordu kocaayak'ın işi. zehirlenecektik belki de.

aşağı yukarı iki dakika boyunca işeyen kocaayak, bir de üstüne osurdu ve terk etti orayı. işte o anda tembel şirin gözünü araladı. esnedi ve gülümsedi. "çok uyumuşum ama yine uyumalıyım" dedi. şirine de ayılmıştı bu anda ama tekrar bayıldı kokudan. hepimiz tembel şirin'in düzelmesine çok sevinmiştik.

başladık o sevinçle el ele tutuşup, halka oluşturup lal lal lal lalala diye şarkı söylemeye, zaten sürekli yapardık bunu, bir anlam veremezdim ama ben de yapardım...

halkın şirini,101'den sadece biri