bugün

Kuran'la çelişen ama Kuran'danmış gibi görünen sözlerdir.

Sıkışıldığında sığınılan ama sığınanı korumayacak kadar zayıf olan sözlerdir.

1 - bir defayla bir şey olmaz. (her pimanlık bir defayla başlar)
2 - daha genciz. (ölenler hep yaşlıymış gibi)
3 - allah kalp temizliğine bakar. (kuran'ı niye indirmiş o zaman?)
4 - allah ile kul arasına girilmez. (iyide ben zarar görüyorum, içip içip beni rahatsız ediyorsun zirzop!)
5 - emekli olduktan sonra. ( daha gencizin değişik varyasyonu)
6 - zaman size değil siz zamana uyun. (zamanın ne teklif ettiği önemli değil mi?)
7 - bir şey olmaz allah affeder. (kuran'da neden öyle demiyor? )
8 - bu kadar günahtan sonra biraz zor affedilirsin. (kuran'da, pişman olup allah'a yönelen herkesin affedileceği yazıyor)
9 - fazla düşünme kafayı yersin.(bu sözü söylerken mevlana'dan da mı utanmıyorlar hayret ediyorum.)
10 - cehennemde bir süre yandıktan sonra cennette girmeyecek miyiz.(kibrit çöpünün ateşine dayana biliyormuş gibi)
11 - biz büyüklerimizden böyle gördük. (beraber yanarız, sorun yok mu diyorsun?)
12 - aman ha dikkat beyninizi yıkamasınlar. (kirlenen yıkanır evlat!) (allah söyletiyo demekki)
bi kereden bişey olmaz.
vallaha son kez.
sabun sabun, nereye kadar aq.
içindeki sesi dinle, seni yanıltmaz, diye bu konudaki ilk golünü atan şeytanın 12 adet sözüdür.
topu topu 12 söze kanacak kadar salak olduğumuzu anlatan başlık. katılmıyorum o ayrı.
madde madde gidelim. salt iyi salt kötü olmayacağına göre;
1- bir kereden hakkaten dünyanın sonu geldiğide olur, hiçbirşey olmadığıda (bir musibet, bin nasihatten iyidir) çok iyi bir atasözüdür bu konuda.
2- üzerinde durmaya gerek yok, delikanlı olmak böyle birşey,kanı kaynamakta genç insanın. şeytanın ne söylediği çok önemsiz.
3- allah kalp temizliğine bakar, kuranda indirir, çünkü herkesi aynı yaratmamıştır. kitap olmadan sesini çıkaracaklar mevcuttur, şeytanla zerre ilişkisi yoktur.
4- allahla kul arasına girilmez. çok doğru bir söz. örnek olarak ''leküm dinikum veliye din'' anten. içince rahatsız ediyorsa ararsın polisi, işlem yaparlar.
5- emekli olduktan sonra. aha üstte açıklaması var, allahla arasında olan bir durum kime ne zırzop.
6- zaman size değil siz zamana uyun. şeytanda akıllıymış hakkaten. zamandan kastın ne olduğu açık değil.
7- birşey olmaz allah affeder. kuranda kaç kere allahın affedici olduğunu söylemeye gerek yok.
8- bu kadar günahtan sonra zor affedilirsin. bu hükmü verebilecek tek canlı allahtır. kimse karışamaz, şirk koşulmasın, terbiyesizlik yapılmasın.
9- fazla düşünme kafayı yersin. kesinlikle şeytanla alakası olmayan söz öbeği. düşündükçe kaçar insan inançtan, saçma.
10- cehennemde bir süre yandıktan sonra cennete gitmeyecek miyiz? allahın takdiridir. sen görevini yapacaksın bekleyeceksin.
11- biz büyüklerimizden böyle gördük. siz zamana uyup büyükleri takmazsan olur sanırım. ama bu şeytanın kafa karışıklığını anlamadım, bu madde altıncı maddeyi siliyor.
12- aman ha dikkat beyninizi yıkamasınlar. evet okursan, düşünürsen, anlamaya çalışırsan, eğitimli olursan beynini yıkamazlar. şeytan mıyım neyim?
maddeler bir sürü internet sitesinde dolanıyor, onuda ekleyelim.