bugün

türk futbolunun filozof hocası, sağlam karakteriyle şimdiye dek taraflı tarafsız tüm türk futbolseverlerinin takdirini kazanmış olan trabzonspor teknik direktörü şenol güneş'in bugünkü basın toplantısında bir kez daha verdiği derstir.

helal olsun dedirtmiştir.

http://www.ajansspor.com/...ilmese_de_sampiyonuz.html

--spoiler--
"Futbol açısından bakarsak Trabzonspor'u şuanki aşamada şampiyon görüyorum. Kupa alınır alınmaz onu bilmiyorum. Fenerbahçe oyuncu ve antrenörğü de emek vermiştir, ona da saygı gösteriyoruz. Bizim Fenerbahçe ile bir sorunumuz da yok, bizim kimseyle sorunumuz yok. Biz kendi işimizi yapıyoruz, onun dışında gelişen şartlara göre bazı kararlar alınıyor. O kararlar çıktı da; 'sizi ikinciklikten birinciliğe alınıyoruz' denirse, zaten o gün olmazsa başka gün alacaklardı. O zaman niye niye bizden rahatsız oluyor başkaları. Bizle ilgili bir şey yok, bizim bir garetimiz de yok".

"Herkesin kendi işini yaptığı bir ortam görmek istiyoruz. Medyanın medya, yöneticinin yöneticilik, teknik heyetin teknik konularla ilgilenmesini diliyorum. Herkes her şeyi konuşursa bir yere varamayız. Herkes kendi birimi içinde kalmalı. Bu konuda adımlar atılıyor. Maç sonunda futbolcular, hakemler, teknik adamlar konuşmalı. Çünkü işi yapanlar onlar. Sistem, kurumlar, taraftar, oyuncu ve medya kendini gözden geçirmeli ve yenilenmeli. Başkasını değil kendimizi değiştirmeliyiz. Kendimizi değiştirirsek dünya da değişecek."

"Sahaya 'Ölmeye ölmeye geldik' diyerek gelirseniz bir sonuca varamazsınız. Kazandığımızı zannettiğiniz anda kay a gösterilebilir ancak aksi kaybedebilirsiniz."

"Kanunlar nasıl yapılır bilmem. Ama uygulama için bir antrenör için şunu söyleyebilirim. Daha iyi bir ortam için yapılıyorsa evet derim. Ama suçu örtmek için yapılıyorsa hayır derim."
--spoiler--
şenol güneş iyi adamdır.
yönettiği takımı tutmamama rağmen hem kişilik hemde teknik direktör olarak çok beğendiğim biri.