bugün

bildiğiniz gibi türkiye'de siyaset yapan kurumlar siyasi partiler, siyasi faaliyetlerde bulunan yargı,siyasi faaliyette bulunan tsk mensupları, siyasi hesap peşindeki basın. bunlar hiç vicdanları sızlamadan şehit cenazesi gelsin diye akbaba gibi bekliyorlar. böylelikle iktidar suçlanacak ve hiçbir mevkide yenemedikleri demokrasi yandaşı iktidarı yenmeye çalışacaklar. yendikleri iktidar kadar demokrasi olacak. çünkü onların asıl derdi iktidar değil demokrasi ile yönetilmesine izin vermek istemedikleri bir türkiye.

bu yukarda saydığım hangi siyasi yapı "şehit cenazeleri gelsin de propaganda yapayım" diye şerefsizlik yapıyor ona halk karar verecektir. ben sadece görünen bir kaç can sıkıcı, mide bulandırıcı noktayı vurgulamak istiyorum. ortalıkta bir heron görüntüsü dolaşıyor askerlerimiz öldürülürken heron onları izliyor ve o askerlerimizin ölümü izleniyor.

bunun mantıklı bir açıklaması varsa tsk yapmalıydı. yapmadı... muhalefet ise tsk'yı iktidar ve ona oy veren % 47'lik halka karşı savunup duracağına tsk neden bunun hesabını vermiyor demeliydi demiyorlar, basın ise halk adına muhalefet görevi görmeliydi. tsk'yı savunup duracağına aynı şekilde orda verilen şehitlerin hesabını sormalıydı. kimden hesap soracaklar? elbette ki iktidara... iktidarın tsk'ya hesap sorabilmesi için yanında destek olması lazım. herkes tsk'nın yanında dururken nasıl iktidar hesap sorabilir. soruyorsa bile açık açık sorabilir mi?

tsk'ya darbecileri atması için baskı yapan iktidara bile kim destek oluyor? hiç kimse... tsk mansupları aynen nüfus dairesi görevlileri gibi memur statüsünde insanlar. yani maaşlarını iktidar belirliyor, biz halk ödüyoruz. ben paramla onları orda siyaset yapsınlar diye beslemiyorum. siyaset yapsın diye orduya destek veren de şerefsizdir.

o kadar şehit cenazelerinde boy gösterip şu açığa çıkan olaylarda iktidara dolayısı ile tsk'ya hesap sormaya çekinen tüm siyasileri şerefsizlikle suçluyorum. kaç gündür bekliyorum. acaba bir açıklama yapılır mı veya benim gibi düşünenler çıkar da her şehit cenazesine koşturan muhalefet harekete geçer mi diye ama nafile. onlar sadece şehitlerin gelmesini ve iktidarla kavga peşinde. ölenlerin ne kendisi ne ailesi umurunda değil.

yargıyı ise zaten biliyoruz. onlar da sadece iktidarla kavga peşinde. ulan bir allah'ın savcısı çıkıp da heronları düşürelim diyen o konuşmaları yapanlar hakkında dava açmıyor, karakola saldırı gözler önünde neden yardım yollamadınız demiyor, çoban zannetmiştik diyen gerizekalıyı sorgulamıyor.

düşünün sizin dağ başında çiftliğiniz var. birileri çiftlik arazinizde gece yarısı dolaşıyor, çoban olsa bile "kimsin, neyin çobanısın?" demez misiniz? bunlar da komutan olacak. şu karşımda dağ var. orda ormancuılar görev yapıyor. gece veya gündüz ormanda kimi görseler durdurup hesap soruyorlar. ormancılar kadar olmayan komutanın komutanlığı ne işe yarar? aman kimse onlara hesap sormasın. hesap soran iktidara ve benim gibi insanlara tsk düşmanı deyin, hatta vatan haini deyin. vatansever muhalefet, vatansever muhalefet yandaşı basın, vatansever muhalefet yapan yargı, vatansever muhalefet yandaşı seçmen, vatansever muhalefet yapan tsk varken biz zaten vatanseveriz diyemeyiz. sokmuşum böyle vatanseverliğe. ben vatan hainiyim