bugün

malum medyanın ve statükonun provakatörlerinin devleti sevmiyorlar ve ilk fırsatta yıkacaklar iftiralarını komikleştiren gerçekliktir.

ayrıca lafta peynir gemisi yürüten ulus devletimizin aristokrasisinin icraatta vatan adına -kaymakları yemekten başka- icraatlarının olmadığını da kör olmayana gösteren gerçekliktir.

not:haklarını yemeyeyim. oğullarını en güzel kentlere veya sahil kışlalarına göndertip orada tüketim ve eğlence sektörüne de hareketlilik getirmiyor değiller.
maalesef şehit annelerini sadece cenazede gösterdiklerinden dolayı hepsini başörtülü olarak görüyoruz. devlet kademesi ve medya aman çok üzüldük deyip siktirolup gittikten sonra birdaha ilgilenmedikleri için başı açıksa bile görme imkanımız olmuyor.

ayrıca sikim sokum youtube videolarını haber yapıp hergün kafamızı ütüleyen tüm medyanın ben ta amına koyayım...
katılıyorum önermeye pkk özellikle böyle insanları araştırıp bulup öldürüyormuş. hatta şuan bizi bile araştırıyorlar ona göre vuracaklar hepimizi. haa! unutmadan cenaze de genellikle başlar kapanıyor-muş.

not: bıktım sizin boklarınızdan, birbirinize fırlatırken bana sıçrıyor.

edit: tarafsız insan, evrim geçirmemişinden.
şahıs önemli değil, kimileri bir düşünceyi temsilen diyor:"cenazede başını örtmek gelenektir." yani, o durumda her anne başını örter diyor. bu kadar bahsettiğim ulus devletimizin aristokrasisine yabancı olur bir insan. ben çankayada geçirdim ergenliğimin bir kısmını. hemide sağımızda içişleri bakanlığı lojmanı, solda birçok bakan,vekil,eski vekil vb mezkur tayfadan epey kişi vardı. çocuklarıyla beraber büyüdük.gider gelirdik birbirimize. yani onlara cenaze,din,ölüm,gelenek dinletemezsin. öyle yabancı yetiştirilmişler halkına. hakaret sayıp,başlarını örtmezler.

içlerinde baba o tayfadan, anne anadolu halkının okumuşundan olanlar da vardı. elbette onlar o durumda örter başını. zaten onlar istedikleri kadar tahsil yapsalar da o asil gruba giremezler . onların kökleri irticacıdır, çünkü.

başını örtmeyen annelerin olduğu cenaze törenleri de gördük. hatırlayın, 28 şubat zamanlarında tek bunlar alınır,diğerleri umursanmazdı. muhafazakar gazeteler o annelerin haberlerine yer verirdi. ayrıca yakın zamana dek yemin töreninde bile içeri alınmazlardı. kısacası, konu ettiğim azınlık mensubları örtmezler,genelkurmay da ört demez,bilakis açık veya "yarıdan az örtük ve çenealtından bağlı" olmalarını isterdi.

unuttunuz mu bunları? yoksa siz de hiç umursamadınız mı sadece kendinize demokrat oluşunuzdan veya (yazdıklarına aslında kendide inanmayan yazar)lardan mısınız?
maddi durumu iyi olmayan ailenin çocukları olduğu için ve genelde maddi durumu iyi olmayan anneleri tülbent başörtüsü ile araları iyi olduğu için olabilir. pkk cenazeleri ile pek farkı yok aslında insan profili olarak. aynı gelir düzeyinde insanlar. birilerinin elinde türkiye bayrağı diğerinin kürdistan, biri şehid namırın diğeri vatan bölünmez diyor.

hiçbir şehid cenazesinde acımız büyük rayban sponsorluğunda bir hava gördünüz mü? göremezsiniz, ne pkkdan ne tskdan böyle bir şehit cenazesi haberi çıkmaz. o zenginlerin oğulcukları gemicik amcık gibi önemli şeylerle uğraşır. o.ç denilir onlara, neyse..