bugün

üni nasılsa biter siz hayatınızı yaşayın, burs hayallerine fazla takılmayın.
Tadını çıkarın zaman geçince isteseniz de aynı şartlarda geri dönemeyeceğiniz bir öğrenim hayatına başlıyorsunuz.
iki tane vileda kovası alın, birini evi temizlerken kullanacaksınız.
burada yazılanların hiçbirini şeyinize takmayın. üniversiteye gidin ve yaşayın !
Ilk iyi anlaştığınızi zannettiğiniz kişiyle eve çıkmayın.
çok fazla umutlarla girmeyin o üniversiteye. dışardan size çok renkli görünebilir her şey ama içine girdiğiniz zaman anlayacaksınız o kadar da eğlenceli bir yer olmadığını.
üniversitesinden üniversitesine göre değişecek tavsiyelerdir. ben ülkemizin batı ve sosyokültürel olarak modern kalan şehirlerimize yerleşen dostlar için tavsiyelerimi sıralıyorum.

1- asla çekinmeyin. herkesle arkadaş olmaya çalışın, herkesle tanışın. unutmayın ki oraya gelen herkes sizin gibi yurdun hatta dünyanın dört bir yanından gelmiş insanlar. herkes arkadaş arıyor. yalnız kalmayın yani. hemen iyi anlaştığınız kişilerle ''oo kanka, seneye eve çıkalım'' muhabbetine girmeyin. kızlarla iç içe olun böylece çevreniz daha çok genişler. erkeklerle takılırsanız, yurt odasında ya da evde bütün gün bilgisayar oynarsınız, akşam da 5 sap bira içersiniz.

2- erkek iseniz, omuzlarınızı geriye atıp kendinizden emin olun, dik durun. gülümseyin, iyi bi insan olun. kendiniz gibi davranın. üstünüzden o liseli tavırlarını atmanız 1 seneye bulabilir. muhtemelen sınıftaki erkeklerle liseli gibi takılabilirsiniz, ama bu huyunuzdan yavaş yavaş kurtulun. kızlar olgun ve güvenebileceği erkekleri seviyor. hatta veriyor.

3- üniversitede seks kolay evet. kendiniz olursanız, size göre bir insan bulabilirsiniz. herkes için birisi var üniversitede merak etmeyin. abaza olmayın, adam olun, sempatik olun. kendinizi bulun. hatun kolay. başarırsanız, çok hatun olacak ve bıkacaksınız. ya da hepsine atlamaya çalışıcaksınız. her durumda bir kaç ay sonra düzenli bir ilişki aramaya başlayacaksınız. size bakacak, gece yatakta meyve yedirecek birini.

4- kızlar için konuşuyorum; lütfen üniversiteye gider gitmez saçlarınızı kızıla boyatmayın. piercing takmaya çalışmayın. her dövmesi olan kişiye ''ya ben de yaptırmak istiyorum ama ne yaptırsam bilmiyorum'' demeyin, bıktık cidden. daha önce vermediyseniz eninde sonunda birine vereceksiniz ve o zevki tattıktan sonra üniversite hayatınız boyunca delisi olacaksınız. tavsiyem orta malı olmayın. güvenmediğiniz birisine bacaklarınızı açmayın.

5- size bakacak, kollayacak, sizden faydalanmayıp akşam yurdunuza/evinize bırakacak, aklı fikri sadece seks olmayan efendi birisini bulun. gidip piçin tekini bulursanız, 1 ay ağzına verir ve sana köpek muammelesi yapar. sonra yaptığı her şeyi millete anlatır, ''burcu veriyomuş'' lafı çıkacağı için talibiniz çok olur. ha ama işte o söylediğim temiz aile çocuğu, yakışıklı, beyaz yüzlü elemana verirseniz sizin için her şeyi yapar. karı-koca gibi takılırsınız, süper bir üniversite hayatınız olur.

6- vizeler direkt başlar. dersleri kaçırmayın ve dersleri dinleyin. not çıkarın, otobüste, kantinde ve uyumadan önce yatakta okuyun. tembel, aylak ve 4 yıllık üniversiteyi 8 senede biterecek tiplerle vize döneminde takılmayın.

7- haa ayrıca sınıfta mutlaka her ders için süper notlar çıkaran bi hatun olacak, onunla aranızı iyi tutun. vize ve finallerde en iyi arkadaşınız o.

aklıma gelenler bunlar, ara sıra editlerim.
Rahat olun fazla kasmayın kızlar teklif etmiyor bunu bilin mesafeli olun.
edit :üniversiteye bu sene başlayacağım.
akıllıca kimileri icin diyorum uyulması gereken içinden sadece gerekenleri almanız gereken tavsiyeler bütünüdür
üniversiteye yeni baslıyacaklara tavsiyeler.
kocaeliyi kazananlar için söylüyorum kocaeli üniversitesi tiyatro kulübüne mutlaka kaydolun. bu sene yönetim kurulundayım standlarda beni bulun yardımcı olurum.

uzun boylu geniş omuzlu güzel gülüşlü zeki esprili adamlarla bizzat ilgilenirim. *
neyse işin şakası 9 eylül üniversitesi * kocaeli üniversitesi tiyatro kulübüne katılırsanız hem inanılmaz eğlenirsiniz çünkü hem eğitim çalışmaları hem aktiviteler mükemmel oluyor ve eğer tiyatroya hevesiniz varsa ciddi anlamda kendinizi geliştirebilirsiniz.

not : tecrübeyle sabittir.
üniversite ikinci sınıf dallamaları tarafından verilen tavsiyelerdir. He amınakoyim he.
mezun olduğunuzda, çalışacağınız sektör her neyse ki belirli sayıda çalışanı olacaktır ve siz, mezun olduğunuzda o çalışanlardan birisinin kıçına tekmeyi basmak zorundasınız. ona göre okuyun okulunuzu, insanlarla iletişiminizi iyi kurun. çalışkan olmak zorunda değilsiniz, verilen işleri yerinde ve zamanında yapın. kimse sizin yerinize kimsenin kıçına tekme vurmaz.

adam olun lan!
höyt..

şaka... takılın kafanıza göre, kocaman bireyler oldunuz, kendi doğrularınızı kendiniz oluşturun. bir başkasının hayatını yaşamayacaksınız artık.

özetle; kendiniz olun.
Kıtlıktan çıkmışcasına kız avına çıkmayın.

Saç uzatmayın.(bunu onlarca kişi yazmıştır buraya,çok itci görünüyorlar herkesin gözüne çarpıyor)

Kredi kartı almanız için yanınıza gelen bebek gibi kızlara kanmayın.
Üniversiteye başladığım ilk gün, ilk dersimizde çok değer verdiğim bir hocam,arkadaşlar üniversite dört gündür.Bugün birinci günü üç gününüz kaldı,iyi değerlendirin demişti.Üniversite bitti.Aradan bir yıl geçti hala söyledikleri dün gibi aklımda.Evet sözlük üniversite gerçekten dört günmüş.Zaman çok hızlı ilerliyor.Param gelmedi,kira ödenmedi,internet faturasını nasıl ödeyeceğim gibi faso fiso şeyleri düşünerek geçirmeyin bu üç gününüzü.Ben fakir bir ailenin son şansıydım.Çok fazla maddi imkansızlıklarım olmasa da siki taşşağına denk bir öğrenci hayatı da yaşayamadım.Ama bir şekilde bitiyor.Canınızı sıkmaya değmez yahu.
öğrenci işleri çok iyi geçinin. "hiç işim olmaz" demeyin, bir gün ellerine düşeceksiniz.
ilk sene ortalamanızı yüksek tutun, emin olun bölüm değiştireceksiniz.

(bkz: en cok soylenen yalanlar)
isteğe bağlı hazırlık okumayın. hiçbir işe yaramıyor.
ilk kez üniversiteye gidecek bebelere tavsiyelerdir. en naçizane tavsiyem k*rtlerle takılmayın ve k*rt yaşayan bir eve çıkmayın.
kimseden tavsiye almayın, bu sizin hayatınız ve pişman olmayı da göze alın. pişman olacaksanız yaptığınız şeylerden dolayı pişman olun, yapmadığınız şeylerden dolayı değil.
heyecan yapmayın, herkes üniversiteye yeni başlıyor.
okul bitsin bi an önce iş hayatına atılıyım diye acele etmeyin öyle bi dünya yok cunku, atın vitesi boşa o gidiceği yeri bulur.
içki içmeyi iyi bir bok, üniversiteye gidince farz filan zannetmeyin. hiçbir derdin çözümünü içkide aramayın, çünkü yanıtsız kalacaktır.

(bkz: içki içmek için dertlenen insan)
cemaatten uzak durun.
illaki birine vereceksiniz, piç birine değil karı koca gibi olacağınız birine verin diye tavsiye verenleri dinlemeyin.

herkesin seksi kendine elbet isteyen istediğiyle yatar da.

bunun adı zina amk. inanıyorsan günah. inanmıyorsan ahlaki boyutu sana kalmış.

bu erkek için de geçerli. ünide birileriyle yatıp, evlenmeye gelince helal sütü emmiş kız ararsanız komik olur.

üniversiteleri kerhane sanan ibnelerin kafasını anlamıyorum.
verilebilecek en iyi tavsiye k*rtlere dikkat edin. bir de üniversite öyle seks yuvası değil affedersiniz.