bugün

kayıt olmadan bir kere daha gir sınava, ne gerek var ki ananın, babanın parasını yemeye bunun yatılısı var öğrenci harcı var boşuna zaman kaybı var, vizesi var finali var var da var.
atanamayan her öğretmen görüldüğünde, öğretmen adaylarının düşündüğü eylem. yapılır mı? denenir mi? bakacağız...
genelde birinci sınıf öğrencilerinin, yapmış olduğu eylemdir. ya ortamı beğenmemiştir, ya şehiri, ya da bölümünü.
okuduğu şehri beğenmeyip tekrar başka bir şehri isteyen ergendir.

madem beğenmeyecektin neden yazdın? madem hazırlanacaktın neden tercih yaptın?
okuduğu şehirden hevesini almış değişiklik isteyen ergendir.
okul puanının kesilmesine rağmen yapacağım şeydir. Olay şehirden sıkılmak değil bölümün bi boka yaramayacağını düşündüğümden. Hee ne işin vardı da tercih yaptın diyosanız... Orası bende kalsın 2 nci kez çaylak olamayacağım dostlar.
(Bkz: ağız dolusu küfür)
Bölümü bırakma aşamasına gelecek kadar soğumuştur her şeyden, herkesten... Üzülmesin yazarıdır. Takınca olmuyor çünkü.
yaptım pişman değilim. kendinizde o gücü gerçekten hissediyorsanız yapın.
daha üniversite 1.sınıf öğrencisinin ilk hafta sınıfa ygs-lys deneme kitaplarıyla gelip mezun bir şekilde aynı okuldan ayrılmasıyla sonuçlanır.
yapılasıdır, yapılandır, bu sene yaptığımdır.

vizelere girmiyorum, bütün derslerden devamsızlıktan kaldım. ya çok zekiyim ya da bildiğin gerizekalıyım sözlük. bi sene sonra belli olacak hangisi olduğum du bakalım.
Bu yolla çalışarak.. Önce Boğaziçi, sonra iTÜ, en son da Odtü'ye giren var.
Bu yolla çalışarak.. Önce boğaziçi, sonra Yıldız Teknik en son da mimar sinan güzel sanatlar'a giren var.

edit: neden hep önce boğaziçi bilmiyorum.
seneye yapmayı planladığım eylem nasipse amaç pdr yi kazanmak hayırlısı be .
Collageption.
Kazanılan bölümden yada üniveriteden memnun olmama durumundan dolayı doğabilecek bi eylemdir.
Ben yaptım, oldu.Sabah dershaneye akşam okula.Aynı zamanda dışardan aöf okuyodum 2 yıllık.En ufak bi sosyal hayatınızın olmamasına kendinizi hazırlayın.Haftada 4 saat de spora ayırıyodum ki bu çok faydalıydı.
yapmadığım için hayatta en büyük pişmanlık duyduğum olay. alman dili ve Edebiyatı Bölümü okudun da nooldu demicem ama radyo sinema ya da reklamcılık istiyordum.

sorun şu ki hâlâ istiyorum.
zar zor kazanılan günler akla gelir , "bu saatten sonra okunur mu tekrar be" denir.
Yeni bir sayfa açmaktır.

Bir kız seversiniz. Bu kıza sevmekle kalmayıp aşık olursunuz ve tüm okul hayatınızın içine etmiş olursunuz. Evet en başa döndüğümde bu durum çıkıyor karşıma. Ona yönelik hayaller, planlar...

ince düşünene gerçekten de kalın giriyormuş. Çok düşünüyordum zamanımda. Hatta çalışmaktan çok düşünüyordum. Temel atmadan bina yapmaya benziyordu bu. Sonunda bekleyen kötü son vardı. Aslında çoğu kişi için iyi bir sondu. Hatta iyi bir başlangıçtı. Benim istemediğim bölüm çok iyiydi onlara göre. Oysa benim kurguladığım dünyam yıkılmıştı.

Derken işte bu fikir doğdu aklıma. iyi güzel ama okul puanı kırılacaktı. Aman ya kırılsın ne olacak çok çalışır bu açığı kapatırdım. Ama olmadı işte. Erteleme alışkanlığım ve kendime olan aşırı güvenim çalışmama engel oldu. Ygs geçen yıla nazaran iyiydi ama yeterli değildi. Lys ise tam bir hayal kırıklığı. Üstüne bir de kırık obp işlem tamam. Gitti bir sene daha. Hazırlık okudum ingilizcem gelişti diyorum çevreye ama kendimi kandıramıyorum. Gitti işte.

Ve bu sene son şansım. Daha fazla maceraya giremem. Bir de aklıma gelmişken bu sınava bir daha hazırlanmayı geçtim 3. kez hazırlanacağım aklımın ucundan bile geçmezdi. Etrafımdan duyumlar alırdım seneye bırakma konusunda falan tuhaf gelirdi. Ne oldum dünyası işte. Ne diyordum ha bu sene son artık. Çok çalışıyorum, sistemli ve programlı gidiyorum artık demek isterdim ama yok değişmedim aynı devam yan gelip yatmaya. Geçmişten ders alamıyorum galiba.

Son olarak varsa benim gibi birbirimize destek olalım. Böyle zamanlarda insan kendini çok yalnız hissediyor. Sürüden ayrılıyorsun başka yöne sapıyorsun, yalnız kalıyorsun...

Edit: Hazırlığı geçtim arkadaşlar. Sadece orada belirtmek istediğim nokta bana pek bir şey katmadığı o senenin.
2 sene önce yaptığım eylemdir evet zor ama oluyor. yeter ki düzenli çalışın.
(bkz: Dgs)